BLACHODACHÓWKA Blachotrapez Diament plus

Blachodachówki produkcji Blachotrapez to najwyższa jakość pokryć dachowych z przeznaczeniem do budownictwa mieszkalnego i nie tylko. Blachodachówka Diament Plus to przede wszystkim tradycyjny wzór, tworzący na dachu efekt zbliżony do klasycznej dachówki holenderki, co cenione jest szczególnie przez zwolenników subtelnej elegancji i szlachetnej estetyki. Model Diament Plus powstał z myślą o idealnym przyleganiu do dachu, a za sprawą dość wysokiego przetłoczenia efekt światłocienia jest wyrazisty i jednocześnie miękki oraz subtelny. Estetyka wzorowana na ponadczasowej tradycji to rozwiązanie, które dopełni wiele różnych stylistyk architektonicznych.
extraDACH / Blachodachówka / Blachotrapez / Blachotrapez Diament plus – najwyższa jakość

Nie czekaj, buduj bez ryzyka z profesjonalistami - zapytaj o cenę Blachotrapez DIAMENT PLUS

Wypełnij formularz aby otrzymać damową wycenę blachodachówki Blachotrapez

Blachodachówka Diament Plus – szlachetny i tradycyjny dach

diament plus blachodachówka blachotrapez (1)
Inspirowana dachami holenderskimi blachodachówka Diament Plus to model popularny ze względu na wysoką jakość pokrycia oraz uniwersalny charakter pod względem technicznym oraz estetycznym. Ponadczasowość wzoru sprawia, że odnajdzie się tak w budownictwie tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym, zdobiąc zarówno domy mieszalne, budynki użyteczności publicznej, jak i budowle wiekowe i sakralne. W przypadku tej ostatniej grupy budynków, blachodachówka Diament Plus jest szczególnie pożądanym rozwiązaniem ze względu na niewielką wagę gotowego pokrycia – 1 m2 nie przekracza 4,5 kg, czyli mniej więcej dziesięć razy mniej niż pokrycie ceramiczne, dzięki czemu osłabiona konstrukcja dachowa nie musi znosić nadmiernego obciążenia.
diament plus blachodachówka blachotrapez (2)
Za sprawą dopracowanej konstrukcji, blachodachówka Diament Plus tworzy szczelne, idealnie przylegające pokrycie dachu, a w trakcie układania powstaje minimalna ilość odpadów z docinania materiału. Tworzywo wykazuje dużą plastyczność, dlatego montaż jest ułatwiony i bardzo szybki. Prace dachowe przyspieszają także praktyczne wymiary, zapewniające wydajne krycie – rzeczywista szerokość krycia ma wymiary 1045 mm na 1150 mm.
diament plus blachodachówka blachotrapez (9)
Blachodachówka Diament Plus to bardzo duża dowolność stylistyczna, która pozwala na zrealizowanie rozmaitych wizji estetycznych. Model ten wytwarzany jest w aż 9 wariantach wykończenia powierzchni – to wszystkie występujące w ofercie Blachotrapez rodzaje powłok ochronnych. Wiąże się to także z bardzo szerokim wyborem kolorów oraz struktur powierzchni, umożliwia również dostosowanie właściwości technicznych do konkretnych wymagań i preferencji.

Blachodachówka Diament Plus - Informacje i parametry techniczne

 • Szerokość całkowita – ok. 1150 mm
 • Szerokość krycia rzeczywistego – 1045 mm
 • Grubość wyrobu gotowego – stal – 0,5 mm
 • Grubość wyrobu gotowego – aluminium – 0,6 mm
 • Wysokość przetłoczenia uskoku dachówki – 20 mm
 • Wysokość profilu – 34 mm
 • Długość modułu blachodachówki – 350 mm
 • Minimalna długość arkusza – 850 mm
 • Maksymalna długość arkusza – 5750 mm
 • Długość fali – 209 mm
 • Waga – ok. 4,5 kg/m2

Wykończenie – możliwości:

 • Pladur® Wrinke Mat Plus
 • Pladur® Wrinkle mat
 • Pladur® Relief IceCrystal
 • Super Poliester R-MAT
 • Poliester standard mat (AM)
 • Poliester standard RAL – połysk
 • Colorcoat HPS 200 Ultra®
 • Superior HB
 • Aluminium STUCCO/MAT
diament plus blachodachówka blachotrapez (8)
Blachodachówka Blachotrapez Diament Plus standardowo przystosowana jest do krycia dachów, których nachylenie wynosi min. 14, w przypadku wariantu z wykończeniem w postaci materiału Colorcoat HPS 200 Ultra®, minimalne nachylenie połaci dachowej może wynosić już 11. Blachodachówki przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, pod warunkiem stosowania się do wytycznych zawartych w projekcie technicznym budynku, instrukcji oraz zaleceniach producenta wyrobu oraz aktualnymi przepisami techniczno-budowlanymi.
diament plus blachodachówka blachotrapez (7)
Producent zaleca ponadto, aby stalowe elementy pokrycia, które będą przeznaczone do wykończenia jednego dachu, nabyć w trakcie jednego zamówienia. W przeciwnym razie, późniejsze domawianie brakującego zapotrzebowania niesie za sobą ryzyko różnic w zakresie koloru oraz struktury wykończenia powierzchni – wynika to z charakteru procesu produkcyjnego.

Blachodachówki Diament Plus od Blachotrapez i znacznie więcej – extraDACH

Szukasz najlepszego pokrycia na swój dach? Odwiedź najbliższy oddział naszej hurtowni materiałów budowlanych i poznaj naszą bogatą ofertę różnorodnych pokryć dachowych, w tym wyjątkową blachodachówkę Diament Plus produkcji Blachotrapez. W naszych hurtowniach znajdziesz także wszelkie produkty uzupełniające – dodatki systemowe i inne akcesoria dachowe wraz z chemią budowlaną, aby możliwe było kompleksowe zaopatrzenie się we wszystko, co tylko potrzebne do wykończenia dachu. Wszelkich szczegółowych informacji udzielą nasi doświadczeni sprzedawcy, którzy nie tylko pomogą Ci w wyborze produktów o odpowiednich parametrach i właściwościach, ale także przygotują dla Ciebie darmową wycenę materiałów na podstawie projektu dachu.

Blachotrapez darmowa wycena pokrycia dachowego z blachy

Dostarcz do nas projekt swojego dachu a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę produktów, które Cię interesują, zupełnie za darmo!
Masz więcej pytań na temat blachodachówki Diament Plus Blachotrapez? A może chcesz poznać ceny lub inne możliwości z naszej oferty? Napisz do nas:
Dowiedz się wszystkiego o blachodachówce Diament Plus od Blachotrapez – zadzwoń i porozmawiaj bezpośrednio z jednym z naszych specjalistów:

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: