Blachodachówka Blachotrapez - T-panel

T-panel produkcji Blachotrapez to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które stanowi połączenie estetyki paneli dachowych oraz blach trapezowych. Z zastosowaniem pokrycia T-panel można uzyskać wykończenie dachu, które jest nie tylko wyjątkowo funkcjonalne i trwałe, ale także zachwyca nowoczesną estetyką na miarę współczesnego budownictwa. Minimalistyczna i uniwersalna estetyka pozwala jednak przenieść urok pokrycia z użyciem paneli T-panel także w inne obszary – od budynków tradycyjnych, aż po starsze budowle poddawane renowacji.
extraDACH / Blachodachówka / Blachotrapez / Blachotrapez – T-panel

Nie czekaj, buduj bez ryzyka z profesjonalistami - zapytaj o cenę Blachotrapez T-panel

Wypełnij formularz aby otrzymać damową wycenę blachodachówki Blachotrapez

Panel dachowy na rąbek stojący T-panel – unikalne połączenie praktycznych rozwiązań

Pokrycie dachowe z zastosowaniem paneli dachowych na rąbek stojący T-panel to niezwykle praktyczne i estetyczne wykończenie powierzchni dachu, które wygrywa wysoką jakością oraz wieloma zaletami funkcjonalnymi. Zastosowano w nim podwójne przetłoczenie w formie niskiego trapezu, który przypomina rąbek zatrzaskowy. Rozwiązanie to ma nie tylko walory dekoracyjne, ale także pozwala na ukrycie wkrętów montażowych i poprawę estetyki całości pokrycia. Model T-panel produkowany jest w wariancie z powierzchnią gładką lub z nanofalą, dlatego estetykę można dopasować do własnych preferencji oraz charakteru budynku. Technologia nanofali ogranicza ponadto ryzyko powstawania naprężeń wynikających z rozszerzalności termicznej blachy, co stabilizuje konstrukcję pokrycia.

 

blachotrapez blachodachówka T-panel
Panel dachowy na rąbek stojący T-panel można zamówić w wielu wariantach, w tym z ekonomicznymi rodzajami wykończenia powierzchni oraz z powłokami klasy premium, a także w bogatym wachlarzu kolorystycznym, dlatego z łatwością można dopasować produkt do własnych preferencji oraz do stylistyki budynku. Wykończenie powierzchni z najwyższej jakości powłok ochronnych to nawet do 60 lat gwarancji producenta. Ułatwiony, szybki i precyzyjny montaż pokrycia dachowego z paneli dachowych T-panel to cecha, za którą produkt ten cenią dekarze. Panele montowane są tak samo, jak w przypadku blach trapezowych, układając je i mocując na zakładkę, z zastosowaniem specjalistycznych wkrętów montażowych przytwierdzanych do łat dachowych. Jest to metoda zapewniająca nie tylko solidną konstrukcję, ale także wyjątkową szczelność pokrycia dachowego, niezależnie od warunków atmosferycznych.
W zależności od wybranego sposobu wykończenia i jego trwałości, zbudowane w ten sposób pokrycie dachowe może zachować kilkadziesiąt lat trwałości technicznej oraz estetycznej.

Blachotrapez – panele dachowe na rąbek stojący T-panel – wykończenie i materiał wsadowy

 • Pladur® Wrinkle Mat Plus
 • Pladur® Wrinkle mat
 • Pladur® RAL Premium
 • Pladur® Relier IceCrystal
 • Super Poliester R-MAT
 • Pladur® Relief Textured Wood
 • Poliester standard mat (AM)
 • Poliester standard RAL – połysk
 • Colorcoat HPS 200 Ultra®
 • Superior HB
 • Aluminium STUCCO/MAT

Panel dachowy na rąbek stojący T-panel – parametry i informacje techniczne

 • Szerokość całkowita – ok. 1100 mm
 • Szerokość krycia rzeczywistego – 1063 mm
 • Grubość wyrobu gotowego ze stali – 0,5 mm
 • Grubość wyrobu gotowego z aluminium – 0,6 mm
 • Minimalna długość arkusza – 1400 mm
 • Zalecana długość – max 8 mb
 • Głębokość profilu – 25 mm
T-panel blachotrapez

Panele dachowe T-panel w formie podstawowej przeznaczone są do tworzenia pokryć dachowych na połaciach, których kąt nachylenia wynosi przynajmniej 9. Wariant z wykończeniem z materiału Colorcoat HPS 200 Ultra® może być stosowany na dachach o nachyleniu minimalnym 6. Produkt może być stosowany wyłącznie zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie technicznym budynku oraz z uwzględnieniem szczegółowych instrukcji montażowych producenta, jak i aktualnymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.

Producent zastrzega, że pomiędzy różnymi partiami produkcyjnymi paneli dachowych T-panel mogą pojawiać się drobne różnice dotyczące odcienia i struktury wykończenia, co wynika z metod i specyfiki produktu. Dlatego zaleca się, aby materiał przeznaczony do pokrycia jednego dachu starać się nabyć w całości podczas jednego zamówienia.

Najlepsze pokrycia dachowe – Blachotrapez T-panel w extraDACH

Zastanawiasz się nad wyborem paneli dachowych T-Panel na swój dach? Odwiedź najbliższy oddział naszej hurtowni materiałów budowlanych i poznaj naszą bogatą ofertę pokryć dachowych produkcji Blachotrapez i nie tylko! Zaopatrzysz się u nas kompleksowo we wszelkie materiały podstawowe, systemowe akcesoria do pokryć dachowych i wiele produktów uzupełniających wraz z chemią budowlaną. Nasi sprzedawcy służą specjalistycznym doradztwem w zakresie doboru produktów oraz przygotują dla Ciebie darmową wycenę na podstawie projektu dachu. W naszych hurtowniach zorganizujesz także specjalistyczny transport materiałów prosto na miejsce budowy. Nie trać czasu – odwiedź extraDACH i buduj najtaniej!

Blachotrapez darmowa wycena pokrycia dachowego z blachy

Dowiedz się, ile może kosztować pokrycie dachowe z paneli T-Panel od Blachotrapez na Twój dach – wyślij nam jego projekt i odbierz darmową wycenę:
Masz więcej pytań na temat paneli Blachotrapez T-Panel i innych produktów w naszej ofercie? Napisz do nas:
Porozmawiaj bezpośrednio z naszym specjalistą i dowiedź się wszystkiego na temat właściwości i ceny paneli dachowych T-Panel od Blachotrapez:

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: