Chemia budowlana

W ofercie naszej hurtowni zapewniamy szeroki wybór materiałów budowlanych, a do tego także wiele, niezbędnych produktów z zakresu chemii budowlanej, przydatnej do przeprowadzania różnego rodzaju prac, czy też z zakresu wykańczania poszczególnych obszarów budynku. Dlatego właśnie zaopatrzenie we wszelkie materiały potrzebne do remontu i wykończenia budynku można w naszych hurtowniach przeprowadzić kompleksowo, podczas jednej wizyty. Sprawdź dostępny u nas zakres produktów z kategorii chemii budowlanej lub odwiedź dowolny oddział i wybierz produkty, których potrzebujesz.
extraDACH / Chemia budowlana

Chemia budowlana to niezwykle szeroka kategoria produktów, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w zakresie standardowych prac budowlanych oraz remontowych, jak i wykończeniowych. Dlatego też będą to zarówno kleje i zaprawy murarskie, jak i farby, impregnaty czy lakiery. W kompleksowej ofercie chemii budowlanej nie może zabraknąć niczego, co mogłoby być potrzebne przy pracach budowlanych od drobnych remontów począwszy a skończywszy na końcowych pracach związanych ze wznoszeniem domu. Kategoria, jaką jest chemia budowlana obejmuje także różnego rodzaju półprodukty, dodatki czy mieszanki, które przeznaczone są do przygotowywania wielu rodzajów zapraw budowlanych.

Producenci chemii budowlanej w naszej ofercie:

Chemia budowlana – wszystko czego potrzebujesz

Wybierając produkty z zakresu chemii budowlanej zawsze warto pamiętać, aby wybierać je w sposób przemyślany i łączyć ze sobą wyłącznie w zalecany sposób, a jeśli to możliwe – w obrębie oferty od tego samego producenta, aby nie ryzykować zaistnieniem niepożądanych reakcji chemicznych, gdyby poszczególne substancje miały ze sobą kontakt. Z tego powodu zawsze warto korzystać z fachowego doradztwa, na jakie zawsze można liczyć w każdym z naszych oddziałów ze strony naszych wykwalifikowanych sprzedawców. Będzie to pomocne także w związku z dopasowaniem poszczególnych produktów do specyfiki najróżniejszych obszarów prac a także efektów, jakich oczekujesz w związku z przeprowadzanymi pracami.

Poznaj naszą ofertę chemii budowlanej – kategorie produktów

Gładzie i dekoracyjne masy szpachlowe

Chociaż mowa tu o zupełnie różnych produktach, wymieniane są zwykle w parze. Mają odmienne właściwości użytkowe, a więc także różne przeznaczenie. Powłoki z zapraw budowlanych tworzy się z suchych mieszanek oraz gotowych mas szpachlowych, opartych na spoiwach mineralnych/organicznych. Można wśród nich wymienić masy szpachlowe przeznaczone do tworzenia warstw wyrównujących czy wygładzających na całej opracowywanej powierzchni, jak chociażby tynki jednowarstwowe pocienione, gładzie szpachlowe, jak i takie, które mają głównie funkcje ochronne czy dekoracyjne. Pośrednio związane z nimi będą także produkty o nieco innym przeznaczeniu, czyli szpachlówki oraz kity szpachlowe, które wybiera się w przypadku konieczności miejscowego wyrównania oraz naprawy powierzchni a także zamaskowania połączeń poszczególnych elementów.
W przypadku szpachlowania miejsc, w których łączy się dwie płyty gipsowo-kartonowe, najczęściej wybiera się specjalistyczne masy o dostosowanych właściwościach, co zapewni najwyższą skuteczność i trwałość. Wśród gładzi wymienić można przede wszystkim takie rodzaje, jak:
  • gładzie cementowe i cementowo-wapienne
  • gładzie wapienne i gipsowo-wapienne
  • gładzie gipsowe i polimerowe
  • stiuk
  • sztablatura
Masy szpachlowe można podzielić na:
  • masy uniwersalne
  • masy startowe
  • masy renowacyjne
  • masy do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych

Grunty i podkłady

To dość szeroki zakres materiałów, których najważniejszym zadaniem jest właściwe przygotowanie powierzchni do takich zabiegów, jak malowanie, tynkowanie, tapetowanie czy też klejenie. W związku z tym w kategorii tej znajdą się zarówno produkty przeznaczone do gruntowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych, podłóg a także sufitów. Powierzchnie takie zawsze muszą zostać dokładnie oczyszczone ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz luźnych fragmentów, aby użyte substancje mogły dobrze się związać. Grunty powinny szybko wnikać w zabezpieczane podłoże oraz zapewniać wyrównanie poziomu chłonności na całej powierzchni. Odpowiednio dobrany i dobrej jakości grunt ma przy tym działanie wzmacniające a do tego poprawia przyczepność dla preparatów, które będą zastosowane w następnej kolejności. Zastosowanie gruntu wpływa także na zmniejszenie zapotrzebowania na gładzie oraz farby. Dobrej jakości grunty do posadzek utwardzają podłoże, mają uniwersalne zastosowanie i działają wielokierunkowo. Mogą być stosowane na wielu rodzajach powierzchni, jak na przykład cementowych czy wapiennych a także na płytach gipsowo-kartonowych. To, jak duże będzie zużycie gruntu zależy w pewnym stopniu od samej jego wydajności, ale również od stopnia chłonności powierzchni.

Produkty do wykonywania oraz napraw posadzek

Posadzki wykonuje się na lata, dlatego dobrze, aby zrobione były z trwałych, wytrzymałych oraz zachowujących estetykę produktów. Dodatkowo, w sprzedaży znaleźć można całkiem sporo produktów, które przeznaczone są do naprawy posadzek, dzięki czemu poszczególnie, niewielkie uszkodzenia można w łatwy sposób poprawić, często samodzielnie, bez angażowania specjalistów. Posadzki, zarówno te domowe, jak i przemysłowe, najlepiej jest wybierać z uwzględnieniem intensywności oraz sposobu użytkowania danej przestrzeni, tak aby dokonany wybór mógł posłużyć przez lata. We wnętrzach (a i w ich obrębie warto dokonać rozróżnienia na przestrzenie mające do czynienia z butami i obcasami oraz te, co do których można mieć mniejsze wymagania wytrzymałościowe), najczęściej stosowane są posadzki bezspoinowe, czyli zaprawy wapienne, zaprawy gipsowe oraz magnezowe, jak również zaprawy gliniane i posadzki żywiczne. Bezspoinowe wykonanie dotyczy także posadzek z niektórych tworzyw sztucznych. Naprawa posadzek często obejmuje dopasowanie odpowiednich środków chemicznych, które w zależności od rodzaju bazowego materiału a także typu oraz skali uszkodzeń, dobiera się precyzyjnie do potrzeb. W naszej ofercie można znaleźć bardzo wiele produktów tego typu, o różnej specyfice i przeznaczeniu a nasi sprzedawcy są gotowi pomóc i doradzić w doborze właściwego środka.

Uszczelniacze i piany poliuretanowe, hydroizolacje

Piany poliuretanowe oraz uszczelniacze wybierane są głównie jako ułatwienie prac związanych z montażem drzwi i okien. Niekiedy stosuje się je także do wykonywania dylatacji czy też doklejania materiałów do ocieplania budynków. Uszczelniacze i piany poliuretanowe to umieszczony w puszcze, sprężony poliuretan, który wydostając się z pojemnika tworzy pianę ulegającą szybkiemu rozprężeniu (nawet trzykrotnie), dzięki czemu bardzo dokładnie wypełnia przestrzenie i wszelkie szczeliny a zastygając zapewnia precyzyjne i skuteczne a przy tym trwałe uszczelnienie. Jeżeli zastygnięta masa wystaje ze szczeliny, nadmiar taki można łatwo odciąć. Pianki tego typu mogą mieć różnorodne funkcje i właściwości, dlatego zawsze warto jest dokładnie wybadać zapotrzebowanie i dostępne możliwości. W naszej ofercie można także znaleźć niezwykle szeroki zakres produktów przeznaczonych do wykonywania hydroizolacji budowlanych, a dostępne materiały o różnorodnych właściwościach mogą być pomocne w wykończeniu m.in. balkonu czy tarasu, fundamentów, piwnic, otworów na kable czy rury, izolacji łazienek, dachów płaskich itd.

