Membrana dachowa

Zapraszamy do naszych hurtowni extraDACH w całej Polsce, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę różnorodnych typów membran dachowych, pochodzących od najbardziej sprawdzonych producentów materiałów do budowy dachu. W extraDACH znajdziesz membrany produkcji m.in. KORAMIC, VENTMAX, TURBOPLUS, BRAAS i wiele, wiele innych.
extraDACH / Akcesoria Dachowe / Membrana Dachowa

membrana dachowa

Darmowa wycena membrany dachowej:

Zarówno konstrukcja dachu, jak i materiał, który go ociepla nie są odporne na wilgoć, będąc przy tym stale narażone na jej oddziaływanie. A ponieważ najważniejszym warunkiem działania warstwy termoizolacyjnej jest to, żeby pozostała ona zawsze sucha, stosowanie membran dachowych ma olbrzymie znaczenie. Pod pokrycie dachowe, nawet gdy jest ono szczelne, zawsze przedziera się para wodna i osiada ona na powierzchniach w postaci skroplin. Często także może się ona dostawać bezpośrednio po pokrycie, poprzez drobne nieszczelności.

Producenci membran dachowych:

Membrany dachowe TURBO

membrany dachowe braas

Membrany dachowe BRAAS

membrany dachowe creaton

Membrany CREATON

Membrany bitumiczne EPDM

resitrix membrana epdm

Membrany dachowe resitrix

Bezpieczeństwo pokrycia dachowego

Zarówno konstrukcja dachu, jak i materiał, który go ociepla nie są odporne na wilgoć, będąc przy tym stale narażone na jej oddziaływanie. A ponieważ najważniejszym warunkiem działania warstwy termoizolacyjnej jest to, żeby pozostała ona zawsze sucha, stosowanie membran dachowych ma olbrzymie znaczenie. Pod pokrycie dachowe, nawet gdy jest ono szczelne, zawsze przedziera się para wodna i osiada ona na powierzchniach w postaci skroplin. Często także może się ona dostawać bezpośrednio po pokrycie, poprzez drobne nieszczelności. Zadaniem membrany dachowej jest zabezpieczenie drewnianej konstrukcji dachu oraz warstwy ocieplającej przed zawilgoceniem. Na membranę dachową składają się trzy warstwy, a każda z nich pełni inne zadanie. Od spodu umieszczona jest warstwa funkcyjna, która przepuszcza parę wodną tylko w jedną stronę. Pozostałe dwie warstwy chronią tkaninę paroprzepszuczalną, przy czym każda na inny sposób.
membrana dachowa
Tuż pod pokryciem dachowym a nad warstwą ocieplającą układa się membranę wstępnego krycia bądź też folię, której zadanie sprowadza się ochrony konstrukcji przed opadami zawiewanymi przez wiatr, skroplinami osiadającymi na spodzie pokrycia oraz przeciekami. Jest to warstwa paroprzepuszczalna, dlatego pozwala ona na odprowadzanie pary, która powstaje często pod jej spodem. Właściwą membranę dachową kładzie się na krokwiach, na niej tworzy się zaś łaty a dopiero potem wybrane wierzchnie pokrycie dachowe. Od rodzaju wentylacji dachu zależy ponadto, czy lepiej sprawdzi się folia dachowa o niskim stopniu przepuszczania pary, czy też wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa.

KIEDY MEMBRANA DACHOWA JEST ABSOLUTNIE KONIECZNA?

Gdy chcesz poprawić parametry swojego dachu
i zwiększyć jego trwałość,

Kiedy odnawiasz stary dach/tworzysz
nowy dach w starym budownictwie,

Jeżeli zależy Ci na szybszym
wykończeniu dachu,

Gdy projekt Twojego dachu jest skomplikowany,

Chcąc ułatwić
prace dachowe.

Najbardziej zalecaną metodą stosowania membran dachowych jest układ, w którym membrana paroprzepuszczalna umieszczona jest od zewnętrznej strony poddasza, z kolei od wewnątrz dopełnia ją wtedy membrana paroizolacyjna.

Od najwyższej jakości, nowoczesnych membran dachowych można oczekiwać naprawdę wiele! To nie tylko zabezpieczenie i wzmocnienie izolacji termicznej, ochrona przed wilgocią oraz wspomaganie wentylacji pokrycia, ale są także bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, co usprawnia prace dachowe, umożliwiająca stosowanie bardziej złożonych warstw termoizolacji. W naszej ofercie znajdziesz także innowacyjne membrany, wyposażone w powierzchnie klejące, przeznaczone do bardziej skomplikowanych, skośnych dachów, także tych pozbawionych deskowania.

Sprawdź nasze wszystkie poradniki dotyczące membran

AKCESORIA DO MEMBRAN DACHOWYCH

U nas znajdziesz także wszystko, co może okazać się potrzebne do przeprowadzenia prac montażowych związanych z membraną dachową, czyli wszelkiego rodzaju taśmy do klejenia ze sobą kawałków membrany, taśmy naprawcze, czy taśmy do stosowania pod kontrłatami, które pomagają w uszczelnieniu miejsc mocowania, oraz wiele, wiele innych.Odwiedź dowolny oddział lub skontaktuj się z nami aby uzyskać pomoc w doborze właściwej membrany dachowej, która zabezpieczy Twój dach i będzie współgrać z wybranym rodzajem pokrycia dachowego.

Wycena Membrany dachowej

Najlepsze membrany dachowe w najniższych cenach – wystarczy wypełnić formularz i cieszyć się darmową wyceną

Prześlij nam projekt swojego dachu – a my wyliczymy ile membrany potrzebujesz

Zadzwoń jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat membran dachowych

Najlepsze membrany dachowe w najniższych cenach – wystarczy wypełnić formularz i cieszyć się darmową wyceną

Prześlij nam projekt swojego dachu – a my wyliczymy ile membrany potrzebujesz

Zadzwoń jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat membran dachowych

Membrany dachowe dostępne od reki we wszystkich naszych oddziałach

 

 

Membrany dachowe dostępne od reki we wszystkich naszych oddziałach