extraDACH » Dachówka » Dachówki Creaton » Creaton – o firmie

CREATON - O FIRMIE

creaton logo dachówki ceramiczne
creaton dachówki betonowe

CREATON jest to firma z długoletnim doświadczeniem w produkcji dachówek, zarówno ceramicznych, jak i cementowych. Początki jest działalności sięgają 1884 roku, kiedy to w niemieckiej miejscowości Wertingen otwarty został pierwszy, wyjątkowo nowoczesny jak na tamte czasy, zakład produkcji dachówek. Kolejny etap działalności wyznacza rok 1905, gdy doszło to utworzenia koncernu Etex, co miało miejsce w Belgii. Etex opracował technologię i wyspecjalizował się w produkcji cementowych arkuszy, które wzmacniane były włóknem o nazwie Eternit.

Znana nam obecnie marka Creaton jest częścią Etex Group i obejmuje siedziby w aż 42 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Bardzo silna pozycja, jaką Creaton zbudował na terenie Polski, to także ważny element w globalnym funkcjonowaniu koncernu. Przede wszystkim, oddział CREATON Polska istnieje na rynku już ponad 20 lat, a obecnie zlokalizowane są tu aż trzy fabryki – wyspecjalizowane w wytwarzaniu dachówek cementowych, znajdujące się w Chojnicach (województwo pomorskie) i Olkuszu (województwo małopolskie) oraz zakład produkcji dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie).

creaton dachówki ceramiczne

Creaton to przede wszystkim rozwiązania ekologiczne, trwałe i piękne, co zostało już wielokrotnie docenione i pozwoliło zbudować bardzo silną pozycję na rynku pokryć dachowych ceramicznych oraz cementowych.
Od 2016 roku pod nazwą CREATON Polska sp. z o. o. jednoczą się cztery marki – CREATON, EURONIT, EQUITONE oraz CEDRAL.

WSPÓŁPRACA EXTRADACH I CREATON

Wieloletnia współpraca, jaka łączy extraDACH i CREATON opiera się na wzajemnym zaufaniu – z jednej strony, co do najwyższej jakości produktów, jakie oferujemy naszym klientom oraz najkorzystniejszych cen, jakie udaje nam się dzięki temu zaproponować, z drugiej zaś – na rzetelnym doborze produktów wobec potrzeb klientów i pomocy przy planowaniu budowy dachu, dzięki czemu zarówno my, jak i CREATON a także nasi klienci, mogą być całkowicie pewni właściwego wyboru produktu w stosunku potrzeb i wymagań, idealnej proporcji jakości do ceny, a także obsługi pozakupowej oraz najlepszych warunków gwarancyjnych. Produkt, który jest dobrany właściwie do potrzeb i możliwości technicznych oraz szeregu innych, niezwykle istotnych okoliczności, stanowi największą i najważniejszą gwarancję stworzenia perfekcyjnego dachu, który będzie znakomicie spełniał swoje funkcje przed wiele dziesięcioleci, zachowując przy tym piękny wygląd, który z powodzeniem cieszyć będzie jeszcze następne pokolenia mieszkańców.

W uznaniu owocnej i rzetelnej współpracy zostaliśmy już kilkukrotnie docenieni i wyróżnieni, w tym także przez firmę Creaton – nagrodami Złotej Dachówki:
– W 2013 i 2014 roku, w uznaniu aktywnej promocji i za największą sprzedaż dachówki ceramicznej TITANIA®

 

    • Złote Dachówki 2013
      ZŁOTA DACHÓWKA 2013w podziękowaniu za aktywną promocję i największą sprzedaż dachówki CREATON TITANIA za rok 2013
    • Złote Dachówki 2014
      ZŁOTA DACHÓWKA 2014w podziękowaniu za aktywną promocję i największą sprzedaż dachówki CREATON TITANIA za rok 2014
dachówka ceramiczna creaton titania

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!