Blachotrapez - blachodachówka na rąbek retro 25

Blaszane panele dachowe w postaci paneli dachowych na rąbek stojący to tradycyjny wzór, stanowiący nowoczesną wersję, popularnego niegdyś krycia na felc. Forma paneli dachowych Retro 25 to ulepszona technicznie i estetycznie propozycja od Blachotrapez, która wychodzi naprzeciw bardziej złożonym potrzebom współczesnego budownictwa, zapewniając wiele praktycznych udogodnień. Wysokiej jakości blaszane pokrycie dachowe w formie paneli na rąbek Retro 25 to wysoka funkcjonalność, ułatwiony i szybszy montaż a także uniwersalna estetyka, która sprawdzi się w wielu aranżacjach w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej a nawet na zabytkowych budowlach.
extraDACH / Blachodachówka / Blachotrapez / Blachotrapez – panel dachowy na rąbek Retro 25

Nie czekaj, buduj bez ryzyka z profesjonalistami - zapytaj o cenę Blachotrapez Retro 25

Wypełnij formularz aby otrzymać damową wycenę blachodachówki Blachotrapez

Panel dachowy na rąbek Retro 25 Blachotrapez – klasyczny urok i współczesna funkcjonalność

blachodachówka na rąbek retro 25 panel blachotrapez (2)
W panelach dachowych na rąbek jest coś co sprawia, że tego rodzaju pokrycia nie da się pomylić z żadnym innym. Jest to estetyka w pełni uniwersalna, dlatego nabiera takiego charakteru, jak budynek, na którym się znajdzie. Z tego powodu tak samo dobrze sprawdzi się na domach jednorodzinnych o tradycyjnym charakterze, jak i w nowoczesnym i całkowicie minimalistycznym budownictwie. Szerokość zastosowania paneli dachowych na rąbek Retro 25 to także wynik wyjątkowych właściwości technicznych – mogą być one stosowane na dachach już od niewielkiego nachylenia połaci a dzięki niewielkiej wadze sprawdzają się także świetnie w renowacji wiekowych budowli, zabytków a nawet w budownictwie sakralnym.
blachodachówka na rąbek retro 25 panel blachotrapez (1)
Wysoka jakość paneli dachowych na rąbek Retro 25 to zarówno ich dopracowana konstrukcja, jak i możliwość wyboru różnych wariantów wykończenia, a co za tym idzie – trwałości i wytrzymałości, dlatego każdy znajdzie w obrębie tego produktu taki wariant, jaki będzie spełniał szczegółowe oczekiwania. Co ważne, nawet te najbardziej zaawansowane warianty Retro 25 to nadal konkurencyjna cena za najwyższą jakość, dzięki której raz wykonane pokrycie dachu (lub też elewacji) pozwoli zapomnieć o sobie na wiele lat.

Panel dachowy na rąbek Retro 25 – praktyczne i funkcjonalne

Konstrukcja paneli dachowych na rąbek Retro 25 produkcji Blachotrapez pozwala zarówno na krycie dachów, jak i na wykończenie elewacji w budownictwie różnego rodzaju. To nowoczesna, elegancka i przede wszystkim, niezwykle trwała forma wykończenia budynków, która zdobywa w ostatnich latach bardzo dużą popularność. Zakres możliwości estetycznych, poza bogatą kolorystyką czy wieloma sposobami wykończenia, zwiększa także możliwość układania paneli zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym.
Panele dachowe na rąbek Retro 25 są szczególnie cenione przez dekarzy dzięki ułatwieniom montażowym, które usprawniają i przyspieszają prace na dachu. Są to m.in. zamki zatrzaskowe, dzięki którym łączenia są solidne oraz szczelne, czy też otwory montażowe na wkręty, rozmieszczone wzdłuż rąbka – obszary te będą przy tym zakryte przez sąsiadujący panel, co wspiera szczelność oraz estetykę pokrycia dachowego. Panele Retro 25 mają odpowiednią sztywność, dzięki której ich transportowanie na dach jest bezpieczne a materiał może być układany od razu na łatach dachowych, nie ma więc konieczności tworzenia pełnego deskowania. Konstrukcja paneli na rąbek Retro 25 dostosowana jest do połączenia z systemem Hydrocontrol, który wspomaga dodatkowo ochronę konstrukcji dachowej przed przeciekami.

