extraDACH » Dachówka » Koramic » KORAMIC – Dachówka ceramiczna CAVUS 13

dachówka-ceramiczna-cosmo

najlepsze dachówki ceramiczne

NOWOCZESNA HOLNDERKA

Ceramiczna dachówka zakładkowa CAVUS 13 to klasyczna holenderka o charakterystycznym kształcie fali, który w przekroju poprzecznym przypomina literę „S” – stąd nazwa „esówka”. Konstrukcja dachowa ułożona z dachówki CAVUS 13 tworzy falistą powierzchnię, typową dla połaci holenderskich, która cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością już od wielu dziesięcioleci.

MOŻLIWOŚCI

Dachówka CAVUS 13 wzbogaca klasyczną, typową holenderkę sprzed lat o wyjątkowo precyzyjne, pionowe oraz poziome zamki, których główną funkcją jest jak najlepsze uszczelnienie poszycia dachowego.
Falista powierzchnia, jaką tworzy ten model na połaci dachowej, daje bardzo szerokie możliwości zastosowania, głównie ze względu na klasyczny, ale też nieskomplikowany wzór falujących, poziomych linii, który wpisze się świetnie zarówno we współczesne, jak i starsze budownictwo.
Zastosowana w dachówce CAVUS 13 technologia mocowania, oparta na systemie spinek SturmFIX, zapewnia proste i szybkie układanie dachu, oraz podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Z kolei specyfika konstrukcji zamków wraz z podniesionym stopniem szczelności pozwala na stosowanie dachówki CAVUS 13 nawet w przypadku dachów o niewielkim kącie nachylenia.

W ofercie znajdują się trzy warianty wykończenia dachówki – naturalny, z powłoką angobowaną oraz z angoby szlachetnej, które składają się łącznie na cztery, klasyczne i eleganckie kolory.

Holenderka Cavus 13, czarna angoba szlachetna

AKCESORIA UZUPEŁNIAJĄCE I ELEMENTY DODATKOWE

Dachówka ceramiczna CAVUS 13 stanowi pełną gamę produktów ceramicznych, w tym dodatków, niezbędnych do zbudowania kompletnego dachu. Poza dachówką podstawową są to na przykład dachówki kształtowe, połówkowe czy gąsiory oraz wszystkie inne elementy ceramiczne, stanowiące komponenty dachu. Odpowiednie dopasowanie tych komponentów, zarówno pod kątem kolorystyki, jak i budowy, zapewnia idealną estetykę i perfekcyjne funkcjonowanie dachu.

Akcesoria dodatkowe Koramic stanowią także produkty wykończenia technicznego, które uzupełniają funkcjonalnie warstwę ceramiczną. Są to chociażby membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne oraz uszczelniające czy elementy do prawidłowego mocowania. Wszystko to stworzono z zamiarem wspólnego zastosowania, aby osiągnąć efekt poszycia dachowego, które będzie cechowało się najwyższą trwałości i estetyką przez wiele lat.

dachówki ceramiczne

KOLORYSTYKA DACHÓWKI CERAMICZNEJ CAVUS 13:

Holenderka Cavus 13, naturalna czerwień
CAVUS 13 NATURALNA – kolor czerwony
Holenderka Cavus 13, czarna angoba
CAVUS 13 ANGOBA SZLACHETNA – kolor czarny
Holenderka Cavus 13, czarna angoba szlachetna
CAVUS 13 ANGOBOWANA – kolor czerwony
Holenderka Cavus 13, czerwona angoba
CAVUS 13 ANGOBOWANA – kolor czarny

Przykładowe realizacje:

  • Wymiary – 43,3 cm x 26,5 cm
  • Zapotrzebowanie na m² (minimalne) – 13,3 szt,
  • Długość krycia – od 33,4 cm do 35,6 cm
  • Szerokość krycia – 21,2 cm
  • Waga 1 szt. – ok. 3,6 kg
  • Ilość sztuk na palecie – 240
  • Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej (*przy zastosowaniu membrany) – 18°*

materiały budowlane (1) materiały budowlane (2) materiały budowlane (3) pokrycia dachowe (2) pokrycia dachowe (1) pokrycia dachowe (3)

DARMOWA WYCENA TWOJEGO DACHU

Jeśli posiadasz już projekt swojego dachu to wyślij go do nas a nasi doświadczeni specjaliści przygotują specjalnie dla Ciebie najkorzystniejszą, spersonalizowaną ofertę zupełnie za darmo! Poznasz nie tylko najlepsze możliwości, ale także przybliżony koszt, a wybrane materiały dostarczymy bezpośrednio na Twoją budowę. Jako ogólnopolski lider wśród hurtowni budowlanych posiadamy wieloletnie doświadczenie w doborze najlepszych produktów w najkorzystniejszych cenach!