extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Ceramiczne » CREATON – Dachówka ceramiczna płaska VISIO

creaton - dachówka ceramiczna visio

creaton najlepsze dachówki
creaton visio dachówka podstawowa

VISIO® jest płaską dachówką ceramiczną, której specyfika polega na najprostszej, możliwej formie, która perfekcyjnie podkreśli zamysł architektoniczny nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa. Optymalny rozmiar dachówki – 262 mm x 450 mm, który zapewnia wydajność produktu na poziomie około 12 szt./m² gotowego dachu, dają dachówce VISIO® przewagę także pod względem cenowym oraz łatwości i szybkości układania.

Ta generacja zakładkowych dachówek ceramicznych CREATON wytwarzana jest ze specjalnie selekcjonowanych złóż gliny, którą następnie wypala się w temperaturze wyższej, niż 1100°C, dzięki czemu zwiększona zostaje trwałość dachówek, a także ich gładkość i odporność na wnikanie wilgoci, zanieczyszczeń i porastanie mchem, a dodatkowo cechuje je także największa trwałość koloru. Ponadto, dachówka płaska VISIO® wykorzystuje rozwiązanie barwienia w masie, co oznacza napigmentowanie całej masy budulca, a nie jedynie wierzchniej strony dachówki, dzięki czemu produkt nie wymaga malowania w przypadku cięć ani chociażby ewentualnych otarć czy uszkodzeń, które pozostają zupełnie niewidoczne.

creaton visio dachówka płaska

Zalety dachówki VISIO®:

 • Duża tolerancja przy górnym zamku zapewnia większe dostosowanie układu do rozstawu na łatach,
 • Zwiększona wytrzymałość i gładkość za sprawą nowatorskiej technologii wypalania,
 • Innowacyjna konstrukcja zamków bocznych wpływa na perfekcyjne odprowadzanie wody oraz całkowitą szczelność konstrukcji dachowej,
 • Barwienie w masie zapewnia jednorodną kolorystykę na całym jej przekroju i eliminuje konieczność zamalowywania cięć lub ewentualnych otarć,

Dachówka ceramiczna płaska VISIO® oferuje dwie technologie wykończenia powierzchni - angobowaną i glazurowaną, w czterech wariantach kolorystycznych:

creaton visio NUANCE W kolorze łupka angobowana
VISIO® NUANCE angobowana w kolorze łupka
creaton visio NOBLESSE Kryształowa w kolorze łupka glazurowana
VISIO® FINESSE glazurowana, kolor czarny
creaton visio NUANCE Czarny matowy angobowany
VISIO® NUANCE angobowana, kolor – czarny
creaton visio FINESSE Czarna glazurowana
VISIO® NOBLESSE glazurowana w kolorze łupka, kryształowa
 • Rozmiar – ok. 265 mm x 450 mm,
 • Pokrycie szerokości ok. 223 mm (minimalnie – ok. 222 mm, maksymalnie – ok. 224 mm),
 • Rozstaw łat – ok. 367 mm (minimalny – ok. 350 mm, maksymalny – ok. 384 mm)
 • Wydajność na m² średnio – ok. 12,3 szt. (od 11,8 do 12,9 szt.)
 • Waga na m² – ok. 43,4 kg,
 • Waga pełnej palety – ok. 865 kg,
 • Waga jednej sztuki – ok. 3,5 kg,
 • Ilość sztuk na palecie – 240 szt.

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!