BLACHODACHÓWKA BLACHOTRAPEZ

Blachodachówka należy do najczęściej stosowanych rodzajów pokryć dachowych, które spotkać można zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym czy nawet sakralnym. Dachówka wykonana z blachy to także niezwykle lekkie pokrycie dachowe, ponieważ 1m2 dachu waży jedynie ok. 4,5 kg, co otwiera możliwości renowacji dachów w starych budynkach bez potrzeby wzmacniania ich konstrukcji. To także istotne w przypadku budynków o lekkiej konstrukcji, jak np. w budownictwie przemysłowym. Budowa nowego domu z założeniem zastosowania blachodachówki pozwala na wybór bardziej ekonomicznych rozwiązań konstrukcyjnych szkieletu dachu, a więc przyczynia się do obniżenia kosztów budowy. Blachodachówka BLACHOTRAPEZ jest łatwa w obróbce plastycznej, co przekłada się również na ułatwiony montaż.
extraDACH / Blachodachówka / Blachotrapez

Poznaj produkty Blachotrapez dostępne w extraDACH

blachotrapez blachodachówka cena

Zachęcamy do skorzystania z naszej wyjątkowej usługi – wystarczy, że wypełnisz formularz lub zadzwonisz do nas a my przygotujemy dla Ciebie wycenę interesujących Cię materiałów budowlanych zupełnie za darmo! Zachęcamy do skorzystania

Wypełnij formularz aby otrzymać damową wycenę blachodachówki Blachotrapez

Blachodachówki

BLACHOTRAPEZ to naprawdę szeroka gama produktów do wykonywania pokryć dachowych oraz elewacji, w której znajdą się zarówno minimalistyczne, nowoczesne jak i klasyczne rozwiązania. Wybór znacząco poszerza także paleta kolorystyczna oraz typy powłok a także akcesoria – dzięki temu wszystkiemu można skomponować rozwiązanie szyte na miarę!

Blacha gontopodobna lub gont blaszany – jakiej nazwy by nie użyć, jest to produkt wzorowany wizualnie na goncie drewnianym, nawiązującym do tradycyjnej stylistyki podhalańskiej. Dlatego też można mieć pewność, że jest to wybór oryginalny, który z pewnością będzie wyróżniał się na tle standardowych dachów w okolicy. Jednak z całą pewnością, jego największą zaletą jest niebywała trwałość, która dorównuje niemal żywotności typowej dachówki ceramicznej. W tej kategorii powstaje jeden model o nazwie JANOSIK – gont blaszany, który poza podkreślaniem podhalańskiej architektury bardzo dobrze sprawdzi się także w nowoczesnym budownictwie o prostej formie, tworząc akcent o wyróżniającej się strukturze drewnopodobnej. Blacha gontopodobna JANOSIK wytwarzana jest z blachy ocynkowanej w powłoce Pladur® Relief Textured Wood, czyli opatrzonej gwarancją pisemną do 55 lat. Jak dotąd powstał jeden kolor tego modelu, czyli widoczny na zdjęciu WOOD TK 9005.

Blacha trapezowa jest rozwiązaniem stworzonym z myślą zarówno o pokryciach dachowych jak i elewacyjnych. To wybór o prostej konstrukcji i wyrazistej formie, który sprawdzi się w wielu różnych typach dachów, często o nietypowym kształcie. Blacha trapezowa oferuje dużą rozpiętość grubości, możliwość dopasowania rozmiaru arkusza pod wymiar oraz szeroką paletę kolorystyczną, co czyni ja rozwiązaniem elastycznym pod kątem potrzeb wielu rodzajów inwestycji. Blacha trapezowa to bardzo sztywne oraz wytrzymałe pokrycie, a parametry te wzrastają wraz z wysokością profilu.

Panele na rąbek stojący to produkt o tradycyjnym wyglądzie, jednak jego konstrukcja stanowi połączenie nowoczesnych rozwiązań i technologii, dzięki którym charakteryzuje go wysoka trwałość i praktyczność. Panele na rąbek zatrzaskowy oferowane są w wariantach z przeznaczeniem na pokrycia dachowe oraz na elewację budynków. Najczęściej wybierane są do wykonywania pokrycia dachowego w budynkach objętych ochroną konserwatorską oraz sakralnych, często także wykańczają nowoczesne apartamentowce oraz domy jednorodzinne. Ich estetyka może zarówno uwydatnić klasyczny styl budynku, jak i charakter bardziej nowoczesny, ponieważ forma jest prosta i lekka, a więc nie wyłania się na pierwszy plan a jedynie dopełnia istniejące formy oraz ich styl. Panele na rąbek stojący produkcji BLACHOTRAPEZ można stosować zarówno w przypadku dachów o niewielkim nachyleniu, jak i o nachyleniu bardzo dużym. Są przy tym wyjątkowo łatwe w montażu oraz bardzo lekkie. Modele panelu na rąbek stojący BLACHOTRAPEZ w ofercie extraDACH:

BTR system

Technologia Pladur - Wrinke Mat plusPLUS

To unikalna powłoka, która czyni blachę dachową produktem klasy premium. Stosowana jest w blachodachówkach, panelach dachowych oraz blachach trapezowych. Dzięki powłoce Pladur® Wrinkle Mat Plus opatentowanej przez koncern thyssenkrupp, produkty BLACHOTRAPEZ uzyskują znacząco przedłużoną trwałość, dlatego zabezpiecza je aż 60-letnia gwarancja wraz z certyfikatem. BLACHOTRAPEZ jest jedynym w Polsce dostawcą tej powłoki. Powłoka Pladur® Wrinkle Mat Plus to także najwyższa wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne, a wszystko to dzięki wyjątkowemu składowi chemicznemu powłoki, w którym znacznie podniesiono zawartość cynku i magnezu. Powłoka ta posiada także zwiększoną grubość warstwy lakierniczej, która wynosi aż 50 mikronów (w standardowych produktach wartość ta waha się od 25 do 30 mikronów). Tak znacząco podniesione standardy zabezpieczenia powierzchni blachy oznaczają najdłuższą żywotność Twojego dachu, ochronę antykorozyjną a także trwałość koloru przez wiele lat, mimo zmiennych warunków atmosferycznych.

Blachodachówka produkcji BLACHOTRAPEZ to także różnorodne możliwości kolorystyczne oraz powłoki – Poliestrowa, Pladur®, Eco Protect ThyssenKrupp, aluminium i Colorcoat HP2000® Ultra. Dzięki wymienionym możliwościom blachodachówkę można dopasować do niemal każdego rodzaju budownictwa, co czyni ją wysoce uniwersalną i sprawdzi się świetnie w każdym rodzaju stromych dachów.
system bezpiecznego tłoczenia sps blachotrapez

System bezpiecznego tłoczenia SPS

To stworzona przez BLACHOTRAPEZ technologia tłoczenia surowca Safe Profiling System, dotycząca surowców pochodzących z huty thyssenkrupp Steel Europe. Sprowadza się do rodzaju przetłoczenia materiału stalowego, które odbywa się w precyzyjnie dobranych, optymalnych warunkach, dlatego niezależnie od temperatury otoczenia materiał zyskuje zwiększoną plastyczność i trwałość. Metoda ta wpływa również na parametry odporności na czynniki zewnętrzne, dlatego minimalizuje ryzyko korozji oraz innych uszkodzeń, np. mechanicznych.

pokrycia dachowe blachotrapez 23

produktach BLACHOTRAPEZ zastosowano bardzo klarowny system gwarancyjny, który zależny jest od rodzaju powłoki, którą zastosowano w danym rodzaju blachy i przedstawia się on następująco:

  • Pladur® Wrinkle Mat Plus – 60 lat
  • Pladur® Relief Textured Wood – 55 lat
  • Pladur® Wrinkle Mat – 45 lat
  • Pladur® Relief IceCrystal – 55 lat
  • Superior HB – 55 lat
  • Poliester MAT AM – 25 lat

Wszystkie aktualne ceny produktów BLACHOTRAPEZ poznasz odwiedzając nasz dowolny oddział. Na miejscu dowiesz się także o obowiązujących promocjach i ofertach specjalnych. Wszelkich informacji udzielą także nasi konsultanci pod podanym niżej numerem telefonu.

pokrycia dachowe blachotrapez 32

We wszystkich naszych oddziałach dokładamy szczególnych starań, aby zakres asortymentu produkcji BLACHOTRAPEZ był na bieżąco oraz szczegółowo uzupełniany. Zależy nam na tym, aby najbardziej interesujące Cię produkty zawsze dostępne były od ręki lub możliwie jak najszybciej (dotyczy produktów niestandardowych). Odwiedź wybrany oddział i poznaj naszą aktualną ofertę lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej wyjątkowej usługi – wystarczy, że dostarczysz do nas projekt swojego dachu a my przygotujemy dla Ciebie wycenę interesujących Cię materiałów budowlanych zupełnie za darmo! Zachęcamy do skorzystania z wybranej możliwości poniżej

blachodachówka blachotrapez 1
blachodachówka blachotrapez 2

Obecnie produkcja BLACHOTRAPEZ toczy się w czterech zakładach produkcyjnych, natomiast surowce wykorzystywane do tworzenia pokryć dachowych pochodzą od światowej klasy producentów, dzięki czemu oferowane materiały stalowe są zawsze najwyższej jakości. BLACHOTRAPEZ zdecydowanie stawia na funkcjonalność oraz trwałość, a przy tym stale dopasowuje wzornictwo do potrzeb klientów, dlatego zawsze znajdą się tu rozwiązania o nowoczesnym wymiarze, ale także i te bardziej klasyczne. Wśród produktów z oferty BLACHOTRAPEZ znajdują się m.in. blachy gontopodobne, klasyczna blachodachówka, elewacyjne oraz dachowe blachy trapezowe i panele na rąbek stojący a także wszelkie akcesoria dachowe oraz obróbki blacharskie. Działalność firmy BLACHOTRAPEZ została na przestrzeni lat wyróżniona wieloma nagrodami branżowymi oraz certyfikatami jakości.

BLACHOTRAPEZ jest polskim producentem materiałów budowlanych, którego trzon produkcji stanowią blachy dachowe. Historia firmy zaczęła się już ponad pół wieku temu a przez ten czas BLACHOTRAPEZ rozwinął się do rozmiarów lidera na rynku polskim i zagranicznym, nadal czerpiąc wiedzę z zyskanego doświadczenia. BLACHOTRAPEZ niezmiennie dba o ciągły rozwój, doskonalenie produktów a także wyznaczanie nowych standardów.

Blachotrapez darmowa wycena pokrycia dachowego z blachy

dowiedz się, jak poznać aktualne ceny blachodachówki BLACHOTRAPEZ oraz jak skorzystać z darmowej wyceny materiałów na dach
zapytaj o aktualną ofertę, cenniki oraz obowiązujące promocje, dowiedz się wszystkiego o interesujących Cię produktach
porozmawiaj bezpośrednio z jednym z naszych doświadczonych konsultantów i dowiedz się wszystkiego o produktach BLACHOTRAPEZ

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: