extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Ceramiczne » CREATON – Dachówka ceramiczna MELODIE

creaton - melodie

creaton najlepsze dachówki

Ceramiczna dachówka holenderka MELODIE®, określana jest także esówką. Prezentuje klasyczną stylistykę o uniwersalnym charakterze, wzbogaconą jednak o użyteczne walory, jakie zapewniane są przez użycie najnowszych rozwiązań technologicznych firmy CREATON.
MELODIE® jest dachówką niezwykle lekką, o wadze zaledwie 3,2 kg, dzięki czemu pozwala na spełnienie wymagań renowacji wiekowych budynków, a dodatkowo, precyzyjnie skonstruowane zamki, dzięki uzyskaniu dużej tolerancji przesuwu (aż 35 mm) pozwalają na bardziej elastyczne dopasowanie do wymagań konstrukcyjnych dachu, zachowując jednocześnie tym samym maksymalne wartości bezpieczeństwa przed wnikaniem wody po powierzchnię pokrycia.

Główne zalety dachówki CREATON MELODIE

 • Wysoka tolerancja przesuwu na zamkach – aż 35 mm,
 • Precyzyjne zamki oraz system odprowadzania wody, zapewniające znakomitą szczelność pokrycia
 • Odpowiednie także do dachów o niewielkim kącie nachylenia.

Dachówka ceramiczna MELODIE® występuje w dwóch rodzajach powłok uszlachetniajacych - angobowanej i glazurowanej, a także jako dachówka naturalna:

MELODIE®NATURALNA
kolor czerwony
MELODIE® NUANCE angobowana antracytowa
MELODIE® NUANCE angobowana, kolor miedziany
MELODIE® FINESSE glazurowana, czarna
MELODIE® NUANCE angobowana, w kolorze łupka

Przykładowe realizacje:

 • Rozmiar – ok. 255 mm x 440 mm,
 • Pokrycie szerokości ok. 209 mm (minimalnie – ok. 208 mm, maksymalnie – ok. 210 mm),
 • Możliwy rozstaw łat – ok. 330 mm (minimalny – ok. 314 mm, maksymalny – ok. 347 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 14,5 szt. (od 13,7 do 15,3 szt.)
 • Waga na m² – ok. 47,9 kg,
 • Waga pełnej palety – ok. 819 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 3,3 kg,
 • Ilość sztuk na palecie – 240 szt

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!