Dachówki ceramiczne creaton

Niezwykle bogata oferta dachówek ceramicznych firmy Creaton to najwyższej jakości produkty, które charakteryzuje przede wszystkim bardzo umiejętne stworzenie połączenia tradycji i nowoczesności. Tradycja znajduje swoje odzwierciedlenie szczególnie w popularnych od wieków, ponadczasowych wzorach i kształtach części produktów, a także niezmiennie najlepszym surowcu do ich produkcji, jakim jest wyselekcjonowana, naturalna glina.

O dachówkach ceramicznch CREATON

creaton pokrycia dachowe wrocław

Nowoczesność to z kolei szeroka paleta nowych, modnych wzorów, które stanowią dopełnienie każdej z dostępnych kategorii dachówek oraz innowacyjne, precyzyjne techniki produkcyjne, a także technologie wpływające na zwiększenie trwałości oraz szlachetności produktów CREATON. Precyzyjne w każdym calu, zaprojektowane przez specjalistów oraz dopracowywane wieloletnim doświadczeniem dachówki ceramiczne Creaton to gwarancja pięknego dachu na długie dziesięciolecia. Ofertę dachówek ceramicznych Creaton stanowi 20 modeli, spośród których z łatwością dobrać można profil odpowiedni do każdej wizji architektonicznej, a zastosowane rozwiązania technologiczne, takie, jak na przykład różne rodzaje powłok, odpowiadają na najwyższe wymagania względem jakości. Niemal wszystkie modele dachówek ceramicznych Creaton dostępne są nie tylko w wielu wariantach kolorystycznych, ale zarówno w wersji naturalnej (glina naturalna), jak i z powierzchnią angobowaną lub glazurowaną.

Najpopularniejsze dachówki ceramiczne CREATON

CREATON TITANIA
Dachówka falista

CREATON TITANIA określana także jako „format 10”, co oznacza niezwykłą wydajność, gdyż na ułożenie 1 m² dachu wykorzystuje się jedynie ok. 9 sztuk. Ponadto, charakteryzuje są także wysoka tolerancja przesuwu na zamkach, która wynosi ok. 43 mm, dzięki czemu świetnie dostosowuje się ją do wymaganego rozstawu na łatach. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza dachówka falista.

CREATON SIMPLA
Dachówka płaska

CREATON SIMPLA® to dachówka płaska, charakteryzująca się idealnie prostą formą oraz najwyższą jakością i parametrami użytkowymi, które czynią ją dachówką ceramiczną nowej generacji. Optymalne proporcje 300 mm x 500 mm wraz z wyjątkowo gładkim wykończeniem powierzchni czynią dachówkę SIMPLA® rozwiązaniem idealnych w przypadku nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa.

NOWOŚĆ 2021! CREATON KODA!

Dachówka ceramiczna KODA łączy w sobie lekkość formy i siłę precyzji charakterystyczną dla nowoczesnej dachówki zakładkowej wysokiej klasy. Urzeka wyważonym, dopracowanym w każdym detalu kształtem. Ponadczasowa forma z dekoracyjną muldą zyskuje całkowicie nowy wymiar dzięki imponującemu formatowi ok. 304 x 505 mm.

Pozostałe dachówki Holenderki Creaton ​

CREATON FUTURA

posiada kształt typowy dla holenderki. Jest to produkt niezwykle wydajny – ok. 10,8 szt. odpowiada 1 m² ułożonego dachu. Taka proporcja korzystnie wpływa na cenę oraz szybkość prac dekarskich.

CREATON PREMION

o typowym kształcie holenderki jest najwyższej klasy produktem, stworzonym z wyselekcjonowanej gliny.Dodatkowo, technologia KERALIS® wpływa na znaczne zwiększenie odporności na wpływ wszelkich niekorzystnych czynników atmosferycznych.

CREATON HARMONICA

charakteryzuje się tradycyjną, klasyczną formą. Stworzone za jej sprawą pokrycie dachowe to wyważona, harmonijna powierzchnia, która sprawdzi się w przypadku niemal każdego stylu architektonicznego

CREATON HARMONIE

którą charakteryzuje mały format i największa elastyczność wśród dachówek holenderek, jest jedyna w swoim rodzaju. Niezależnie od typu dachu, który będzie miała pokryć, będzie zawsze trafionym wyborem ze względu na niewielką wagę, łatwość układania i klasyczną prezencję.

