BLACHODACHÓWKA CENA

Hurtownia extraDACH w każdej ze swoich kilkunastu siedzib w całej Polsce posiada bogaty i różnorodny wybór blaszanych pokryć dachowych, których przekrój zaczyna się od wyjątkowo ekonomicznych, prostych arkuszy do stosowania w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, kończy zaś na najwyższej jakości, nowoczesnych blachach dachówkopodobnych, stworzonych z myślą o domach wielorodzinnych i jednorodzinnych.
Jak można się więc domyślić, rozbieżności pomiędzy tego typu produktami będą znaczące, ponieważ zarówno właściwości, jak i funkcje istotnie się od siebie różnią, w związku z tym różnice dotyczą także ceny blachodachówek. Dlatego też postaramy się wyjaśnić, z czego dokładnie wynikają różne ceny blachodachówek, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze produktu w danej klasie oraz czego lepiej unikać wybierając blaszane pokrycie dachowe.

Charakterystyka blaszanych pokryć dachowych w formie blachodachówki

Blachodachówki tłoczone są z arkuszy ocynkowanej stali lub rzadziej aluminium, a następnie nakładane są na nie powłoki, które z jednej strony pełnią funkcję ochronną, z drugiej zaś – estetyczną. Powłoki wytwarzane są z tworzywa sztucznego, jak chociażby poliester, pural czy plastizol. Dzięki nim można także uzyskać na powierzchni blachodachówki dowolny kolor oraz rodzaj połysku (lub jego brak). Niektóre rodzaje blachodachówek mogą być także wykończone posypką mineralną, która także nadaje im matowy, ziarnisty wygląd. Obecnie wytwarzane blachodachówki mają wiele różnych rodzajów przetłoczeń, a wiele z nich wzorowanych jest kształtami popularnych dachówek ceramicznych. Wśród blach dachówkopodobnych znajdą się wzory blachodachówki płaskiej, falistej czy profilowanej, które mają postać dość sporych rozmiarów arkuszy o długości nawet do 8 metrów i szerokości 1 metra, albo mniejszego rozmiaru paneli, imitujących powierzchnię kilku rzędów dachówek (blachodachówka modułowa).

Od czego zależy cena poszczególnych modeli blachodachówki

Ponieważ rozmiary pojedynczych arkuszy lub modułów blachodachówek tak bardzo się od siebie różnią, najlepszym wyznacznikiem ceny jest m2. Jednak już w tym zakresie pojawić się mogą rozbieżności, ponieważ 1m2 blachodachówki nie oznacza tyle samo, co 1m2 efektywnego krycia, z czego warto zdawać sobie sprawę podczas przeliczania orientacyjnych kosztów budowy dachu. Czy to arkusze, czy moduły blachodachówki układa się tworząc zakłady jednego elementu na drugim, dlatego pewien procent powierzchni blachy przeznaczony jest na utworzenie zakładu, a ten zależny jest od danego modelu. W ogólnych rozliczeniach taniej plasuje się blachodachówka w postaci arkuszy, które powstają w wyniku mniej skomplikowanego procesu produkcyjnego, a większa powierzchnia każdego arkusza generuje mniej krawędzi do wykończenia.
Ale to nie jedyny czynnik wpływający na cenę blachodachówek – ta w wersji modułowej charakteryzuje się także bardziej precyzyjnym i nowoczesnym sposobem wykończenia, który jeszcze bardziej upodabnia ją do klasycznych dachówek. Wytwarzana jest także z uwzględnieniem ułatwień montażowych, jak na przykład otwory do mocowania, czy różnego rodzaju zabezpieczenia. Często także stosowane są na nich lepszej jakości powłoki, które mają zapewnić nawet kilkadziesiąt lat estetycznego wyglądu wraz z trwałością koloru, odporność na porastanie mchem oraz osadzanie się zabrudzeń. Z tego powodu cena 1m2 blachodachówki modułowej może być od dwóch do nawet ponad 3 razy wyższa, niż w przypadku blachodachówki w arkuszach.

Poznaj producentów blachodachówek

Cena budowy kompletnego dachu z blachodachówką

Na cenę dachu krytego blachodachówką składają się też inne czynniki, które warto uwzględnić w szacunkowych kosztach przedsięwzięcia. Są to m.in. takie aspekty, jak pochyłość połaci dachowej oraz jej złożoność, która wiąże się chociażby z większą powierzchnią wykończeń, takich jak gąsiory, a także konieczne do zastosowania systemy rynnowe. Na pełen koszt dachu krytego blachodachówką, poza samą konstrukcją dachową składają się ponadto membrany dachowe, łaty i kontrłaty, blachodachówka właściwa oraz gąsiory, obróbki blacharskie, system komunikacji dachowej (ławy, stopnie kominiarskie), ochrona przeciwśniegowa (przy większych pochyłościach dachu absolutnie konieczna) oraz inne, w przypadku dachów mniej typowych.

Najlepsze ceny blachodachówki na rynku!

Dlaczego warto zainteresować się blachodachówką w ofercie hurtowni budowlanych extraDACH? Przede wszystkim, we wszystkich naszych siedzibach w całej Polsce szeroki wachlarz asortymentu pozwoli Ci na znalezienie dokładnie takiego rodzaju blachodachówki, jakiego szukasz. Ponieważ nasze magazyny słyną ze stałej i regularnie uzupełnianej dostępności wszelkich wzorów blachodachówek, w pełnej gamie kolorystycznej, wybrane produkty możesz odebrać jeszcze tego samego dnia. Nasza oferta jest przy tym bezkonkurencyjna w kategorii cenowej – ponieważ jednym z naszych głównych założeń jest zapewnienie klientom jak najlepszego balansu pomiędzy atrakcyjną ceną, a najwyższą jakością produktów. Cel ten osiągamy coraz skuteczniej za sprawą długiej, często nawet kilkunastoletniej współpracy z producentami blachodachówek oraz dzięki wielkiej skali sprzedaży, która obejmuje już całą Polskę. W naszej ofercie cenowej często pojawiają się również promocje i oferty specjalne, dlatego zapraszamy do odwiedzenia dowolnego z oddziałów hurtowni extraDACH w całej Polsce!

Blachodachówka cena - sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Szukasz pokrycia dachowego z blachodachówki? Bratex zapewnia najlepsze rozwiązania wypełnij formularz

Prześlij projekt mailem a my wyliczymy i wycenimy najlepszą blachodachówkę specjalnie dla Ciebie

Masz pytania odnośnie blachodachówek bratex? Zadzwoń do nas z chęcią pomożemy

Darmowa wycena blachodachówki – wypełnij formularz i ciesz się najniższą ceną na pokrycie dachu

Wyślij nam rzut swojego dachu – nasi specjaliści z chęcią pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie 

Zadzwoń jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cen blachodachówki. Z chęcią pomożemy 

Informacje o cenach blachodachówki i najlepsze oferty dostępne w naszych oddziałach