dachówka

Dachówka to wspołcześnie zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj pokrycia dachowego. Cieszą się największym zaufaniem klientów na całym świecie – niezależnie od rozmiaru, kształtu czy koloru. Dachówka pojawia się na naszych dachach od setek lat – ale w ostatnich latach bardzo ewoluowała. Najnowoczesniejsze dachówki to teraz zdecydowanie dachówki płaskie oraz reńskie,

extraDACH / Dachówka

Każdy z producentów podchodzi do tematu w inny sposób, jedni posiadają tylko kilka modeli najpopularniejszych dachówek, inni bardzo szeroki wybór wszystkich możliwych kolorów i rozmiarów. Można w tej kategorii znaleźć produkty na miarę szerokiego zakresu wymagań: istnieją zarówno ekskluzywne, jak w przypadku najwyższej jakości dachówek ceramicznych glazurowanych, jak i zdecydowanie bardziej ekonomiczne modele. Przewaga dachówek nad innymi, tańszymi rodzajami pokryć dachowych to przede wszystkim fakt, że raz położone będą służyć nawet przez dziesięciolecia. Ponadto są eleganckie, estetyczne oraz mają najwyższe współczynniki szczelności, izolacji termicznej, izolacji akustycznej a dodatkowo, także bezpieczeństwa. Klasyczne dachówki mają także bardzo ważną zaletę, związaną z bezpieczeństwem, która daje im wielką przewagę nad pokryciami dachowymi wielkoformatowymi. Ich stosunkowo niewielki rozmiar (nawet w przypadku tych o dużym formacie) zabezpiecza przed ryzykiem, że podczas silnej wichury dach zostanie zniszczony przez tzw. efekt żagla, czyli sytuację, w której całe połacie dachu zrywane są przez wiatr. W przypadku tak niewielkich elementów, jakimi są pojedyncze dachówki, ryzyko takie nie występuje, a nawet, jeżeli już dojdzie do niewielkich uszkodzeń, to są one łatwe do naprawienia.

Podstawowy podział wszystkich dachówek zależny jest od ich budulca, dlatego przede wszystkim rozróżniamy dachówki ceramiczne (gliniane) oraz betonowe, które wytwarzane są z zaprawy cementowej. Decyzja o tym, jaki materiał wybrać na pokrycie dachowe to kwestia bardzo istotna, ponieważ jest to wybór na lata. Specjaliści twierdzą, że dobrej jakości dachówki mogą służyć nawet dłużej, niż 100 lat, a z takiej perspektywy czasowej różnice w cenach poszczególnych rodzajów pokryć wydają się być nieznaczne. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z różnymi rodzajami, najwyższej jakości dachówek dostępnych w Polsce. Znajdują się wśród nich także modele dostępne jedynie w naszej dystrybucji. Naszą ofertę stanowią zarówno dachówki ceramiczne, jak i betonowe, zwane też cementowymi, od największych i najbardziej zaufanych polskich i zagranicznych producentów, z którymi wiąże nas wieloletnia współpraca. Dzięki temu jesteśmy absolutnie pewni najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów.

Wykończenie dachu za pomocą dachówek ceramicznych jest wyjątkowo solidne, estetyczne i trwałe. Szacuje się, że pokrycie ceramiczne to inwestycja na 80 – 100 lub nawet więcej lat. Ceramika dachowa jest całkowicie niepalna i mrozoodporna, a także niezwykle wytrzymała
Dachówka cementowa stanowi bardziej ekonomiczną, aczkolwiek także trwałą alternatywę dla pokryć ceramicznych. Tworzą one bardzo solidne pokrycie, które także nie zawsze da się wizualnie odróżnić od klasycznej ceramiki.

W firmie extraDACH mamy całą paletę różnego rodzaju dachówek. Zaczynając od dachówek ceramicznych, przez dachówki cementowe, na dachówkach betonowych kończąc. Jednak na tym nie można poprzestać. Różne rodzaje dachówek, są dostępne w wersji podstawowej, ale również w wersjach rozszerzonych, to znaczy takich, w których występują specjalne powłoki dachówek, jak na przykład angobowana, czy też glazurowana. Dachówki oczywiście możemy również podzielić na dachówki płaskie, dachówki karpiówki, czy też dachówki zakładkowe. Poniżej opisaliśmy specyfikę każdej z tych dachówek.

