Blachodachówki na nowoczesne i modne dachy

W budownictwie moda to rzecz względna, przynajmniej na przestrzeni czasu – buduje się na długie dziesięciolecia, a niektóre trendy trwają dłużej niż inne. Dlatego to, co dotyczy szczególnie zewnętrznych aspektów budynku ma być przede wszystkim trwałe i bezpieczne, dobrze jednak, aby odpowiednio współgrało ze stylistyką domu. Przedstawiamy blachodachówki, które zapewniają to wszystko – najwyższą jakość i trwałość na lata a przy tym nowoczesny i modny wygląd, który będzie zachwycał przez cały czas użytkowania.
extraDACH / Blachodachówka / Modne/nowoczesne/popularne pokrycia z blachodachówki

Nowoczesny dach z blachodachówką – praktycznie i ekonomiczne

modne nowoczesne blachodachówki

Budownictwo, które można określić mianem nowoczesnego, to obecnie przede wszystkim prosta forma i minimalizm. Dotyczy do również dachów – przodują te dwuspadowe oraz kopertowe. Są to trendy, które wychodzą naprzeciw także innemu aspektowi nowoczesnego budowania, czyli ekologii i energooszczędności. Blachodachówka bardzo często stanowi zwieńczenie nowoczesnego budownictwa z wielu powodów – przede wszystkim jest to pokrycie dachowe z przeciętnej półki cenowej, optymalnej pod względem stosunku jakości do ceny. Oszczędności związane z blachodachówką to zarówno niższy koszt samego materiału jak i robocizny, łatwiejszy transport a nawet lżejsza konstrukcja dachu. Wszystko to przekłada się na bardzo duże zainteresowanie inwestorów a to z kolei na bardzo szeroki wybór w zakresie możliwości estetycznych. Blachodachówki to wiele rozwiązań w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym, szeroki wybór sposobów wykończenia oraz olbrzymi wybór kolorów, którego nie sposób szukać wśród innych pokryć dachowych. Z tego powodu blachodachówki świetnie wpasowują się w nowoczesne budownictwo, zapewniając szeroki wachlarz możliwości estetycznych.

Aby jednak pokrycie dachowe zapewniło spokój i bezpieczeństwo na długie lata, warto wybrać takie, które chronione jest długoletnią gwarancją w zakresie trwałości technicznej i estetycznej. Budownictwo, które można określić mianem nowoczesnego, to obecnie przede wszystkim prosta forma i minimalizm. Dotyczy do również dachów – przodują te dwuspadowe oraz kopertowe. Są to trendy, które wychodzą naprzeciw także innemu aspektowi nowoczesnego budowania, czyli ekologii i energooszczędności. Blachodachówka bardzo często stanowi zwieńczenie nowoczesnego budownictwa z wielu powodów – przede wszystkim jest to pokrycie dachowe z przeciętnej półki cenowej, optymalnej pod względem stosunku jakości do ceny. Oszczędności związane z blachodachówką to zarówno niższy koszt samego materiału jak i robocizny, łatwiejszy transport a nawet lżejsza konstrukcja dachu. Wszystko to przekłada się na bardzo duże zainteresowanie inwestorów a to z kolei na bardzo szeroki wybór w zakresie możliwości estetycznych. Blachodachówki to wiele rozwiązań w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym, szeroki wybór sposobów wykończenia oraz olbrzymi wybór kolorów, którego nie sposób szukać wśród innych pokryć dachowych. Z tego powodu blachodachówki świetnie wpasowują się w nowoczesne budownictwo, zapewniając szeroki wachlarz możliwości estetycznych. Aby jednak pokrycie dachowe zapewniło spokój i bezpieczeństwo na długie lata, warto wybrać takie, które chronione jest długoletnią gwarancją w zakresie trwałości technicznej i estetycznej.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć a my przygotujemy darmową wycenę. 