Silikony

To dość szeroka kategoria produktów, wśród których można znaleźć m.in. silikony do spoinowania, uszczelniania czy wykonywania fug, które mają dodatkowo różne właściwości i zastosowanie. Wszystkie te materiały łączy jednak kilka cech, jak na przykład wysoka i trwała elastyczność, odporność na wodę i ochrona przed jej wpływem a przy tym – wyjątkowa łatwość użycia. Silikony tego typu mogą występować pod takimi nazwami, jak uszczelniacze, masy uszczelniające, uszczelniająco-klejące. Silikony wykazują bardzo dobrą przyczepność do większości typów podłoża, dlatego ich zastosowanie obejmuje obszary wykończeniowe, remontowe oraz sanitarne. Tego typu produkty na bazie silikonów mogą mieć charakter uniwersalny oraz specjalistyczny, a to, po jakiego rodzaju produkt sięgnąć zależy głównie od skomplikowania prac i oczekiwanych efektów. Produkty silikonowe dzielą się przede wszystkim na kwaśne, czyli octowe oraz na neutralne, co będzie miało wpływ na typ utwardzania się masy, przekładający się z kolei na wiele właściwości, które można w ten sposób lepiej dopasować do konkretnego przeznaczenia.

Farby i tynki

Farby i tynki to niemal nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia różnorodnych kombinacji i kreowania estetyki w obrębie budynku. Produkty te to bardzo szeroka kategoria, dlatego przebierać można nie tylko w możliwościach wizualnych, ale także we właściwościach, przekładających się na dostosowanie do wymagań konkretnych obszarów, trwałość estetyczną i walory techniczne. Współczesne możliwości w zakresie kreowania estetyki domów to także różnorodne struktury (chropowate powierzchnie, tzw. baranki, efekt piasku czy też imitacje betonu, metali (złoto, rdza), a nawet kamienia. Tego typu materiały dekoracyjno-wykończeniowe mogą posiadać w swoim składzie różnorodne i różnej wielkości kruszywa (piasek, kamyczki), często będą wodorozcieńczalne, a w sprzedaży występują najczęściej w postaci proszku lub past, które miesza się z bazami, takimi jak tradycyjne farby akrylowe czy lateksowe. Wszystko to umożliwia proste i niezwykle efektowne, trwałe i niebanalne efekty.

Różnorodna chemia budowlana w hurtowniach extraDACH

W każdej z naszych siedzib możesz zrobić kompleksowe zakupy – poza podstawowymi materiałami budowlanymi i wszelkimi akcesoriami, wyposażysz się u nas dodatkowo także we wszystko, co może być potrzebne do wykończenia Twojej inwestycji z zakresu chemii budowlanej. Nasz asortyment obejmuje m.in. takie produkty, jak różnorodne gładzie wraz z dekoracyjnymi masami szpachlowymi, podkłady oraz grunty, posadzki i materiały naprawcze, piany poliuretanowe, materiały hydroizolacyjne, izolacje cementowe, impregnaty i masy uszczelniające, produkty na bazie bitumu, jak masy dyspersyjne, modyfikowane, a także różnorodne kleje i zaprawy, silikony, tynki i farby oraz beton. Nie wiesz dokładnie, jakiego rodzaju produkty będą potrzebne na Twojej budowie? Nasi wykwalifikowani sprzedawcy chętnie pomogą w doborze idealnie dopasowanych rozwiązań, z uwzględnieniem specyfiki samej inwestycji, jak i pozostałych materiałów wykończeniowych. Zapraszamy!

Cena chemii budowlanej

Poznaj nasze ceny – wybierz produkty i prześlij do nas projekt swojego dachu a przygotujemy dla Ciebie profesjonalną i całkowicie darmową wycenę dachu:

Masz dodatkowe pytania o nasz asortyment z zakresu chemii budowlanej i pozostałych materiałów? Napisz do nas – odpowiemy na wszelkie pytania:
Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat naszej oferty chemii budowlanej? Zadzwoń i porozmawiaj z naszym specjalistą:

Poznaj nasze ceny – wybierz produkty i prześlij do nas projekt swojego dachu a przygotujemy dla Ciebie profesjonalną i całkowicie darmową wycenę dachu:

Masz dodatkowe pytania o nasz asortyment z zakresu chemii budowlanej i pozostałych materiałów? Napisz do nas – odpowiemy na wszelkie pytania:
Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat naszej oferty chemii budowlanej? Zadzwoń i porozmawiaj z naszym specjalistą:

Możesz nas także odwiedzić

 

 

Możesz nas także odwiedzić - w oddziałach posiadamy okna dachowe które możesz przetestować i zobaczyć różnice między różnymi modelami