Blachodachówka falista

Blachodachówka falista czy też profilowana, niezależnie od tego, jakim nazewnictwem posługuje się producent, to niezwykle eleganckie pokrycie dachowe z blachy ocynkowanej, z tradycyjnym wzorem falujących linii, który przywodzi na myśl skojarzenia z klasyczną dachówką ceramiczną.
extraDACH / Blachodachówka / Blachodachówka falista

Lekkie i estetyczne pokrycie dachowe z blachodachówki falistej

Blachodachówka falista jest wysokiej jakości materiałem do krycia dachów w budynkach jednorodzinnych, który bez wątpienia posiada wiele zalet, dających jej przewagę nad innymi metodami krycia dachów, a stale rozwijane technologie produkcyjne oraz rozwiązania przedłużające trwałość oraz poprawiające jakość sprawiają, że z roku na rok obserwować można znaczący wzrost zainteresowania tego typu metodą tworzenia pokryć dachowych.

Najważniejsze cechy blachodachówki falistej

Charakterystyczna, tradycyjna estetyka blachodachówki falistej sprawia, że jest ona niezwykle uniwersalnym pod względem wizualnym produktem, wybieranym najczęściej w przypadku domów jednorodzinnych w klasycznym stylu – tak w nowo budowanych obiektach, jak i podczas remontów i wymiany dachów. W tej drugiej sytuacji, blachodachówka sprawdza się świetnie także dlatego, że dachy starszych, remontowanych budynków wymagają najczęściej nieobciążającego, lekkiego pokrycia, ponieważ w innym przypadku konieczne byłoby także dodatkowe wzmacnianie starej więźby dachowej, narażając właścicieli na dodatkowe koszty. Zaś blachodachówka falista może być nawet 10 razy lżejsza niż chociażby ceramika dachowa, a dzięki swojej estetycznej formie tworzy bardzo pożądany efekt klasycznego, falującego dachu.
falista blachodachówka

Poznaj producentów blachodachówek

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę falistą

Blachodachówka falista zaliczana jest do grupy pokryć dachowych lekkich, w której poza innymi rodzajami blaszanych pokryć znajduje się także papa bitumiczna. Jeżeli więc konstrukcja dachu wymaga zastosowania lekkiego pokrycia, to wybór dobrej jakości materiału jest mocno ograniczony. Na szczęście, blacha dachowa potrafi przyjąć również tak estetyczne formy, jak blachodachówka falista, pozostając wizualnie zbliżoną do tradycyjnych dachówek. Jeżeli decyzję o wyborze blachodachówki falistej podejmujesz jeszcze na etapie projektowym, to z powodu jej niewielkiej wagi można zdecydować się na lżejszą, a tym samym mniej kosztowną konstrukcję dachu, opartą na więźbach o mniejszych przekrojach elementów nośnych. Te wszystkie czynniki w połączeniu z niską ceną blachodachówki falistej przekładają się na znaczące oszczędności w kosztach budowy domu.
Blachodachówka falista zapewnia bardzo dużą dowolność w zakresie zastosowania na różnych typach oraz kształtach dachu. Chociaż jeszcze niedawno pojawiały się głosy, że blachodachówka sprawdzi się głównie w przypadku prostych, dwuspadowych dachów, to warto jednak wiedzieć, że jest to mit, który nie ma poparcia w praktyce. Dachy, które są bardziej złożone w swojej budowie także mogą zostać pokryte blachodachówką falistą, jednak w ich przypadku istotne jest, aby dobrać dla nich odpowiedni rodzaj blachy oraz rozmiar panelu. Blachodachówka falista posiada także dość szerokie zastosowanie w zakresie pochyłości połaci dachowej – w ofercie najpopularniejszych producentów znaleźć można rozwiązania, które będą odpowiednie już od 10°, jak i takie, które poradzą sobie z tak znacznym nachyleniem, jak nawet 90° (specyfikacja zawsze wymaga dokładnego zweryfikowania przed zakupem, ponieważ niewłaściwy dobór mógłby niedostatecznie chronić przed przeciekami w pokryciu dachowym).
Proporcja jakości do ceny to bardzo często jeden z kluczowych argumentów po stronie wyboru blachodachówki falistej. Dobra cena dotyczy wymienianej już konstrukcji dachu, samego materiału, ale nie można zapomnieć też o niższej cenie prac dachowych, osiągalnej za sprawą ułatwionego układania gotowych modułów o dość dużych rozmiarach na każdą sztukę. W dodatku wysokiej jakości oraz odpowiednio dobrane pokrycie dachowe z blachodachówki falistej to materiał, który może bezawaryjnie pełnić swoją rolę przez wiele dziesięcioleci – nawet 50 lat, zachowując pełnię walorów funkcjonalnych oraz estetykę.
Blachodachówka falista występuje najczęściej w formie gotowych arkuszy/modułów, dzięki czemu jej układanie jest szybkie oraz wyjątkowo łatwe. Niezwykle łatwa jest też obróbka, do której potrzebne będą jedynie odpowiednie nożyce, przeznaczone do cięcia stalowych blach, jednak warto pamiętać, że absolutnie niewskazane jest używanie do tego celu szlifierki, która wytwarzając iskry mogłaby naruszyć ciągłość warstwy ochronnej na powierzchni blachodachówki, narażając ją na przyspieszoną korozję i niszczenie.
Blachodachówka falista będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, który szukają pokrycia dachowego w oryginalnym i rzadko spotykanym kolorze. Blachy dachowe to jedyna taka grupa pokryć dachowych, które produkowane są w tak wielu wariantach kolorystyczny do wyboru. Taką możliwość zapewniają powłoki ochronne wykonywane z tworzyw sztucznych (poliestru, plastizolu, tworzywa pural lub PVDF), dzięki którym możliwe jest uzyskanie niemal dowolnego koloru na powierzchni blachy. Co więcej, powłoki te mają za zadanie nie tylko ochronię stali oraz nadanie odpowiedniego koloru, ale także ochronę tego koloru przed promieniami UV, aby blachodachówka falista zachowała najwyższą estetykę przez cały czas jej użytkowania na dachu.

Blachodachówka falista – ceny i szeroki wybór w extraDACH

Poznaj wszystkie dostępne modele oraz ich ceny, a także przybliżony koszt pokrycia dachowego z blachodachówki falistej, który przygotujemy dla Ciebie na podstawie projektu Twojego dachu – odwiedź dowolny oddział hurtowni extraDACH, a nasi specjaliści przedstawią Ci kompleksową ofertę oraz pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania. Możliwości oraz ceny poznasz także bez wychodzenia z domu:

Blachodachówka falista cena

Skorzystaj z profesjonalnej wyceny blachodachówki falistej na Twój dach na podstawie projektu:
Masz więcej pytań dotyczących blachodachówki falistej? Napisz do nas, a nasi specjaliści udzielą każdej odpowiedzi:
Porozmawiaj z jednym z naszych wyspecjalizowanych doradców i dowiedz się wszystkiego o blachodachówce falistej:

Skorzystaj z profesjonalnej wyceny blachodachówki falistej na Twój dach na podstawie projektu:

Masz więcej pytań dotyczących blachodachówki falistej? Napisz do nas, a nasi specjaliści udzielą każdej odpowiedzi:

Porozmawiaj z jednym z naszych wyspecjalizowanych doradców i dowiedz się wszystkiego o blachodachówce falistej:

Blachodachówki dostępne w naszych oddziałach przyjedź i sprawdź

 

 

Blachodachówki dostępne w naszych oddziałach przyjedź i sprawdź