extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Cementowe » CREATON – Dachówka cementowa HEIDELBERG

creaton - DACHÓWKI CERAMICZNE I BETONOWE

creaton najlepsze dachówki
creaton heidelberg

Cementowa dachówka HEIDELBERG® wyróżnia się łagodnym, acz charakterystycznym kształtem, zbliżonym do niezwykle urokliwej, archaicznej dachówki typu mnich-mniszka.
Wytwarzana jest z wysokiej klasy, bezpiecznych dla zdrowia surowców naturalnych – cementu, piasku oraz barwników (tlenki żelaza). Jest to dachówka o wyjątkowej trwałości, odporna na działanie czynników atmosferycznych, jak chociażby występujące nagle, duże amplitudy temperatur – a wszystko to za sprawą nowoczesnych technologii produkcyjnych, opartych na najwyższych standardach jakości.
Wizualnie, w naturalny sposób świetnie skomponuje się z tradycyjnym czy zabytkowym budownictwem, jednak nie jest to jej główne przeznaczenie, gdyż wysoka symetria i regularność linii poszycia stworzonego za sprawą dachówki HEIDELBERG® odnajdą się w świetnie także w przypadku bardziej nowoczesnych projektów.

creaton heidelberg

Główne zalety:

 • Ponadczasowa, regularna linia dachu,
 • Pułapki wodne, odprowadzające wodę deszczową i zapobiegające przedostawaniu się wody pod poszycie,
 • Zaokrąglenie dolnych krawędzi, które wpływa na bardziej skuteczne odprowadzanie wody oraz ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń,
 • Wypustki umieszczone na noskach zapobiegają gromadzeniu się wilgoci na łatach dachowych,
 • Rozbudowa ożebrowania od spodu uniemożliwia przedostawanie się pod poszycie deszczu lub śniegu pod naporem wiatru,
 • Górne położenie bocznego zamka oraz boczna, otwarta szczelina, poprawiają odpływ wody, chroniąc tym samym przed przedwczesnym zemszeniem,

Dachówka cementowa HEIDELBERG® występuje w wariancie PLANAR, w trzech ponadczasowych kolorach:

creaton dachówka cementowa heidelberg planar Ceglasty
HEIDELBERG® PLANAR czerwień
creaton heidelberg planar Ciemnobrązowy
HEIDELBERG® PLANAR brąz
creaton heidelberg planar Ciemnoszary
HEIDELBERG® PLANAR grafit

Przykładowe realizacje:

 • Wymiary – ok. 334 mm x 420 mm
 • Pokrycie o szerokości ok. 300 mm
 • Możliwy rozstaw łat – ok. 328 mm (minimalny – ok. 310 mm, maksymalny – ok. 345 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 10,2 szt. (od 9,7 do 10,7 szt.)
 • Waga na m² – ok. 45 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 4,5 kg

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!