extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Ceramiczne » CREATON – Dachówka ceramiczna RAPIDO

creaton - dachówka ceramiczna rapido

creaton najlepsze dachówki
creaton rapido dachówka podstawowa

Ceramiczna dachówka RAPIDO® w typie marsylskim, to propozycja firmy Creaton, która stanowi perfekcyjne połączenie tradycyjnego designu z nowoczesną technologią i jakością. Estetyka dachu ułożonego za sprawą dachówki RAPIDO® oznacza klasyczne i oryginalne piękno, które znakomicie zwieńczy zarówno nowoczesne budownictwo jednorodzinne, jak i budynki starsze, bardziej tradycyjne, gdyż zastosowane wzornictwo bazuje na ponadczasowej, marsylskiej stylistyce, cieszącej się popularnością już trzecie stulecie.
RAPIDO® jest dachówką w bardzo praktycznym formacie XXL, a precyzyjna konstrukcja łączeń na zamkach, a także spodnie mostki wraz z trzema, mocującymi noskami dają pewność stabilnego montażu. Istotna jest także wysoka tolerancja rozstawu łat w elemencie czołowym zakładki.
Ponadto, duży format dachówki zapewnia znakomity stosunek jakości i wydajności do ceny – na 1 m² dachu wystarczy jedynie ok. 8.1 szt., co oznacza także szybsze prace dekarskie i mniejsze zużycie materiałów.

creaton rapido

Główne zalety dachówki RAPIDO

 • Duży, ekonomiczny format XXL
 • Duża elastyczność montażu oraz ułatwione układanie za sprawą 44 mm zakresu przesuwu
 • Usztywniające i stabilizujące żebra dla zapewnienia lepszej statyki oraz odprowadzania skroplin spod powierzchni poszycia dachowego
 • System LABITYNTH, czyli pięć, rozbudowanych żeber bocznych, zapobiegających wnikaniu deszczu pod poszycie dachowe, nawet pod naporem silnego wiatru

Dachówka ceramiczna RAPIDO® powstaje zarówno, jako dachówka naturalna, jak i z powłoką angobowaną, w 8 wariantach kolorystycznych:

craton rapido NUANCE Czerwona angobowana
RAPIDO® NATURALNA, kolor czerwony
craton rapido NUANCE Czerwień winna angobowana
RAPIDO® NUANCE angobowana, czerwień winna
craton rapido NUANCE Czerwona angobowana
RAPIDO® NUANCE angobowana, kolor czerwony
craton rapido NUANCE StaroszaraCiemnobrązowa angobowana
RAPIDO® NUANCE angobowana, kolor ciemnobrązowy
craton rapido NUANCE Miedziana angobowana
RAPIDO® NUANCE angobowana, kolor miedziany
creaton rapido NUANCE W kolorze łupka angobowana
RAPIDO® NUANCE angobowana – w kolorze łupka
creaton rapido NUANCE Czarny angobowany
RAPIDO® NUANCE angobowana – kolor czarny - połysk
creaton rapido NUANCE Czarny matowy angobowany
RAPIDO® NUANCE angobowana – kolor czarny, matowy

Przykładowe realizacje:

 • Rozmiar – ok. 325 mm x 502 mm,
 • Pokrycie o szerokości ok. 278 mm (minimalnie – ok. 277 mm, maksymalnie – ok. 280 mm),
 • Dla rozstawu łat – ok. 425 mm (minimalny – ok. 410 mm, maksymalny – ok. 440 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 8,4 szt. (od 8,1 do 8,8 szt.)
 • Waga na m² – ok. 43,7 kg,
 • Waga pełnej palety – ok. 899 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 5,2 kg,
 • Ilość sztuk na palecie – 168 szt.

dachówka creaton rapido gdańsk dachówka creaton rapido gorzów wielkopolski dachówka creaton rapido Łódź dachówka creaton rapido Koszalin dachówka creaton rapido Kraków dachówka creaton rapido Poznań dachówka creaton rapido Szczecin dachówka creaton rapido Tychy dachówka creaton rapido warszawa dachówka creaton rapido wrocław dachówka creaton rapido wycena dachu

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!