CREATON MAGNUM

to klasyczna forma płaskiej holenderki w dużym formacie, łącząca szlachetny design z ekonomicznością pokrycia dachowego. To dachówka najwyższej jakości, posiadająca wiele praktycznych zalet. Wydajność, która wynosi ok. 8,2 szt./m²

CREATON BALANCE

prezentuje formę typową dla holenderki, a charakteryzuje ją ekonomiczny sposób montażu oraz wyjątkowa trwałość, przekładająca się na niezwykłą żywotność. Istotna dla tego modelu jest również spora tolerancja przesuwu na zamkach, wynosząca aż 26 mm, która w połączeniu z dużym formatem dachówki znacząco wpływa na łatwość układania dachu.

CREATON MZ3

to dachówka ceramiczna z kategorii holenderki płaskiej, o optymalnym formacie i konstrukcji, które tworzą harmonijny obraz pokrycia dachowego. Klasyczny wygląd sprawdzi się idealnie zarówno w przypadku budynków nowoczesnych, jak i remontowanych, a konstrukcja zakładkowa nadawać się będzie tak w przypadku dachów o dużej spadzistości, jak i o wiele bardziej płaskich.

Dachówki płaskie - w których wyróżniamy:

CREATON CANTUS

Wśród dachówek ceramicznych firmy Creaton, CANTUS® jest wyjątkową propozycją – to zakładkowa dachówka płaska, wykonana z najwyższej jakości surowców, o uszlachetnionej powierzchni. Reprezentuje ona niezwykle oryginalną, prostą formę, która stworzy niepowtarzalny wizerunek dachu i pomoże podkreślić walory najciekawszych projektów architektonicznych.

CREATON OPTIMA

Dachówka ceramiczna płaska OPTIMA® góruje nad innymi modelami przede wszystkim swoim uniwersalnym wymiarem i profilem z subtelnymi muldami, tworzącymi lekkie, ale wyraziste pokrycie dachowe. Potocznie nazywana dachówką nadreńską, w interesujący sposób łączy tradycyjną formę dachówki zakładkowej z unowocześnionym profilem i najnowocześniejszymi technologiami produkcyjnymi Creaton.

CREATON DOMINO

Dachówka ceramiczna DOMINO® to nowoczesna odmiana zakładkowej dachówki płaskiej, którą wyróżnia niezwykle oszczędna stylistyka, pozbawiona wszelkich, zbędnych ozdobników. Jest to przy tym dachówka wyjątkowo funkcjonalna i ekonomiczna. Względne duży rozmiar wpływa na odpowiedni stosunek wydajności do ceny, a użyte najwyższej jakości surowce oraz najnowocześniejsze technologie produkcyjne zapewniają trwałość na wiele dziesięcioleci.

CREATON VISIO

VISIO® jest płaską dachówką ceramiczną, której specyfika polega na najprostszej, możliwej formie, która perfekcyjnie podkreśli zamysł architektoniczny nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa. Optymalny rozmiar dachówki – 262 mm x 450 mm, który zapewnia wydajność produktu na poziomie około 12 szt./m² gotowego dachu, dają dachówce

Dachówki marsylki - w których wyróżniamy:

CREATON RATIO

to klasyczna marsylka, czyli charakterystyczne i oryginalne pokrycie dachowe w rustykalnym stylu. RATIO® to połączenie najlepszych rozwiązań technologicznych, oferowanych przez firmę CREATON, które gwarantują produkt najwyższej jakości

CREATON RAPIDO

w typie marsylskim, to propozycja firmy Creaton, która stanowi perfekcyjne połączenie tradycyjnego designu z nowoczesną technologią i jakością. Estetyka dachu ułożonego za sprawą dachówki RAPIDO® oznacza klasyczne i oryginalne piękno

Dachówki holenderki / esówki - w których wyróżniamy:

CREATON SINFONIE

to popularny od dziesięcioleci wzór o charakterystycznym kształcie litery „S” w przekroju poprzecznym oraz najnowocześniejsze technologie Creaton, które nadają SINFONIE® najwyższe standardy jakości.

