Creaton - dachowka ceramiczna titania

creaton najlepsze dachówki
Titania

Dachówka ceramiczna Titania® to klasyczna holenderka, określana także jako „format 10”, co oznacza niezwykłą wydajność, gdyż na ułożenie 1 m² dachu wykorzystuje się jedynie ok. 9 sztuk. Ponadto, charakteryzuje są także wysoka tolerancja przesuwu na zamkach, która wynosi ok. 43 mm, dzięki czemu świetnie dostosowuje się ją do wymaganego rozstawu na łatach.

Titania® to także najwyższa jakość i funkcjonalność – innowacyjny system zakładek zapewnia całkowitą szczelność konstrukcji pokrycia dachowego nawet w przypadku tak niewielkiego kąta nachylenia dachu, jak 10° (dla tak lekko nachylonych dachów stworzono system dodatkowych zabezpieczeń).

Główne zalety dachówki ceramicznej TITANIA

 • Jedynie ok. 9 sztuk na m² dachu.
 • Znakomity stosunek jakości do ceny.
 • Wysoka plastyczność i uniwersalność, a także łatwiejsze układanie – aż 44 mm przesuwu na zamkach.
 • Innowacyjne, pionowe zamki z mostkami bocznymi i labiryntowy system odprowadzania wody – najwyższa szczelność i bezpieczeństwo pokrycia dachowego.
 • Precyzyjny, jednolity kolor, o wieloletniej trwałości gwarantowanej przez producenta.
creaton titania dachówka

Dachówka ceramiczna Titania produkowana jest w dwóch wariantach powłok uszlachetniających – angobowanej i glazurowanej, w 7 klasycznych kolorach:

Dachówki TITANIA z powłoką angobowaną:

creaton titania miedziana angobowana
TITANIA® NUANCE miedziana angobowana
creaton titania kasztan
TITANIA® NUANCE czarna matowa angobowana
creaton titania łupek glazura
TITANIA® NUANCE w kolorze łupka angobowana

Dachówki TITANIA z powłoką angobowaną:

creaton titania wrocław
TITANIA® FINESSE kasztanowa glazurowana
creaton titania łupek
TITANIA® FINESSE w kolorze łupka glazurowana
creaton titania poznan
TITANIA® FINESSE czarna glazurowana
creaton titania szczecin
TITANIA® NOBLESSE brązowa glazurowana

Przykładowe realizacje:

 • rozmiar ok. 325 mm x 515 mm
 • pokrycie o szerokości ok. 262 mm (minimalne – 260 mm, maksymalne – 265 mm)
 • średni rozstaw łat 403 mm (minimalny – ok. 382 mm, maksymalny – ok. 425 mm)
 • wydajność od 9,0 do 10,1 szt./m²
 • waga ok. 5 kg/szt.
 • waga ok. 47,5 kg/m²
 • waga pełnej palety ok. 985 kg
 • ilość sztuk na palecie – 192

creaton titania dachówka parametry wycena dachu wycena dachu szczecin wycena dachu gdańsk wycena dachu gorzów wycena dachu łódź wycena dachu Poznań wycena dachu tychy wycena dachu warszawa wycena dachu wrocław wycena dachu łódź

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!