Blachotrapez – panele dachowe na rąbek Retro 25 – wykończenie i materiał wsadowy

 • Pladur® Wrinkle Mat Plus
 • Pladur® Wrinkle mat
 • Pladur® Relier IceCrystal
 • Super Poliester R-MAT
 • Pladur® Relief Textured Wood
 • Poliester standard mat (AM)
 • Colorcoat HPS 200 Ultra®
 • Superior HB
 • Alucynk
 • Aluminium STUCCO/MAT

Panele dachowe na rąbek Retro 25 – parametry i informacje techniczne

 • Szerokość całkowita – ok. 239/340/554 mm
 • Szerokość krycia rzeczywistego – 209/309/521 mm
 • Grubość wyrobu gotowego ze stali – 0,5 mm
 • Grubość wyrobu gotowego z aluminium – 0,6 mm
 • Minimalna długość arkusza – 1400 mm
 • Zalecana długość – max 8 mb
 • Wysokość rąbka – 25 mm
 • Wysokość „clik” 19 mm
blachotrapez panel retro 25 blacha na rabek (2)
Panele dachowe Blachotrapez, w tym model Retro 25, przeznaczone są do tworzenia okładzin ściennych oraz krycia dachów o nachyleniu nie mniejszym niż 9, jednak w przypadku wykończenia w wariancie Colorcoat HPS 200 Ultra® sprawdzą się one już przy nachyleniu wynoszącym jedynie 6. Wszelkie prace budowlane z zastosowaniem blachy na rąbek Retro 25 powinny zakładać całkowitą zgodność z wytycznymi projektów technicznych budynków, jak i instrukcjami i innymi zaleceniami producenta wyrobu oraz normami i przepisami techniczno-budowlanymi.
blachotrapez panel retro 25 blacha na rabek (1)
Producent, czyli firma Blachotrapez, zwraca szczególną uwagę, aby całość materiału, która będzie potrzebna do wykończenia jednej połaci dachowej, nabyć w pełnym zapotrzebowaniu podczas jednego zamówienia. Późniejsze domawianie niedoborów nie gwarantuje bowiem, że materiały te będą miały identyczny odcień oraz strukturę wykończenia.

Panele dachowe na rąbek Retro 25 – to i znacznie więcej w extraDACH

Interesuje Cię wybór paneli dachowych Retro 25 na swój dach? A może chcesz poznać inne blaszane pokrycia dachowe produkcji Blachotrapez? Odwiedź najbliższy oddział naszej hurtowni i sprawdź, jak bogatą ofertę przygotowaliśmy! Zaopatrzysz się u nas nie tylko w podstawowe materiały na pokrycie dachu, ale także we wszelkie akcesoria systemowe Blachotrapez do jego kompleksowego wykończenia oraz inne materiały budowlane na dach. Znajdź wszystkie produkty, jakich potrzebujesz, poznaj darmową wycenę, którą dla Ciebie przygotujemy i skorzystaj z profesjonalnego transportu materiałów budowlanych, jaki można u nas zorganizować. Serdecznie zapraszamy!

Blachotrapez darmowa wycena pokrycia dachowego z blachy

Dowiedz się, ile będzie kosztować dach z paneli na rąbek Retro 25 – prześlij nam projekt swojego dachu i otrzymaj darmową wycenę:
Jeśli masz więcej pytań na temat paneli dachowych na rąbek Retro 25 lub innych produktów Blachotrapez, napisz do nas i dowiedz się wszystkiego:
Wszelkich dodatkowych informacji na temat produktów z naszej oferty, w tym paneli Retro 25 udzielają nasi specjaliści – zadzwoń i poznaj szczegóły:

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: