extraDACH » Dachówka » Koramic » KORAMIC – Dachówka ceramiczna L15

kORAMIC - Dachówka L15

najlepsze dachówki ceramiczne
Renesansowa L15, naturalna czerwień

RENESANSOWY SZYK

Ceramiczna dachówka zakładkowa L15 to stylistyka inspirowana wzornictwem z epoki renesansu. Oznacza to charakterystyczną formę fali oraz wyrazisty profil, podkreślający połać dachową pionowymi liniami, które wydobędą urok zarówno prostych, dwuspadowych jak i bardziej skomplikowanych konstrukcji dachowych.

MOŻLIWOŚCI DACHÓWKI L15 KORAMIC

Zastosowane technologie pozwalają na montaż dachówki ceramicznej L15 w dachach od bardzo dużo to niewielkiego kąta nachylenia. Profil dachówki jest na tyle uniwersalny, że odnajdzie się znakomicie zarówno w bardziej nowoczesnym budownictwie, jak i w przypadku budynków starszych, klasycznych.

Głębokie zamki, które tworzą podwójny układ, szczelnie zamykają konstrukcję dachową, skutecznie chroniąc przed przenikaniem wilgoci, nawet pod naporem silnego wiatru.

Wachlarz kolorystyczny stanowi pięć uniwersalnych, klasycznych odcieni, dzięki którym połać dachowa nabierze szyku, pasującego do niemal każdej elewacji. Ponadto, w przypadku dachówki L15 można wybrać także rodzaj powłoki, która może stanowić powierzchnię naturalną bądź pokrytą warstwą angoby lub angoby szlachetnej.

dachówki ceramiczne

DODATKI CERAMICZNE L15 I AKCESORIA DACHOWE

Dachówka ceramiczna L15 tworzy kompletną gamę akcesoriów ceramicznych, pozwalających na całościowe zbudowanie dachu. W linii znajdziemy także dachówki kształtowe i połówkowe, a także wszelkie pozostałe elementy ceramiczne, niezbędne do zbudowania kompletnego poszycia. Idealne dopasowanie tych elementów tak pod względem kolorystyczny jak i konstrukcyjnym, gwarantuje niezawodność dachu, stanowiąc tym samym wielką zaletę dachówek Koramic. Producent przewidział także pakiet dodatków służących do wykończenia technicznego dachu, które dopełniają produkty ceramiczne. Są to na przykład: membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne oraz uszczelniające, a także zestawy elementów do prawidłowego mocowania. Celowe zaprojektowanie tych elementów to łącznego użycia i zbudowania kompletnego dachu, zapewnia dopasowanie, trwałość, perfekcję i piękno na długie lata.

DACHÓWKA CERAMICZNA L15 – DOSTEPNE KOLORY:

Renesansowa L15, naturalna czerwień
L15 NATURALNA
kolor czerwony naturalny
Renesansowa L15, ceglasta angoba szlachetna
L15 ANGOBA SZLACHETNA
kolor ceglasty
Renesansowa L15, czerwona angoba
L15 ANGOBOWANA
kolor czerwony
Renesansowa L15, czarna angoba szlachetna
L15 ANGOBA SZLACHETNA
kolor czarny
Renesansowa L15, antracytowa angoba
L15 ANGOBOWANA
antracyt

Przykładowe realizacje:

Wielkość – 45,5 cm x 28,2 cm
Zapotrzebowanie na m² – ok 12,3 szt,
Długość krycia – od 35,5 cm do 36,5 cm
Szerokość krycia – 22,2 cm
Waga 1 szt. – ok. 3,6 kg
Ilość sztuk na palecie – 240
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej (*przy zastosowaniu membrany) – 22°/16°*

pokrycia dachowe (2) pokrycia dachowe (3) pokrycia dachowe (3) pokrycia dachowe (3) pokrycia dachowe (3) pokrycia dachowe (1)

Masz więcej pytań na temat pokryć dachowych w naszej ofercie? Poznaj ceny blachodachówek oraz innych pokryć dachowych. Skorzystaj też z profesjonalnego doradztwa i wybierz najlepsze materiały budowlane do swojego domu! Zachęcamy do skorzystania z oferty darmowej wyceny dachu pod Twój, indywidualny projekt!

Przyjdź do najbliższego oddziału ExtraDACH w swojej okolicy albo napisz lub zadzwoń do nas, aby otrzymać specjalistyczne doradztwo przy wyborze najlepszego pokrycia dachowego, dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb. Przygotujemy także indywidualną ofertę na najlepszych możliwych warunkach oraz transport na plac budowy!
Budujesz dach od postaw? Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą różnorodnych materiałów budowlanych – znajdziesz tu najtańsze dachówki ceramiczne, cementowe i blachodachówki, ale także okna dachowe, wyłazy dachowe i wszystkie niezbędne akcesoria do kompleksowego wykończenia dachu! Serdecznie zapraszamy!