CREATON MELODIE

prezentuje klasyczną stylistykę o uniwersalnym charakterze, wzbogaconą jednak o użyteczne walory, jakie zapewniane są przez użycie najnowszych rozwiązań technologicznych firmy CREATON.

Dachówka zatrzymująca śnieg

CREATON HERZZIEGEL

w typie marsylskim, jest jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem, które charakteryzuje niepowtarzalny wygląd i niezwykła funkcjonalność. Dachówka HERZZIEGEL® ma za zadanie zatrzymać warstwy śniegu na połaci dachowej i z powodu tej właściwości model ten cieszy się szczególną popularnością w regionach, cieszących się obfitymi opadami śniegu.

Dachówki karpiówki

CREATON KLASSIK

to klasyczne i niezwykle charakterystyczne rozwiązanie, stosowane najczęściej w przypadku renowacji dachów w budynkach wiekowych oraz zabytkowych budowlach, ale jednocześnie coraz częściej wybierane także przez klientów, którzy chcą uzyskać niepowtarzalnego uroku dach w lekkiej i gustownej formie.

CREATON PROFIL

to ceramiczna dachówka karpiówka o powierzchni profilowanej i segmentowym kroju – wykończona jest we wzorze podłużnych prążków, czyli rowkowania, co nadaje pokryciom dachowym wyjątkowo tradycyjny charakter, związany także z efektownym światłocieniem, jaki powstaje za ich sprawą na powierzchni.

CREATON MANUFAKTUR

jest karpiówka wieżowa w kroju segmentowym. Stworzona została szczególnie z myślą o małych powierzchniach na wieżyczkach, zadaszeniach, czy murach podokiennych, a także altanach czy wykuszach.

CREATON ANTIK

jest to karpiówka stworzona szczególnie z myślą o budynkach zabytkowych. Dachówka ta posiada powierzchnię wypukłą – szczotkowaną, a dostępna jest zarówno w kroju łuskowym, jak i prostym – obie wersje wyłącznie w wariancie dachówki naturalnej, w kolorze naturalnej czerwieni.

CREATON AMBIENTE

jest to kolekcja dachówek karpiówek dostępną w dwóch typach – o kroju segmentowym oraz prostym. AMBIENTE® stanowi wyjątkowe połączenie tradycyjnej formy ponadczasowej dachówki z nowoczesnością rozwiązań technologicznych, w których jest wytwarzana.

CREATON SAKRAL

jest produktem wyjątkowym, nie tylko dlatego, że stworzona została specjalnie z myślą o dachach kościelnych, ale także ze względu na swój wyjątkowy, łukowaty i perfekcyjnie zaokrąglony kształt, o niezwykle wyrazistej strukturze, nadawanej przez znaczną grubość pojedynczej dachówki – 18 mm.

creaton dachówki ceramiczne

Pozostałe dachówki ceramiczne

TOP 8 dachówek ceramicznych

akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe

Cechy dachówek ceramicznych CREATON

dachowki-ceramiczne-naturalne-skladniki

NATURALNE SKŁADNIKI

jedynie naturalne składniki, pozbawione jakichkolwiek szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych.
dachowki-ceramiczne-najlepsze-zloza

NAJLEPSZE SUROWCE PRODUKCYJNE

wyselekcjonowana glina naturalna, pozyskiwana z najszlachetniejszych, rodzimych złóż.

dachowki-ceramiczne-bedotykowy-wypal

SPECJALISTYCZNE METODY PRODUKCYJNE

bezdotykowy wypał to technologia, która gwarantuje najwyższą precyzję i jakość dachówek.

dachowki-ceramiczne-precyjny-montaz

ŁATWY MONTAŻ

za sprawą precyzyjnie zaprojektowanych elementów konstrukcyjnych.

