Komunikacja dachowa

extraDACH / Akcesoria Dachowe / Komunikacja dachowa

Ponieważ komunikacja dachowa stanowi warunek bezpieczeństwa każdego skośnego dachu, akcesoriów tego typu nie mogło zabraknąć w naszym stałym asortymencie. W hurtowniach extraDACH można zaopatrzyć się zarówno w pełne systemy komunikacji dachowej, jak i w jej poszczególne elementy. W skład grupy akcesoriów określanych mianem komunikacji dachowej wchodzą elementy usprawniające bezpieczne poruszanie się po pochyłości dachu, co jest niezbędne z uwagi na konieczność przeprowadzania kontroli, zabiegów konserwacyjnych czy napraw oraz wielu innych prac. Elementy komunikacji dachowej umożliwiają przemieszczanie się po płaszczyźnie dachu w linii pionowej, jak i poziomo.

Prace na dachach, których nie wyposażono w komunikację dachową przede wszystkim nie są bezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych w skutkach wypadków, z drugiej zaś strony, mogą przyczynić się do uszkodzenia pokrycia dachowego. Montaż systemu komunikacji dachowej jest o tyle przezornym posunięciem, że jego koszt jest wielokrotnie niższy, niż naprawa uszkodzeń, które wynikną w przyszłości z powodu jego braku. Istotne jest ponadto, że montaż komunikacji dachowej jest konieczny w przypadku dachów, których kąt nachylenia przekracza 25% oraz wtedy, kiedy jego pokrycie stworzone jest z materiału o dużej kruchości (w myśl rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa). W pozostałych przypadkach co prawda jest to kwestia indywidualnej decyzji, jednak zawsze warto jest liczyć się zarówno z zagrożeniem, jak i konsekwencjami braku zabezpieczeń dla poruszania się po dachu. Zazwyczaj trudno jest przewidzieć, kiedy pojawi się potrzeba bądź nawet konieczność wykonania ważnych prac dachowych, a gdy sytuacja taka pojawi się chociażby zimą, kiedy dach jest oblodzony, może się okazać że prace takie będą musiały zaczekać do wiosny, ponieważ fachowcy oraz inspektorzy mają prawo odmówić wchodzenia na niezabezpieczone dachy. Warto mieć na uwadze, że takie nieprzewidziane sytuacje dotyczą często właśnie systemów grzewczych i to w okresie, kiedy są one najintensywniej eksploatowane.

JAK DOBRAĆ I ZAMONTOWAĆ KOMUNIKACJĘ DACHOWĄ

komunikacja dachowa
Rodzaj elementów systemu komunikacji dachowej zależny jest od pokrycia dachowego i nie powinno się dobierać ich przypadkowo. Kwestie związane z wyborem odpowiednich rozwiązań, rozmieszczeniem na dachu oraz doborem metody mocowania ustalić powinien projektant dachu, ponieważ wszystko to powinno być dostosowane nie tylko do konstrukcji samego dachu, ale także do cech obiektu. Instalacja systemu komunikacji dachowej powinna zostać przeprowadzona przez specjalistę oraz w oparciu o szczegółowe instrukcje producenta.
Na systemy komunikacji dachowej składają się stopnie oraz ławy kominiarskie, pomosty ze stopniami oraz drabiny wyposażone w łączniki. Coraz częściej za elementy tych systemów uważa się również wyłazy dachowe.
Dla najwyższej estetyki oraz walorów funkcjonalnych najczęściej zaleca się wybór komunikacji dachowej od tego samego producenta, od którego pochodzi pokrycie dachowe. Większość producentów pokryć dachowych wytwarza także wszelkie niezbędne akcesoria. Na przykład, wśród produktów CREATON znaleźć można specjalistyczne systemy asekuracyjne o właściwościach antypoślizgowych. Pamiętaj, że odwiedzając dowolną siedzibę extraDACH możesz liczyć na profesjonalne doradztwo w kwestii doboru najlepiej dopasowanych produktów.

W OFERCIE EXTRADACH ZNAJDZIESZ PROFESJONALNE SYSTEMY KOMUNIKACJI DACHOWEJ OD NAJLEPSZYCH PRODUCENTÓW

Warto pamiętać, że odpowiednia komunikacja dachowa stanowi inwestycję na wiele lat bezpiecznego użytkowania dachu. Ponieważ systemy komunikacji dachowej odpowiadają za bezpieczeństwo ludzi, dlatego też produkty te muszą spełniać rygorystyczne wymogi związane ze standardami zastosowanych surowców oraz normami Unii Europejskiej, dotyczącymi zarówno projektów, jak i etapu produkcyjnego. Z extraDACH możesz mieć całkowitą pewność, że zakupione produkty będą spełniać wszystkie aktualne wymagania związane z zasadami bezpieczeństwa.

Komunikacja dachowa cena

Wypełnij formularz – napisz nam jakie kominki potrzebujesz – do jakiej dachówki i jakie rozmiary a my prześlemy Ci wycenę

Prześlij nam ilości i wszystko to co potrzebujesz mailem – a my przygotujemy pełna ofertę na komplet komunikacji dachowej

A jak wolisz jeszcze o coś dopytać – zadzwoń do nas z chęcią pomożemy przy wyborze najlepszego rozwiązania na Twój dach

Wypełnij formularz aby otrzymać pełną ofertę na komunikację dachową – ławy wsporniki mocowniki i pozostałe elementy

Prześlij nam ilości i wszystko to co potrzebujesz mailem – a my przygotujemy pełna ofertę na komplet komunikacji dachowej

A jak wolisz jeszcze o coś dopytać – zadzwoń do nas z chęcią pomożemy przy wyborze najlepszego rozwiązania na Twój dach

Komunikacja dachowa dostępna od reki w każdym z naszych oddziałów - przyjedz i sprawdź

 

 

Komunikacja dachowa dostępna od reki w każdym z naszych oddziałów - przyjedz i sprawdź