Jest jednym z najpopularniejszych typów dachówki ceramicznej. Jej elementem charakterystycznym są duże, wyprofilowane zakładki w górnej i bocznej części, oraz wyprofilowane spody, co razem tworzy specjalne zamki, usprawniające montaż, zwiększające dopasowanie elementów, oraz szczelność spojeń.

Dachówka płaska niewątpliwie podbijaja w ostatnich latach rynek pokryć dachowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wzór i ogólna estetyka płaskich dachówek są odpowiedzią na potrzeby, które wynikają ze stylistyki nowoczesnego, minimalistycznego i skąpego w zdobienia budownictwa.

Dachówki Karpiówki należą do najbardziej klasycznych i najpopularniejszych dachówek. Są one zazwyczaj dachówkami o stosunkowo niewielkich rozmiarach dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku dachów o dużym stopniu skomplikowania, a właściwie, jak żaden inny model dachówek – jest do tego celu po prostu stworzona.

Ceramiczna dachówka MARSYLKA jest dachówką wyjątkową z wielu powodów. Pierwszy z nich to fakt, że jest ona jednocześnie najstarszym typem dachówki zakładkowej oraz nadal – jedną z najpopularniejszych w tej kategorii.
Wśród ceramicznych pokryć dachowych dachówka reńska należy do wzorów ze szczególnie długą historią, ponieważ najprawdopodobniej pojawiła się ona na dachach europejskich domów już 300 lat temu.

Dzięki wieloletniej współpracy z największymi producentami dachówek posiadamy na swoich placach magazynowych większość najpopularniejszych dachówek dostępne od ręki! Dachówki największych producentów – Creaton, Roben, Koramic oraz Braas tylko u nas kupisz i odbierzesz jeszcze tego samego dnia. Jeżeli wybranej dachówki nie posiadamy na stanie zorganizujemy jej dostawę najszybciej jak to możliwe.

dachówki dostępne od ręki
dachówki dostępne od ręki
dachówki
SONY DSC

Największe wystawy dachówek we wszystkich największych miejscowościach w całym kraju. Tylko u nas możesz zobaczyć najpopularniejsze dachówki największych producentów w jednym miejscu. A nasi handlowcy doradzą Ci jaki będzie najlepszy wybór dachówki dla Twojego domu!

Tylko u nas – transport bezpośrednio na Twoją budowę! Zajmujemy się dostawą dachówek już od 15lat! Posiadamy własne tiry busy i HDS to właśnie dzięki temu możemy zaplanować dostawę dachówek w dogodnym dla Ciebie terminie.

wycena dachówek roben monza
roben monza plus szczecin
hds
dachówki transport

Wycena dachówki to bardzo skomplikowany temat – wiele czynników będzie miało wpływ na ostateczną cenę dachu. Począwszy od rodzaju dachówki (falista, płaska, karpiówka), od materiału z jakiego jest wykonana (ceramiczna czy betonowa), w zależności od wykończenia (glazurowane, naturalne czy angobowane) a także od kształtu samego dachu. Zapoznaj się z przykładowymi wycenami dachówek, sprawdź na czym polega wycena dachu – a na koniec wyślij nam swój projekt dachu, napisz jaka dachówka Cię interesuje a  my wykonamy wycenę zupełnie za darmo.

W związku z tym, że złoża gliny, z których pozyskuje się surowiec do produkcji dachówek różnią się od siebie pod względem zawartości tlenków żelaza, odpowiedzialnych za charakterystyczny, czerwony kolor, poszczególne dachówki naturalne mogą często mieć niejednorodne zabarwienie, także w obrębie jednej partii produkcyjnej. Decydujący się na ten właśnie rodzaj dachówki często uważają tę cechę za jej największą zaletę. Można w ten sposób uzyskać naturalny, nietuzinkowy i niezwykły efekt poszycia dachowego, które zachwyca urokiem starego budownictwa. Współcześnie, za sprawą nowoczesnych technologii uzyskać można jednak znacznie szerszą gamę kolorystyczną, niż tylko naturalna czerwień gliny. Dachówki ceramiczne mogą mieć niemal dowolne kolory, a ich zewnętrzne powłoki oferują dodatkową ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych, zwiększając tym samym zarówno estetykę, jak i trwałość.

