Dachówki CREATON
jaką wybrać na Twój dach

Różnorodność dachówek ceramicznych i cementowych CREATON to wielka zaleta oferty tego producenta. Do momentu, kiedy trzeba zdecydować się na wybór jednego z modeli. ducenta. Do momentu, kiedy trzeba zdecydować się na wybór jednego z modeli. To może być niełatwe, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to decyzja na kilkadziesiąt lat!
extraDACH / Dachówka / Dachówki Creaton / Jaką dachówkę Creaton wybrać

1. Dachówki płaskie CREATON

Domy, które charakteryzuje minimalistyczny, surowy styl będą najlepiej podkreślone dachem pokrytym dachówką równie stonowaną – do takich bez wątpienia należą dachówki płaskie, szczególnie te w odcieniach od czerni do szarości, czyli przede wszystkim Creaton SIMPLA, która swoją geometryczną formą oraz prostymi liniami uwydatnia nowoczesny styl i łaczy wszystko w harmonijną całość.

Creaton Kapstadt

CREATON SIMPLA

2. Dachówki Creaton dużego formatu

Dachy o prostej, na przykład dwuspadowej konstrukcji, lub te o dużej powierzchni mogą być powodem do podjęcia decyzji o wyborze dachówki w dużym formacie, których modeli jest w ofercie dachówek CREATON naprawdę wiele (np. marsylka RAPIDO, lub TITANIA i wiele innych), ponieważ zapewniają one o wiele szybszy i łatwiejszy montaż.

3. Karpiówka

Tradycyjna architektura współgra najlepiej z dachówkami wzorowanymi na klasykach ceramiki dachowej, jak chociażby dachówka karpiówka. Oferta dachówek CREATON to zdecydowanie największy w Polsce wybór wariantów karpiówki, wśród których znajdą się takie modele, jak KLASSIK, MANUFAKTUR czy SAKRAL. Karpiówki CREATON, ze względu na swój niewielki rozmiar, to także najlepszy wybór w przypadku skomplikowanej konstrukcji dachowej, połaci mającej wiele załamań czy zaokrągleń.

4. Tradycyjne wzory dachówek

W tradycyjnym stylu budownictwa mieszkalnego świetnie sprawdzą się także wzory o nieprzemijającej popularności, jak ponadczasowe esówki (inaczej holenderki), czyli na przykład model SINFONIE, oraz tradycyjne, acz charakterystyczne marsylki, jak dachówka RATIO.

Wybór dachówki CREATON – na co zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, na jaki model dachówki CREATON się zdecydujesz, warto podkreślić, że każdy z oferowanych modeli tworzy kompletną linię produktów, w skład której wchodzą także dachówki kształtowe, funkcyjne oraz wszystkie inne akcesoria, dzięki czemu wszystkie elementy będą wzajemnie dopasowane, będą mieć ten sam kolor i rodzaj powierzchni.
Poszczególne modele dachówek ceramicznych i cementowych CREATON mają czasem inne parametry dotyczące minimalnego i maksymalnego nachylenia dachu, czego zawsze należy bezwzględnie przestrzegać przy wyborze, ponieważ parametry te związane są zapewnieniem idealnej szczelności pokrycia dachowego. Warto także wziąć pod uwagę czynniki środowiskowe, czyli na przykład bliskość terenów leśnych i innych większych skupisk drzew. Ponieważ zalesienie terenu ma spory wpływ na rozwój mchów i porostów na połaci dachowej, taka lokalizacja wymagać będzie dachówek o idealnej gładkości, która uniemożliwi osadzanie się oraz rozwój zarodników. Chodzi tutaj w szczególności o dachówki pokryte glazurą oraz angobą. Niewskazane jest w takich przypadkach wybieranie dachówki z powłoką naturalną, ponieważ szybko pokryje się ona nieestetycznymi, zielonymi nalotami.

Rodzaje dachówek creaton

Zainteresował Cię konkretny rodzaj dachówek Creaton – wypełnij formularz a my przygotujemy wycenę dachu

Możesz także wysłać nam projekt mailem a nasi specjaliści doradzą jaką dachówkę wybrać.

Masz pytania i wolisz zadzwonić? Żaden problem nasi przedstawiciele czekają na Twój telefon.

Zainteresował Cię konkretny rodzaj dachówek Creaton – wypełnij formularz a my przygotujemy wycenę dachu

Możesz także wysłać nam projekt mailem a nasi specjaliści doradzą jaką dachówkę wybrać.

Masz pytania i wolisz zadzwonić? Żaden problem nasi przedstawiciele czekają na Twój telefon.

Dalej nie wiesz jaką dachówkę Creaton wybrać? Odwiedź nas w jednym z oddziałów z chęcią doradzimy.

Dalej nie wiesz jaką dachówkę Creaton wybrać? Odwiedź nas w jednym z oddziałów z chęcią doradzimy.