extraDACH » Dachówka » Koramic » KORAMIC – Dachówka ceramiczna Orea9

KORAMIC – DACHÓWKA CERAMICZNA OREA9

najlepsze dachówki ceramiczne

ABSOLUTNA NOWOŚĆ! DUŻY FORMAT, NOWOCZESNY DESIGN, NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

dachówka podstawowa orea9

Ceramiczna dachówka płaska OREA 9 to najnowszy z oferowanych modeli Koramic, który stanowi połączenie klasycznej elegancji dachówki ceramicznej z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jej wielkim atutem jest bardzo duży format – czyli ekonomia konstrukcyjna oraz wielki komfort układania. Nowoczesne, lekkie i proste wzornictwo to kwintesencja współczesnej architektury, która coraz częściej stawia na minimalizm i powab prostych krawędzi. Układ pozbawiony załamań oraz uwydatnione, proste linie podziałowe oferują wiele, interesujących możliwości kreowania wizerunku domu, dlatego płaska dachówka OREA 9 idealnie odnajdzie się w projektach budynków o nowoczesnej formie.
Dachówka ceramiczna OREA 9 jest dachówką zakładkową, wyposażoną w system precyzyjnych zamków, usprawniających szybki i łatwy montaż, a także zapewniających maksymalną szczelność. Zamki te wytłoczone są na łączących się częściach, a zbiegając się oraz nakładając na siebie tworzą trwałe i szczelne zespolenie.

koramiac orae9 wrocław

PERFEKCJA I PROSTOTA

Dachówka ceramiczna OREA 9 charakteryzuje się gładką, prostą powierzchnią, będącą wynikiem wyjątkowej technologii produkcyjnej, w której pojedyncze dachówki wypalane są zawsze oddzielnie, w osobnych kasetach. Dzięki temu proces produkcji pozostaje pod bezwzględną kontrolą i wyeliminowane zostało jakiekolwiek ryzyko niedociągnięć i błędów. Powierzchnia ułożonego dachu stanowi delikatną, idealnie gładką płaszczyznę o ledwo dostrzegalnej fakturze, uwydatniony jest za to obraz linii poziomych. W związku z tym dachówka OREA 9 najlepiej podkreśli nieskomplikowane, dwuspadowe dachy, w przypadku których wzmocni ona ich proste linie i lekki obraz.

NOWOCZESNY WYGLĄD – NA LATA

Płaska powierzchnia i proste linie, które nadają dachówce OREA 9 pożądany charakter, podkreślane są idealnie dobraną kolorystyką w eleganckich, ciemnych tonacjach, czyli w kolorze szarym z wykończeniem angobowanym oraz antracytowym, w wykończeniu z angoby szlachetnej. Kolor szary, będąc nieznacznie jaśniejszym niż antracyt, będzie idealnie współgrał na przykład z elewacją z ciemnego klinkieru, co utworzy interesujący kontrast, bądź w przypadku elewacji kolorze białym – jeżeli zamiarem jest uzyskanie efektu miękkiego przejścia pomiędzy dachem a ścianami budynku. Z kolei drugi z nich, czyli antracyt, jest kolorem ciemniejszym, a wykończenie angobą szlachetną ozdabia barwę delikatnym połyskiem, dzięki któremu będzie pięknie współgrał z elewacją w kolorze ceglanym, czy też wykonaną z drewna.

OREA 9 zabezpieczona jest także przed blaknięciem, dlatego idealny kolor będzie cieszył niezmiennie, przez wiele lat, a właśnie to najczęściej stanowi obawy naszych klientów w kwestii dachówek ceramicznych w ciemnych kolorach. W przypadku dachówki OREA 9 angoba została jednak opracowana i skomponowana w taki sposób, aby intensywność napigmentowania dachówki była absolutnie odporna na działanie silnych promieni słonecznych czy innych czynników atmosferycznych – jej warstwa nakładana jest powierzchniowo na dachówkę jeszcze przed jej wypaleniem, a wysoka temperatura spaja kolor z powierzchnią w sposób trwały i odporny.
Dachówka OREA 9 wytwarzana jest także w wariancie naturalnym, czyli w kolorze naturalnej, glinianej czerwieni.

NOWOŚĆ! Dachówka czarna i grafitowa!

Od niedawna w naszej ofercie znajdują się także dwa, wyjątkowe kolory, w eleganckim wykończeniu z angoby szlachetnej, czyli kolory czarny oraz grafitowy.

koramik czarna angoba szlachetna

OREA9 Czarna angoba szlachetna

koramic grafitowa angoba szlachetna

OREA9 Grafitowa angoba szlachetna

orea9 szara angoba

OREA9 Szara angoba

koramic orea naturalna dachówka płaska

OREA9 Natura

WIELE MOŻLIWOŚCI JAKIE DAJE DACHÓWKA PŁASKA OREA9

Duży rozmiar dachówki OREA 9 to także argument w kierunku prostych dachów o dużej powierzchni, które uzyskają dzięki niej większą lekkość i delikatność – nawet w przypadku ciemniejszych wariantów kolorystycznych dachówki, jak na przykład szara czy antracytowa angoba.

Dachówka ta jest także odpowiednia do ułożenia na elewacji, co pozwala na uzyskanie eleganckiego, płynnego przejścia pomiędzy wykończeniem dachu, a ścianami budynku. Podobnie, OREA 9 jest także przystosowana do użycia w przypadku dachów o minimalnych kątach nachylenia oraz zupełnie płaskich, w których zamiast samej tylko połaci dachowej, posłuży ona do pokrycia całej elewacji.

dachówka płaska koramic

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ OD DACHÓWKI CERAMICZNEJ

Dachówka ceramiczna płaska OREA 9 o także kompletna linia produktów, zawierająca szeroki wachlarz dodatków ceramicznych, pozwalających na zbudowanie dachu perfekcyjnego pod względem technicznym oraz estetycznym, doskonałego w każdym detalu oraz w idealnie dopasowanej kolorystyce. Ponadto, elementy takie, jak chociażby dachówka połówkowa czy szczytowa, pozwalają na układanie pokrycia dachowego na dwa sposoby – zarówno tradycyjnie, w równych liniach pionowych, jak i w układzie mijankowym, z przesunięciem linii pionowych o połowę. O perfekcji dachu decydują także takie elementy, jak chociażby, zaprojektowane specjalnie dla pokryć ceramicznych Koramic membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne oraz uszczelniające, a także akcesoria do mocowania.

dachówka ceramiczna

Przykładowe realizacje:

Parametry Podstawowe

  • Rozmiar – 47,0 cm x 30,5 cm
  • Waga/1 szt. – 4,4 kg
  • Minimalny zalecany kąt nachylenia dachu (przy zastosowaniu wraz z membraną dachową) – 20° lub 25° w przypadku ułożenia z przesunięciem o połowę,
  • Powierzchnia krycia – długość – 36,2 cm – 39,8 cm
    Powierzchnia krycia – szerokość – 26,3 cm
  • Wydajność – od 9,6 do 10,5 szt/m²
  • Liczba sztuk na palecie – 240,
  • Liczba sztuk w 1 paczce – 5,

Dane Szczegółowe

DARMOWA WYCENA TWOJEGO DACHU

Jeśli posiadasz już projekt swojego dachu to wyślij go do nas a nasi doświadczeni specjaliści przygotują specjalnie dla Ciebie najkorzystniejszą, spersonalizowaną ofertę zupełnie za darmo! Poznasz nie tylko najlepsze możliwości, ale także przybliżony koszt, a wybrane materiały dostarczymy bezpośrednio na Twoją budowę. Jako ogólnopolski lider wśród hurtowni budowlanych posiadamy wieloletnie doświadczenie w doborze najlepszych produktów w najkorzystniejszych cenach!