Dachówki ceramiczne, jeszcze przed procesem wypalania, pokrywa się mieszaniną, złożoną z glinki szlachetnej i odpowiednio do preferowanego zabarwienia dobranymi minerałami czy tlenkami metali. Istnieje bardzo wiele możliwych do uzyskania odcieni, które w przeciwieństwie do dachówek naturalnych, będą miały zawsze jednorodne zabarwienie. Zabieg angobowania wpływa także na wygładzenie powierzchni dachówki, co zapewnia zmniejszenie jej nasiąkliwości oraz zabezpieczenie przed porastaniem mchem oraz osadzaniem się zabrudzeń, które spłukują opady deszczu. Zewnętrzna struktura dachówki jest bardziej zwarta, jednak nadal pozwala na zachowanie bardzo dobrych parametrów wentylacji całej konstrukcji pokrycia dachowego. W ofertach niektórych producentów, np. Koramic, występują także dachówki w powłoce z ANGOBY SZLACHETNEJ. Jej specyfika polega na tym, ze stosowane glinki posiadają znacznie wyższą zawartość kwarcu, który podczas wypalania w wysokiej temperaturze ulega zeszkliwieniu. Powstaje w ten sposób warstwa niemal tak gładka i lśniąca, jak glazura.

Glazura jest jeszcze gładszą i bardziej trwałą powłoką, niż angoba. Powłokę z glazury uzyskuje się poprzez nakładanie na powierzchnię wypalonej wstępnie dachówki warstwy drobnego szkliwa, także wstępnie stopionego. Następnie wypala się je razem, tworząc zwartą, trwałą strukturę. Szkliwo samo w sobie jest białawe, a jego docelowe zabarwienie uzyskuje za pomocą różnych dodatków nieorganicznych, dzięki którym uzyskać można niemal nieograniczone warianty kolorystyczne. Powierzchnia glazurowana jest wyjątkowo gładka, znacznie bardziej niż powierzchnia z angoby, w związku z czym osadzanie się zanieczyszczeń czy obrastanie mchem jest właściwie niemożliwe. Tak wysoka gładkość powoduje także, że pokrycie z dachówek glazurowanych właściwie nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych – w pewnym sensie myje się ono samoistnie w deszczu, dlatego przez wiele lat będzie wyglądało, jak zupełnie nowe.

Podczas podejmowania decyzji o wyborze dachówek ceramicznych należy jednak pamiętać, że są one dość ciężkim pokryciem dachowym. Wymaga odpowiedniego przygotowania więźby dachowej, gdyż dachówki ceramiczne stanowią znaczne obciążenie ( od ok. 35 do 75 kg/m²). Nie można o tym zapomnieć w szczególności, gdy w grę wchodzi wymiana lekkiego pokrycia dachowego na cięższe. Konieczna jest wtedy wcześniejsza konsultacja z fachowcem, który oceni możliwości i ograniczenia.

Wycena dachówek

Wypełnij formularz a otrzymasz darmową wycenę dachu.

Wyślij nam rzut dachu a darmową wycenę otrzymasz w ciągu kilku godzin

A jeżeli nadal masz pytania – zadzwoń do nas chętnie rozwiejemy wątpliwości

Wypełnij formularz a otrzymasz darmową wycenę dachu.

Wyślij nam rzut dachu a darmową wycenę otrzymasz w ciągu kilku godzin

A jeżeli nadal masz pytania – zadzwoń do nas chętnie rozwiejemy wątpliwości

Odwiedź nas w jednym z oddziałów a otrzymasz darmową wycenę dachówek

 

 

Odwiedź nas w jednym z oddziałów a otrzymasz darmową wycenę dachówek

 

 

Wyceń
swój dach

DARMOWA WYCENA

Tylko u nas – darmowa wycena Twojego dachu. Wypełnij formularz a my przygotujemy pełną wycenę dachówek dla Ciebie zupełnie za darmo.