extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Ceramiczne » CREATON – Dachówka ceramiczna SINFONIE

creaton - Dachowka ceramiczna sinfonie

creaton najlepsze dachówki
creaton sinfonie dachówka podstawowa

Ceramiczna dachówka holenderka SINFONIE® zwana także esówką, to popularny od dziesięcioleci wzór o charakterystycznym kształcie litery „S” w przekroju poprzecznym oraz najnowocześniejsze technologie Creaton, które nadają SINFONIE® najwyższe standardy jakości. Główne walory estetyczne tej dachówki to przede wszystkim charakterystyczny, pofalowany obraz połaci dachowej, ceniony od pokoleń, jednak dzięki obecnym możliwościom technologicznym, owa klasyczna forma wzbogacona została o wiele interesujących wariantów kolorystycznych oraz powłoki uszlachetniające, które z jednej strony zwiększają odporność na nasiąkanie wilgocią, porastanie mchem czy negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a z drugiej – nadają dachówkom połysk i estetyczny wygląd.
Istotnym walorem SINFONIE® jest także duży format, który wpływa na wyjątkową wydajność oraz przyspieszenie prac dachowych czy mniejsze zużycie materiałów, przy czym warto dodać, że spośród pozostałych dachówek w typie holenderskim, parametry SINFONIE® czynią ją produktem bezkonkurencyjnym.

creaton sinfonie

Największe zalety dachówki SINFONIE

 • Wodoszczelna linia dachu, odpowiednia także do dachów niemal płaskich, już od tak niewielkiego kąta nachylenia, jak 7°.
 • Wysoki stopień elastyczności podczas układania dachu – wygodny zakres przesuwu, wynoszący nawet 29 mm.
 • Precyzyjnie dopracowane zamki, które gwarantują całkowite bezpieczeństwo podczas nasilonych, negatywnych zjawisk pogodowych, jak na przykład burza czy silny wiatr.
 • Wzbogacenie o żebra usztywniające, które zwiększają statykę oraz odprowadzają skropliny, gromadzące się pod powierzchnią dachu w wyniku osadzania się pary wodnej,
 • Dwa, stabilizujące noski, służące do zawieszania – wzmacniają mocowanie przy zachowaniu prawidłowej wentylacji spodniej od strony łat dachowych,
 • Górny i dolny zamek, dopracowane w taki sposób, aby zagwarantować perfekcyjne zabezpieczenie przed wnikaniem wody deszczowej, a także precyzyjny system odprowadzania wody z powierzchni dachu.

Dachówka ceramiczna SINFONIE® wytwarzana jest w dwóch rodzajach powłok uszlachetniajacych - angobowanej i glazurowanej, a także w wariancie dachówki naturalnej:

creaton sinfonie Naturalna czerwień
SINFONIE® NATURALNA kolor czerwony
creaton sinfonie NOBLESSE Czarna glazurowana
SINFONIE® FINESSE glazurowana – czerń, połysk
creaton sinfonie NUANCE Miedziana angobowana
SINFONIE® NUANCE angobowana, kolor miedziany
creaton sinfonie FINESSE Czerwień winna glazurowana
SINFONIE® FINESSE glazurowana, czerwień winna
creaton sinfonie NUANCE Czarny matowy angobowany
SINFONIE® NUANCE angobowana, czarna - matowa
creaton sinfonie FINESSE Czarna glazurowana
SINFONIE® NOBLESSE glazurowana, czarna

Przykładowe realizacje:

 • Rozmiar – ok. 300 mm x 482 mm,
 • Pokrycie szerokości ok. 230 mm (minimalnie – ok. 228 mm, maksymalnie – ok. 232 mm),
 • Możliwy rozstaw łat – ok. 375 mm (minimalny – ok. 361 mm, maksymalny – ok. 389 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 11,5 szt. (od 10,9 do 12,2 szt.)
 • Waga na m² – ok. 52,9 kg,
 • Waga pełnej palety – ok. 945 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 4,6 kg,
 • Ilość sztuk na palecie – 200 szt.

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!