extraDACH / Dachówka / Cena dachówki – Rabaty do 50% na wybrane elementy

Cena dachówki

Zapoznaj się z cenami dachówek i sprawdź co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Poradnik ten składa się z 3 elementów - wybierz który Cię interesuje

Elementy pokrycia dachowego

Tytułowa cena dachówki to temat rzeka – jeżeli na myśli mamy tutaj cenę dachówki podstawowej to nie ma problemu – według katalogów producentów waha się ona od kilku do kilkunastu złotych.  Natomiast jak dobrze wiemy nikt nie kupuje dachówek na pojedyncze sztuki ale raczej na palety lub w przeliczeniu na m2. Ilość dachówek potrzebna nawet na mały dach liczona jest w tysiącach sztuk a oprócz samej dachówki podstawowej do wykonania pokrycia dachu niezbędne są jeszcze inne rodzaje dachówek i akcesoriów dachowych.

W takim razie jakie elementy wykończenia dachu oprócz dachówki podstawowej będą potrzebne do wykonania pełnego pokrycia dachowego. Po pierwsze dachówki skrajne – prawe oraz lewe – to one zabezpieczą krawędzie dachu przed podmuchami wiatrów i zerwaniem się dachówek (można także zastosować dachówki połówkowe dzięki którym uzyskamy przesunięcie co drugiej linii pokrycia dachowego) . W znacznej większość przypadków niezbędne do prawidłowej wentylacji dachów będą dachówki wentylacyjne ich rolą jest wentylacja tego co znajduje się pod pokryciem dachowym stanowiąc wlot powietrza.

dachówka podstawowa cena

Dachówka podstawowa

dachówka wentylacyjna cena

Dachówka wentylacyjna

dachówka skrajna cena

Dachówka skrajna (lewa)

Kalenica - cena gąsiorów dachowych

roben dachówka piemont

Prawie każdy dach oprócz głównej połaci dachowej posiada także ich łączenia czyli kalenice. Miejsca łączenia się przeciwnych płaszczyzn dachu należy odpowiednio zabezpieczyć – do tego właśnie wykorzystywane są gąsiory dachowe. Istnieje wiele różnych rodzajów gąsiorów w zależności od producenta i jego systemu możemy jednak wyróżnić kilka najczęściej występujących. Po pierwsze gąsior podstawowy montowany po całej długości kalenicy zarówno skośnej jak i prostej. Na początku kalenicy natomiast umieszczane są gąsiory początkowe lub końcowe zazwyczaj przyozdobione w  dodatkowe wzory. Kolejnym elementem mogą ale nie muszą być gąsiory z podwójną mufą – niektórzy producenci wykorzystują takie gąsiory w celu wyeliminowania gąsiorów końcowych.

Czasami gąsiory początkowe i końcowe zastępowane sa zakończeniami/zaślepkami gąsiora kalenicy. Kalenice skośne natomiast rozpoczyna się z wykorzystaniem gąsiorów początkowych tzw “bochenków” nadając im dodatkowy kształt. Do łączenia kalenic z różnych kierunków służą trójniki i czwórniki.  Wszystkie gąsiory należy zamontować z wykorzystaniem klamr gąsiorów. Ceny tych akcesoriów są bardzo zróżnicowane podstawowe gąsiory to koszt około 20zł natomiast najdroższe elementy takie jak trójniki czy czwórniki mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Dlatego tak niezbędne jest dokładne wyliczenie wszystkich elementów składających się na pełne pokrycie dachu aby nie doprowadzić do zakupu zbyt dużej ilość elementów. W extraDACH za darmo wyceniamy wszystkie te elementy wyliczając dokładne ilości potrzebne na Państwa dach. Należy jednak pamiętać o konsultacji tych ilości z dekarzem ponieważ każdy fachowiec może mieć inną technikę kładzenia dachu z czego mogą wynikać nieznaczne różnice w ilościach potrzebnych elementów.

gąsior podstawowy cena

Gąsior podstawowy

zaślepka gąsiora cena

Zaślepka gąsiora

gąsior początkowy cena

Gąsior podstawowy

trójnik gąsiorów kalenicy

Trójnik gąsiora

Akcesoria dachowe

taśma kalenicowa akcesoria dachowe

Przy budowie lub wymianie pokrycia dachowego nalezy pamietać o wszelkiego rodzaju akcesoriach dachowych – taśmy kalenicowe, membrany dachowe, kominki wentylacyjne, komunikacja dachowa, ochrona przeciwśniegowa, spinki, klamry, wkręty, kratki wentylacyjne i wiele wiele więcej! Dlatego tak warto wybrać hurtownie która ma tego świadomość i dobierze wszystkie niezbędne elementy już na samym początku wyceny – dzięki czemu nie zostaną Państwo zaskoczeni w połowie prac budowlanych jak wiele jeszcze należy dokupić.

Taśma kalenicowa

Membrana dachowa

Komunikacja dachowa

Kratki wentylacyjne

Pozostałe produkty

okna dachowe

Oprócz samych dachówek i akcesoriów przy okazji budowania dachu należy uwzględnić również inne zazwyczaj niezbędne elementy takie jak – rynny czy okna dachowe. Cena za pojedyncze okno to od 900 do 1500zł w zależności od rodzaju okna ilości szyb czy sposobu ich montażu. Cena za rynny dachowe natomiast jest bardziej indywidualna i zależy od konkretnego dachu. Koszt systemu rynnowego jest tym większy im dłuższy okap posiadamy i w zależności od wielkości połaci dachowej która ma “obsłużyć” dana rynna – jeżeli jest to bardzo duży dach należy zastosować większe rynny z większa ilością spustów.

Cenniki dachówek najlepszych producentów

Poznaj cenniki dachówek 4 najbardziej znanych w naszym kraju producentów dachówek. Pamietaj że od cen katalogowych posiadamy rabaty nawet do 50%.

Cena dachówek

Chcesz poznać wycenę dachówek na wybrany przez Ciebie dach? Wypełnij formularz

Możesz także przesłać zapytanie na maila odpowiedmy w ciągu kilku godzin

a jeżeli nadal masz pytania odnośnie cen dachówek zadzwoń do nas z chęcią pomożemy

Chcesz poznać wycenę dachówek na wybrany przez Ciebie dach? Wypełnij formularz

Możesz także przesłać zapytanie na maila odpowiedmy w ciągu kilku godzin

a jeżeli nadal masz pytania odnośnie cen dachówek zadzwoń do nas z chęcią pomożemy

Możesz też przyjechać do nas opowiemy wiecej o cenie dachówek i całego dachu!