Blachotrapez - blachodachówka na rąbek retro 38

Blaszane panele dachowe w postaci paneli dachowych na rąbek stojący to tradycyjny wzór, stanowiący nowoczesną wersję, popularnego niegdyś krycia na felc. Forma paneli dachowych Retro 25 to ulepszona technicznie i estetycznie propozycja od Blachotrapez, która wychodzi naprzeciw bardziej złożonym potrzebom współczesnego budownictwa, zapewniając wiele praktycznych udogodnień. Wysokiej jakości blaszane pokrycie dachowe w formie paneli na rąbek Retro 25 to wysoka funkcjonalność, ułatwiony i szybszy montaż a także uniwersalna estetyka, która sprawdzi się w wielu aranżacjach w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej a nawet na zabytkowych budowlach.
extraDACH / Blachodachówka / Blachotrapez / Blachotrapez – panel dachowy na rąbek Retro 38

Nie czekaj, buduj bez ryzyka z profesjonalistami - zapytaj o cenę Blachotrapez Retro 38

Wypełnij formularz aby otrzymać damową wycenę blachodachówki Blachotrapez

Klasyka i nowoczesność w jednym

blachodachówka na rabek retro 38 blachotrapez (1)
Proste w swojej formie a zarazem charakterystyczne i eleganckie panele dachowe na rąbek stanowią uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w bardzo wielu obszarach budownictwa i w wielu stylistykach. Popularność paneli na rąbek rośnie z roku na rok a to za sprawą coraz bardziej szlachetnych form wykończenia powierzchni i możliwości kolorystycznych, a także w związku z zapotrzebowaniem na minimalistyczne formy, odnajdujące się w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym.
blachodachówka na rabek retro 38 blachotrapez (3)
Panele dachowe na rąbek Retro 38 produkcji Blachotrapez to rozwiązanie, które łączy w sobie jedne z najistotniejszych cech, poszukiwanych w nowoczesnych pokryciach dachowych. To przede wszystkim elegancki wygląd, który jednocześnie nie dominuje estetyki budynku, ale delikatnie ją podkreśla, trwałość, dzięki której poniesiona inwestycja pozwoli zapomnieć o sobie na wiele lat, a także atrakcyjna cena, dzięki której będzie to wybór konkurencyjny w stosunku do innych pokryć dachowych.
blachodachówka na rabek retro 38 blachotrapez (2)
Gdy dołożyć do tego fakt, że panele dachowe na rąbek to estetyka, która ma uniwersalny charakter i szerokie zastosowanie, popularność tego rozwiązania nie dziwi. Poza budownictwem mieszkalnym, panele dachowe na rąbek często wybierane są także w przypadku renowacji wiekowych budowli, w tym budownictwa sakralnego, na co pozwala nie tylko elegancki i uniwersalny wygląd, ale także niewielka waga produktu, będąca wielką zaletą w przypadku starych i osłabionych konstrukcji dachowych.

Panel dachowy na rąbek Retro 25 – praktyczne i funkcjonalne

Zastosowanie paneli dachowych na rąbek rozszerza także ich niezwykle praktyczna konstrukcja. Materiał ten może być dzięki temu stosowany zarówno w formie pokrycia dachowego, jak i jako wykończenie elewacji budynków. Dodatkowo mogą być układane pionowo jak i poziomo, co rozszerza możliwości stylistyczne.
Montaż paneli Retro 38 jest łatwy i szybki dzięki rozwiązaniom montażowym, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz minimalizuje błędy wykonawcze. Zastosowano w nich m.in. zamek zatrzaskowy, który gwarantuje solidne łączenia elementów oraz wysoką szczelność. Materiał posiada także rozmieszczone wzdłuż rąbka otwory montażowe do wkrętów zostają zakryte przez sąsiadujący panel, co poprawia estetykę oraz szczelność. Producent zadbał także o odpowiednią sztywność paneli, dzięki czemu pokrycie to może być układane bezpośrednio na łatach dachowych, bez potrzeby wykonywania pełnego deskowania. Panele dachowe na rąbek Retro 38 mogą także zostać połączone z systemem Hydrocontrol, co zagwarantuje najwyższy wymiar zabezpieczenia konstrukcji dachowej przed wilgocią.

Blachotrapez – panele dachowe na rąbek Retro 38 – wykończenie i materiał wsadowy

 • Pladur® Wrinkle Mat Plus
 • Pladur® Wrinkle mat
 • Pladur® Relier IceCrystal
 • Super Poliester R-MAT
 • Pladur® Relief Textured Wood
 • Poliester standard mat (AM)
 • Colorcoat HPS 200 Ultra®
 • Superior HB
 • Alucynk
 • Aluminium STUCCO/MAT

Panele dachowe na rąbek Retro 38 – parametry i informacje techniczne

 • Szerokość całkowita – ok. 315 mm
 • Szerokość krycia rzeczywistego – 284 mm
 • Grubość wyrobu gotowego ze stali – 0,5 mm
 • Grubość wyrobu gotowego z aluminium – 0,6 mm
 • Minimalna długość arkusza – 1400 mm
 • Zalecana długość – max 8 mb
 • Wysokość rąbka – 38 mm
 • Wysokość „clik” 19 mm
blachodachówka retro blacha na rabek blachotrapez 38 (2)
Panele dachowe Blachotrapez dostosowane są do wykonywania okładzin ściennych oraz pokrycia dachowego na połaciach, których nachylenie wynosi przynajmniej 9. W przypadku materiału z wykończeniem Colorcoat HPS 200 Ultra® najmniejsze dopuszczalne nachylenie może wynosić już 6. Należy pamiętać, że panele dachowe na rąbek mogą być stosowane wyłącznie zgodnie z projektami technicznymi budynków a także instrukcjami oraz zaleceniami producenta i aktualnymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.
blachodachówka retro blacha na rabek blachotrapez 38 (1)
Ważnym aspektem zaopatrzenia jest nabycie przy jednym zamówieniu całego zapotrzebowania materiałowego, które potrzebne będzie do wykończenia jednego dachu. Późniejsze domawianie braków materiałowych nie daje gwarancji identycznego odcienia kolorystycznego oraz struktury materiału.

Panele dachowe na rąbek Retro 38 Blachotrapez – znajdź w extraDACH

Szukasz wysokiej klasy paneli dachowych na rąbek? W naszej hurtowni znajdziesz szeroki wybór sprawdzonych rozwiązań, w tym popularne panele na rąbek Retro 38 produkcji Blachotrapez. Odwiedź naszą hurtownię i poznaj wszystkie dostępne możliwości, aby wybrać najlepiej! Dzięki naszej kompleksowej ofercie, podczas jednej wizyty możesz zaopatrzyć się u nas we wszystko, co tylko może być potrzebne do wykończenia dachu – od akcesoriów systemowych do paneli na rąbek Retro 38 aż po materiały uzupełniające i chemię budowlaną, a to wszystko w najlepszych cenach!

Blachotrapez darmowa wycena pokrycia dachowego z blachy

Poznaj szacunkową cenę pokrycia dachu panelami Retro 38 – dostarcz nam projekt budowlany a otrzymasz darmową, profesjonalną wycenę:
Masz dodatkowe pytania o ofertę paneli dachowych na rąbek Retro 38 i innych produktów z naszej hurtowni? Napisz do nas i poznaj szczegóły:
Dowiedz się wszystkiego o blachach na rąbek Retro 38 i akcesoriach systemowych, poznaj naszą pełną ofertę – porozmawiaj bezpośrednio z naszym specjalistą:

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: