extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Cementowe » CREATON – Dachówka cementowa GOTEBORG

creaton - Goteborg

creaton najlepsze dachówki
creaton goteborg dachówka cementowa

Cementowa dachówka GÖTEBORG® posiada charakterystyczny, falisty kształt, który przypomina klasyczną dachówkę esówkę. Odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością, zarówno na czynniki mechaniczne, jak i atmosferyczne. Precyzyjnie opracowana konstrukcja, w tym rozwiązania opracowane i opatentowane przez CREATON, gwarantują idealną szczelność poszycia oraz wyjątkową gładkość, która zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, osadów czy porastaniu mchem. Układ, jaki tworzy gotowe poszycie dachowe zorientowany jest także na precyzyjne odprowadzanie wody deszczowej oraz śniegu.
Klasyczny wygląd, znakomite proporcje i wykończenie oraz szeroka gama kolorystyczna, uszlachetniona powłoką DURATOP PRO sprawiają, że jest to dachówka wysokiej jakości, która sprosta najwyższym wymaganiom.

Największe zalety:

 • Znakomita prezencja dachówki falistej,
 • Pułapki wodne, ulokowane w dwóch miejscach, chronią przed wnikaniem wilgoci pod poszycie dachowe,
 • Konstrukcja oraz lokalizacja zamka bocznego gwarantuje perfekcyjne odprowadzanie wody oraz zapobiega zemszeniu,
 • Zaokrąglone krawędzie dolne wpływają na usprawnienie odpływu wody oraz ograniczają osadzaniu się zanieczyszczeń,
 • Solidne wypustki mocowane na nosku eliminują ryzyko gromadzenia się skroplin na łacie dachowej,
 • Rozbudowa ożebrowania spodniego ogranicza przenikanie pod powierzchnię poszycia opadów atmosferycznych, także pod naporem silnego wiatru,

Dachówka cementowa GÖTEBORG® wytwarzana jest w wariancie PLANAR oraz DURATOP PRO, w ośmiu, klasycznych i ponadczasowych kolorach:

GÖTEBORG® PLANAR czerwień
GÖTEBORG® PLANAR czerń
GÖTEBORG® PLANAR brąz
GÖTEBORG® DURATOP PRO czerwień
GÖTEBORG® PLANAR grafit
GÖTEBORG® DURATOP PRO grafit
GÖTEBORG® DURATOP PRO mokka
GÖTEBORG® DURATOP PRO czerń

Przykładowe realizacje:

 • Rozmiar – ok. 334 mm x 420 mm,
 • Pokrycie szerokości ok. 300 mm
 • Możliwy rozstaw łat – ok. 328 mm (minimalny – ok. 310 mm, maksymalny – ok. 345 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 10,2 szt. (od 9,7 do 10,7 szt.)
 • Waga na m² – ok. 48 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 4,5 kg,

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!