Różnorodne powierzchnie dachówek – perfekcyjne dopasowanie do Twoich wymagań

Wyjątkowo szeroki wybór – niemal wszystkie modele wytwarzane są w wersji z powierzchnią naturalną lub dodatkowo uszlachetnioną. Do tego celu służą powłoki, takie jak angoba NUANCE i glazura FINESSE oraz NOBLESSE. Za ich sprawą nadaje się dachówkom bardzo grubą, dodatkową powierzchnię, która poza oczywistymi walorami wizualnymi, takimi jak nadawanie koloru czy blasku, przyczynia się również do zwiększenia odporności dachówki na wiele czynników.

dachówki ceramiczne naturalne

wytwarzane z najlepszych surowców, dzięki nowoczesnym technologiom i specjalistycznemu, pojedynczemu procesowi wypalania uzyskują niezwykle gładką powierzchnię. Dachówka naturalna ceniona jest przede wszystkim za niepowtarzalny charakter – specyfika naturalnego surowca, związana z niejednorodną zawartością związków żelaza w pokładach gliny w różnych miejscach i na różnych głębokościach, powoduje charakterystyczny, wyjątkowy efekt niejednolitego zabarwienia dachówek, nawet w obrębie jednej partii produkcyjnej. Cecha ta ceniona jest szczególnie przez osoby, które pragną podkreślić klasyczny urok remontowanego, starego budownictwa, ale także coraz częściej w przypadku budownictwa nowoczesnego, dążącego do uzyskania wyjątkowych, nietuzinkowych efektów wizualnych. W ofercie produktów Creaton, wśród dachówek karpiówek z powierzchnią naturalną znaleźć można także takie, które poza gładkim wykończeniem posiadać będą powierzchnię chropowatą, płomieniowana lub szczotkowaną.

dachówki ceramiczne angobowane

jest to kolekcja, która wyróżnia się subtelnym połyskiem oraz znacząco wygładzoną powierzchnią. Za sprawą powłoki NUANCE uzyskuje się także różnorodne warianty kolorystyczne, spośród których nie sposób nie znaleźć dokładnie tego, który będzie spełniał indywidualne zamysły projektowe. Powierzchnia NUANCE to gruba warstwa wysokogatunkowej angoby, która ma za zadanie nie tylko pokreślić głębię barw, ale także poprawić parametry wytrzymałościowe dachówki, ograniczając szkodliwy wpływ wielu czynników atmosferycznych, a także zapobiegając osadzaniu się kłopotliwych zabrudzeń czy porastaniu mchem. Za sprawą warstwy angoby pokrycie dachowe pozostanie nieskazitelnie pięknie, nie wymagając żadnych zabiegów pielęgnacyjnych przez długie lata.

dachówki ceramiczne glazurowane

stanowią ekskluzywną kolekcję wyjątkowo gładkich i nieskazitelnych dachówek, które sprawiają wrażenie niemal porcelanowych. Warstwa wysokojakościowej glazury powoduje, że powierzchnia jest całkowicie odporna na wnikanie zabrudzeń, porastanie mchem czy porostami. Glazura wpływa także na całkowite zabezpieczenie koloru dachówki przed blaknięciem, biorąc więc pod uwagę niezwykłą trwałość dachu ceramicznego, która szacowana jest na nawet 100 lat, powoduje ona, że przez tych wiele dziesięcioleci dach będzie nie tylko znakomitym, praktycznym i trwałym zwieńczeniem domu, ale pozwoli także na cieszenie się jego niezwykłym urokiem wizualnym najdłużej, jak to możliwe.