Blachodachówka na nowoczesny dom – kształty i kolory

nowoczesny dach z blachodachówki

Niezależnie od panujących trendów, w modzie zawsze jest dobre wyczucie stylu. Dlatego właśnie pokrycie dachowe powinno być odpowiednio dopasowane do stylistyki budynku i kształtu dachu, tak pod względem przetłoczenia, jak i koloru. Nowoczesne, minimalistyczne budynku o prostych dachach często pokrywane są blachodachówką płaską, która jest odpowiednikiem płaskiej dachówki i znakomicie podkreśla lekkość takich budowli. Blachodachówka płaska to bardzo lekka wizualnie forma, która w żaden sposób nie dominuje estetyki domu, pozwalając wybrzmieć innym detalom architektonicznym lub po prostu harmonizując bryłę. Blachodachówki płaskie, ze względu na konkretne zastosowanie, przez wielu producentów wytwarzane są w dokładnie takich kolorach, jakie cieszą się obecnie największym zainteresowaniem w budownictwie, dlatego poza typową kolorystyką łatwo znaleźć w tej kategorii odcienie szarości – grafit i antracyt, a także klasyczną i uniwersalną czerń. Dla nowoczesnych domów w bardziej stonowanym wydaniu, czyli z klasycznymi akcentami, w obrębie blachodachówek także znajdzie się wiele rozwiązań, które doskonale zagrają wraz z tradycyjnymi elementami budynków. W takiej stylistyce, poza oczywiście wspomnianą blachodachówką płaską, która także odnajdzie się w takim wydaniu, sprawdzą się także bardziej klasyczne przetłoczenia – o lekko falistym profilu na wzór holenderki i holenderki płaskiej, wraz z bardziej wyrazistymi kolorami. W budownictwie, które łączy styl nowoczesny z nutą tradycji także sprawdzą się odcienie szarości i czerń, ale możliwości kolorystycznych jest tak naprawdę jeszcze więcej – głębokie i intensywne czerwienie a także granat, zieleń czy brązy.

W przypadku nowoczesnych budynków warto także zwrócić uwagę na blachodachówki postrzegane trochę mniej dosłownie, czyli różnego rodzaju blaszane panele dachowe oraz blachy na rąbek stojący, które wraz z blachodachówką płaską, poza wykończeniem samego dachu mogą najczęściej stanowić także sposób na wykończenie także elewacji budynku.

Sprawdź inne artykuły o blachodachówkach:

jak zaplanować wentylację blachodachówki

Blachodachówka płaska

blachodachówki zapotrzebowanie na dach

Modne nowoczesne blachodachówki

wentylacja dachu z blachodachówki

Wentylacja dachu z blachodachówek

Jakość, trwałość i funkcjonalność nowoczesnych blachodachówek

blachodachówki na elewacje

Niezależnie od rodzaju przetłoczenia czy wybranej kolorystyki, dla jakości dachu najważniejsze będzie, aby zwrócić uwagę na sposób wykończenia wybranego modelu blachodachówki. W sprzedaży znaleźć można propozycje w niższych cenach oraz te znacznie droższe. Blachodachówki w powłokach z najniższej półki cenowej zwykle nie zapewniają jednak zadowalającej trwałości estetycznej – mogą szybko stracić kolor i łatwiej ulegać uszkodzeniom mechanicznym a nawet korozji, chroni je też niezbyt długa gwarancja estetyczna – pomiędzy 10 a 15 lat.

Z kolei wybierając nieco droższą blachodachówkę, na przykład z powłoką PVDF czy Plastizol, można liczyć na kilkudziesięcioletnią trwałość techniczną i estetyczną, która przekłada się także na trwałość koloru.

kształty blachodachówek
Nowoczesne blachodachówki to przy tym szereg możliwości w zakresie technicznym co sprawia, że jeszcze łatwiej jest dopasować je do konstrukcji, kształtu czy wielkości dachu. Blachodachówki wytwarzane są zarówno w formie arkuszy, które zamawia się pod wymiar, najczęściej o długości odpowiadającej wysokości połaci dachowej, jak i w postaci modułów (blachodachówka modułowa). Arkusze na wymiar stanowią znakomite rozwiązanie w przypadku dużych i nieskomplikowanych dachów – dopasowane wymiary pozwalają uniknąć strat materiałowych wynikających z docinania, gotowe, duże i dopasowane elementy znacząco przyspieszają przy tym montaż blachodachówki na dachu. Blachodachówka modułowa z kolei sprawdzi się lepiej przypadku dachów o niestandardowej budowie, gdzie niewielkie elementy umożliwiają lepsze dopasowanie do poszczególnych fragmentów połaci.

Wycena blachodachówki

Poznaj ceny modnych blachodachówek – wypełnij formularz i prześlij projekt swojego dachu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie nowoczesnych blachodachówek? Napisz do nas!

Dowiedz się wszystkiego o naszej ofercie popularnych blachodachówek – porozmawiaj z naszym specjalistą!

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas