extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Ceramiczne » CREATON – Dachówka ceramiczna KARPIÓWKA ANTIK

creaton - karpiówka antik

creaton najlepsze dachówki
creaton karpiówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna ANTIK® jest to karpiówka stworzona szczególnie z myślą o budynkach zabytkowych. Dachówka ta posiada powierzchnię wypukłą – szczotkowaną, a dostępna jest zarówno w kroju łuskowym, jak i prostym – obie wersje wyłącznie w wariancie dachówki naturalnej, w kolorze naturalnej czerwieni.

ANTIK® o prostym kroju:

Idealna do renowacji dachów w budynkach wiekowych – stworzy solidny i estetyczny dach na długie dziesięciolecia, nie wpływając przy tym na zmianę historycznego wizerunku budowli, a podkreślając jej tradycyjny charakter. Zarówno kształt, jak i wzór oraz struktura stanowią odwzorowanie dawnych modeli dachówek, które wytwarzane były ręcznie.

creaton karpiówka ceramiczna
antik ceglasty

ANTIK® o kroju łukowym:

Przeznaczona do krycia budynków zabytkowych, zapewni solidny i o estetycznym wyglądzie dach, który będzie zachwycał elegancją i sprawnie funkcjonował przez długie dziesięciolecia, przy zachowaniu zabytkowego wizerunku budowli i podkreślając jej charakter. Kształt, wzór i struktura dachówki ANTIK® stanowią precyzyjne odwzorowanie historycznych modeli dachówek, wytwarzanych niegdyś ręcznie.

creaton karpiówka ceramiczna
antik lukowaty
  • Rozmiar – ok. 180 mm x 380 mm x 19 mm,
  • Pokrycie szerokości ok. 180 mm (maksymalnie),
  • Możliwy rozstaw łat – ok. 155 mm (minimalny – ok. 145 mm, maksymalny – ok. 165 mm)
  • Wydajność na m² średnio – ok. 36 szt.
  • Waga na m² – ok. 90 kg,
  • Waga pełnej palety – ok. 925 kg,
  • Waga jednej sztuki – ok. 2,5 kg,
  • Ilość sztuk na palecie – 360 szt.

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!