Ceramika dachowa Creaton to przede wszystkim trwałość, estetyka i idealne wykończenie. Aby zapewnić sobie maksymalne korzyści mogące wynikać z użycia produktów najwyższej jakości, warto rozważyć skorzystanie z szerokiej oferty akcesoriów do dachówek ceramicznych, proponowanych przez Creaton. Perfekcyjny i funkcjonalny dach to nie tylko najwyższej jakości dachówki, ale także różnego rodzaju elementy uzupełniające, niezbędne do zbudowania kompletnego poszycia. Niektóre z nich mają za zadanie estetyczne wykończenie elementów konstrukcji, inne służą wentylacji a jeszcze inne – usprawniają działanie takich elementów, jak chociażby komin.  Akcesoria służą także zwiększeniu trwałości i szczelności konstrukcji dachowej, przyczyniając się jego sprawniejszego funkcjonowania. Producenci zalecają zwykle wybór oryginalnych akcesoriów, gdyż i dachówki i wszelkie akcesoria projektowane są jako zintegrowane systemy, a poszczególne funkcjonalności dopełniają się wzajemnie, co łatwo byłoby przeoczyć przy wyborze elementów z różnych źródeł. Niewłaściwie dopasowane dodatki powodują ryzyko utraty szczelności bądź naruszenie mechanizmów wentylacyjnych, szczególnie istotnych dla zachowania spójności, perfekcji i właściwemu funkcjonowaniu dachu. Montaż właściwych akcesoriów pozwala uniknąć niedociągnięć i błędów, mogących skutkować znaczącym obniżeniem trwałości i bezpieczeństwa dachu, lub nawet spowodować konieczność jego wymiany.Akcesoria dachowe oferowane przez CREATON to dopracowane rozwiązania technologiczne, które stanowią dopełnienie wszystkich rodzajów dachówek ceramicznych – gwarantują one pełną kompatybilność w zakresie kształtu, koloru czy struktury powierzchni i pozwalają zbudować kompletne, doskonałe poszycie dachowe od podstaw. W naszej ofercie znajdą państwo takie akcesoria CREATON, jak:TAŚMY WYKOŃCZENIOWE TAŚMY KALENICOWE MEMBRANY DACHOWE KOMINKI ODPOWIETRZAJĄCE INSTALACJĘ SANITARNĄ KOMINKI WENTYLACYJNE DACHÓWKI PRZELOTOWE AKCESORIA DEKORACYJNE SYSTMY KOMUNIKACJI DACHOWEJ SYSTEM ZABEZPIECZEŃ PRZED ŚNIEGIEM I LODEM

Oryginalność zastosowanych akcesoriów stanowi gwarancję perfekcyjnego dopasowania technicznego oraz harmonii wizualnej całego poszycia dachowego

akcesoria dachowe
akcesoria dachowe
akcesoria dachowe

Akcesoria ceramiczne Creaton to:

Idealne dopasowanie elementów

Najwyższa jakość i odporność

Trwałość kolorów – odporność na odbarwienia

Ochrona przed przeciekaniem dachu

PROFESJONALNA KONSERWACJA ZABYTKÓW Z DACHÓWKAMI CREATON

Z szacunku do dorobku kulturowego, a także z pełnią uznania dla budownictwa z poprzednich stuleci, firma Creaton wyspecjalizowała się także w produkcji dachówek, które w możliwie najlepszy sposób oddawać będą specyfikę i charakter dawnej, klasycznej ceramiki dachowej w taki sposób, aby budynki poddawane zabiegom renowacyjnym nie utraciły swojego pierwotnego charakteru i uroku. Creaton może poszczycić się długą listą budowli, których renowacja odbyła się z użyciem ich produktów, zarówno w Europie, jak i w samej Polsce. Szeroka oferta dachówek ceramicznych, bogactwo ich kształtów i kolorów, a także różnorodne powierzchnie, pozwalają na podkreślenie klasycznego piękna, które nie będzie w żaden sposób odbiegało od pierwotnych zamysłów i nie wpłynie na zmianę wizualnego charakteru zabytków.

Już niedługo nowość – Creaton KODA – która otwiera zupełnie nowe standardy w gamie produktów dachówek ceramicznych w kraju

Wycena dachówek ceramicznych CREATON

Wypełnij formularz a wycenę dachu z ceramicznych dachówek CREATON otrzymasz w ciągu paru godzin

Przeslij projekt mailem a nasi specjaliści za darmo przygotują pełną wycenę Twojego dachu z ceramicznych dachówek CREATON

Zadzwoń do nas z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepszą dachówkę na Twój dach!

Wypełnij formularz a wycenę dachu z ceramicznych dachówek CREATON otrzymasz w ciągu paru godzin

Przeslij projekt mailem a nasi specjaliści za darmo przygotują pełną wycenę Twojego dachu z ceramicznych dachówek CREATON

Zadzwoń do nas z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepszą dachówkę na Twój dach!

W każdym z naszych oddziałów dostępne dachówki ceramiczne CREATON - przyjedz i sprawdź

 

 

W każdym z naszych oddziałów dostępne dachówki ceramiczne CREATON - przyjedz i sprawdź