TOP 5 RANKING DACHÓWEK BETONOWYCH

Czasem wybór idealnego pokrycia dachowego jest bardzo trudny, ponieważ na rynku istnieje tak wiele możliwości i najróżniejszych wariantów, że nie sposób porównać jakość czy bardziej i mniej ważne parametry w każdym z przypadków. To samo dotyczy dachówek betonowych (zwanych również cementowymi).  

Najlepsze dachówki betonowe w extraDACH – TOP 5

I chociaż w porównaniu do dachówek ceramicznych jest to o wiele młodszy produkt, to i tak jego tradycja sięga nawet XIX wieku, a jako popularne pokrycie dachowe funkcjonuje już wiele lat, dlatego obecnie na rynku znaleźć można już co najmniej kilkadziesiąt różnych modeli od wielu, popularnych producentów. Z tego powodu warto poznać nasz ranking, w którym skupiamy się na modelach dachówek betonowych, które bez wątpienia wyróżniają się w tej grupie produktowej nie tylko parametrami określanymi przez producentów, ale także ze względu na bardzo pozytywne opinie, które uzyskały i wciąż uzyskują od naszych zadowolonych klientów. Oczywiście nie oznacza to, że modele dachówek, które nie zostały zawarte na tej liście nie są godne uwagi, ale do tego zaszczytnego grona wybraliśmy takie, które całą resztę pozostawiają daleko w tyle.

Creaton KAPSTADT

Ultranowoczesna, betonowa dachówka płaska to produkt ekologiczny o minimalistycznej estetyce. Wyjątkowo szczelna konstrukcja z podwójnym zamkiem bocznym oraz zaporami wodnymi i ożebrowaniem wzmacniającym wytrzymałość obciążeniową. Całkowicie gładka powierzchnia wraz z wygładzonymi krawędziami tworzą harmonijny obraz lekkiego i regularnego pokrycia dachowego, zaś różne rodzaje powierzchni do wyboru, w tym DURATOP PRO, chronią pokrycie dachowe i chronią jego wygląd przez lata. Dostępna jest w sześciu klasycznych kolorach wraz z pakietem wszelkich akcesoriów, jak dachówki kształtowe czy funkcyjne.

Opinia o dachówce CREATON KAPSTADT 2021

„Do dachówek betonowych przekonał mnie tak naprawdę dopiero sprzedawca, bo wcześniej nawet nie brałem ich pod uwagę i pojechałem pytać o blachodachówki. Okazało się, że w dłuższej perspektywie opłaca się wybrać dachówki betonowe, bo posłużą dłużej, nie wymagają ciągłej konserwacji i najważniejsze – lepiej wyciszają poddasze i nie będą dudnić na wietrze i deszczu. Wybór padł na Kapstadt, bo jest wyjątkowo prosta i miała bardzo błyszczącą powierzchnię, spore wymiary i chyba najdłuższą gwarancję, bo w Creatonie dają na betonówki 30 lat. Opinie ma świetne, więc jestem spokojny o efekt.”

Braas CELTYCKA

Dachówka betonowa popularna już od kilkunastu lat, więc jest też świetnie przetestowana w praktyce! Klasyczny, ponadczasowy wzór dachówki falistej wpisuje się w tradycyjne budownictwo jednorodzinne, a symetryczne fale tworzą lekkie i subtelne pokrycie dachowe. Dachówka Celtycka produkowana jest w technologii Cisar lub Lumino, w ośmiu klasycznych kolorach, a w każdym z nich powstają nie tylko dachówki podstawowe, ale także wszelkie akcesoria.

Opinia o dachówce BRAAS CELTYCKA 2021

„Wygląda jak dachówka ceramiczna, a wyszło o wiele taniej i nie widzę dużych różnic w parametrach. Przed wyborem robiliśmy z mężem wycieczki, żeby popodglądać, jakie ludzie mają dachy (wcześniej jakoś nie zwracałam uwagi) i poszukać inspiracji, a potem jeszcze popytaliśmy sąsiadów i dużo osób doradzało zainteresowanie się dachówkami Braas, ale betonowymi. Mi najbardziej podoba się to, że nie są zbyt mocno połyskujące, co dodaje im lekkości w porównaniu do np. glazury. Ponoć tak samo nie będą obłazić porostami, co jest dla nas bardzo ważne, i mają też przyzwoitą gwarancję. Dach jest piękny i teraz czekamy na pierwszą zimę ”.

Braas ROMAŃSKA

Bardzo charakterystyczny wzór tej dachówki betonowej stylizowany jest na marsylkę, która sprawdza się znakomicie zarówno w tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym budownictwie. Uniwersalne wymiary sprawiają, że będzie odpowiednia zarówno na niewielkich, jak i bardzo dużych dachach. Dachówka Romańska wytwarzana jest w technologii Lumino oraz Cisar i dostępna jest w siedmiu wariantach kolorystycznych wraz ze wszystkimi akcesoriami dodatkowymi.

Opinia o dachówce BRAAS ROMAŃSKA 2021

„Po prostu klasyk, świetnie wygląda, świetne opinie, gwarancja też ok, a ja nie chciałem się za długo zastanawiać i prawie że wybrałem z marszu. I nie żałuję. Te dachówki mają też wszystko co trzeba dodatkowo – gąsiory, wentylacyjne itd, przez co jeszcze szybciej wszystko poszło. Spisują się bardzo dobrze.”

Creaton GOTEBORG

Dachówka betonowa w kształcie klasycznej esówki, czyli ponadczasowy styl i klasa, idealne dla tradycyjnego budownictwa. Zarówno rozwiązania technologiczne jak i sama konstrukcja zapewniają wyjątkową wytrzymałość na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne. Wytrzymałość na obciążenie została podniesiona dzięki spodniemu ożebrowaniu oraz głęboko profilowanym zakładkom bocznym. Dostępna w wykończeniu Planar oraz Duratop PRO, w ośmiu klasycznych kolorach.

Opinia o dachówce CREATON GOTEBORG

„Bardzo dobra dachówka, mocna i o klasycznym wyglądzie. Zdecydowanie bardziej podoba mi się taka prawie matowa dachówka betonowa, niż przesadnie błyszczące, wyglądające plastikowo ceramiczne na wysoki połysk. Tak jest moim zdaniem schludniej i mniej nachalnie. Dach ma ciekawą fakturę i jest taki jakby lżejszy, a pod względem technicznym niczym nie ustępują droższym pokryciom”.

Braas TEVIVA

Betonowa dachówka płaska w nowoczesnym wydaniu, która idealnie podkreśli minimalistyczną architekturę. Układana z przesunięciem tworzy nietuzinkowy efekt na powierzchni dachu, a stonowana paleta kolorystyczna zapewnia dużą dowolność aranżacyjną. Dachówka Teviva wytwarzana jest w nowoczesnej i zaawansowanej technologii Cisar, oraz dostępna jest wraz z pełnym zakresem akcesoriów dachowych, tworząc kompletny system dachowy.

Opinia o dachówce BRAAS TEVIVA

„My wybraliśmy tevivę na nasz stary dom w dworkowym stylu, bo dzięki przesunięciu rzędu ma w sobie coś z karpiówki, a jednak wygląda bardziej szlachetnie. Poza tym karpiówka ceramiczna byłaby za ciężka, a dachówka betonowa jest prawie o połowę lżejsza. Bardzo dobra jakość i styl w naprawdę świetnej cenie, a i to, że nie trzeba było szukać osobno dodatków też na plus. Efekt jest powalający – szyk i klasa”

Dachówki betonowe – zachwycająca jakość w dobrej cenie

Dlaczego właściwie warto zwrócić uwagę na dachówki betonowe? Przeważającym argumentem, którym kieruje się większość użytkowników, jest bardzo dobra jakość, nieodbiegająca zbytnio od ceramiki dachowej, a jednak znacząco od niej tańsza. Efekt, jaki tworzą na dachu pokrycia betonowe jest wyjątkowo estetyczny, a stosowane obecnie powłoki zapewniają nie tylko wyjątkową kolorystykę, ale także wysoki połysk lub satynową i lekko matową gładkość. Dachówki wytwarzane z betonu zapewniają także bardzo wysoką trwałość, tak w zakresie wytrzymałości na uszkodzenia, skrajne warunki pogodowe (są całkowicie mrozoodporne), jak i pod względem długowieczności, ponieważ będą pełnić swoją rolę przez nawet 80 do 100 lat. Zastosowane powłoki sprzyjają ponadto zachowaniu najwyższej estetyki, ponieważ chronią kolor przed blaknięciem, zapobiegają porostom i mchom, a dzięki nadawanej gładkości sprawiają, że na powierzchni dachu nie osadzają się zabrudzenia, dzięki czemu jego powierzchnia chroniona jest przed efektem starzenia się. Dachówki betonowe są ponadto idealnym rozwiązaniem w przypadku remontu starych budynków, ponieważ przy zachowaniu najwyższej jakości dachówek charakteryzuje je o wiele mniejsza waga, co często sprawia, że mogą być zastosowane na lekko osłabionych konstrukcjach dachowych.

Największe zalety dachówek betonowych

Wszystkie modele dachówek betonowych, które pojawią się w tym zestawieniu charakteryzuje zestaw cech, dzięki którym można zaliczyć je do najlepszych w swojej klasie. Poznaj największe atuty dachówek betonowych i dowiedz się, czym należy się kierować podczas wybierania idealnego pokrycia dachowego z cementu:

Idealna proporcja jakości do ceny

niższa cena dachówek cementowych wynika przede wszystkim ze specyfiki procesu produkcji, a nie z niższych parametrów. Nie są one wypalane w piecach w temperaturze 1000 – 1200 jak ceramika, a jedynie schną przez długi czas w specjalnie przygotowanych warunkach. Taki proces produkcji zużywa znacznie mniej energii – nawet o 70%, będąc przy tym o wiele bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Wysoka trwałość i wytrzymałość

specyfika materiału oraz konstrukcji, a także dokładnie kontrolowany proces produkcji (zagęszczanie struktury betonu, idealne proporcje komponentów) zapewniają absolutną szczelność oraz odporność na wpływ czynników atmosferycznych, w tym mrozu. Są one także odporne na uszkodzenia mechaniczne – w stopniu zbliżonym do dachówek ceramicznych. Szacowana trwałość sięga nawet 100 lat, przy bardzo długim zachowaniu estetycznego wyglądu.

Duża dostępność kolorów i wzorów

obecnie dachówka betonowa jest już bardzo popularna na rynku materiałów budowlanych, dlatego też oferta kształtów jest stale poszerzana o nowe, jak i tradycyjne wzory. Możliwości w zakresie kolorystyki są w przypadku dachówek betonowych niemal nieograniczone, a większość modeli kształtowych napotkać można w kliku a nawet kilkunastu różnych odcieniach oraz różnych rodzajach powłok wykończeniowych, w ramach których powierzchnia może osiągać wysoki lub satynowy połysk, czy też być matowa.

Innowacje

producenci dachówek betonowych stale dążą do ulepszania i rozwijania technologii poprawiających trwałość i estetykę, i które zapewnią maksymalizację trwałości na przestrzeni czasu. Jednym z takich rozwiązań jest wysoce zaawansowana powłoka DURATOP PRO, która nie tylko zapewnia glazurowany, kryształowy połysk, ale wyraźnie poprawia też trwałość oraz posiada właściwości hydrofobowe, uniemożliwiając trwałe osadzanie się zanieczyszczeń. Dodatkowo ochrona przed promieniowaniem UV przedłuża trwałość oraz intensywność kolorów tak, aby były one tak samo długowieczne, jak sama dachówka.

Powłoki

którymi pokrywa się betonową masę to charakterystyczne dla każdego producenta mieszaniny, które wypełniają porowatości dachówki, tworzą gładką powierzchnię w wybranym kolorze oraz chronią pokrycie dachowe przed wpływem czynników atmosferycznych czy porostów i mchu, zapewniając trwałość i estetykę na dziesięciolecia.

Sprawdź ceny dachówek betonowych

Poznaj cenę swojego dachu betonowego wypełniając poniższy formularz:

Masz więcej pytań o ceny dachówek betonowych? Napisz do nas:

Porozmawiaj bezpośrednio ze specjalistą extraDACH, zadzwoń:

Poznaj cenę swojego dachu betonowego wypełniając poniższy formularz:

Masz więcej pytań o ceny dachówek betonowych? Napisz do nas:

Porozmawiaj bezpośrednio ze specjalistą extraDACH, zadzwoń:

Dachówki betonowe dostępne od ręki w każdym z naszych oddziałów