V11 - dachówka ceramiczna

Przedstawiamy najnowszą propozycję od Koramic – ceramiczną dachówkę V11, unikalną i wyprzedzającą swoje czasy pod względem designu oraz jakości wykonania.
extraDACH / Dachówka / Koramic / V11 – Porsche

V11 - dachówka zaprojektowana przez F.A. PORSCHE

dachówka ceramiczna v11

Koramic V11 została zaprojektowana przez studio F.A.PORSCHE, a jej wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że nie nawiązuje ona do żadnego istniejącego dotąd stylu wzornictwa dachówek ceramicznych, a stanowi całkowicie nowe oblicze tego pokrycia dachowego. V11 to niezwykle nowoczesny element architektoniczny, który w wyjątkowy sposób podkreśli bryłę budynku – dodając mu z jednej strony szlachetnego charakteru, nie wychodząc przy tym na pierwszy plan i nie przytłaczając całości swoją formą.

Nazwa dachówki, czyli V11 jest nieprzypadkowa – na jej powierzchni wyraźnie widoczne są załamania tworzące kształt litery V, i nie jest to zamysł jedynie wizualny, ale także o dużym znaczeniu funkcjonalnym. Z kolei „11” odnosi się do tego, że już 11 sztuk tej dachówki wystarczy do przykrycia 1m2 dachu.

Dachówka ceramiczna V11 – trwałość i piękno

Nowatorski i charakterystyczny wzór przypominający literę V, tworzony przez załamania na powierzchni dachówki, zapewnia interesujący sposób odbijania światła i tworzy na dachu wyjątkowy efekt. Zabieg ten pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale ma za zadanie także skuteczne odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dachu. Dachówka V11 powstała jak dotąd w trzech, popularnych i zarazem uniwersalnych odcieniach czerni:

Koramic V11 Antracytowa

dachówka v11 antracytowa

Koramic V11 Bazaltowa

dachówka v11 bazaltowa

Koramic V11 Tytanowa

dachówka v11 tytanowa
Powłoka angobowana zapewnia powierzchni dachówki całkowitą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, zabezpiecza przed nasiąkaniem, chroni przed mchem i porostami, a przy tym tworzy subtelne, satynowo gładkie wykończenie o delikatnym połysku.

Dachówka V11 – najwyższy wymiar jakości

Dachówka V11 stanowiła spore wyzwanie, musząc sprostać niezwykle wysokim wymaganiom rynku oraz konsumentów, zarówno pod względem parametrów technicznych jak i jakościowych, ze szczególnym uwzględnieniem estetyki. Dlatego też jej producent, firma Wienerberger, do współpracy w jej tworzeniu zaprosiła uznane studio projektowe F.A.PORSCHE, które znakomicie odnalazło się w tym szczególnym zadaniu. Wyjątkowo udany efekt tych prac został doceniony, dzięki czemu firma Wienerberger otrzymała prestiżową w skali światowej nagrodę Red Dot Award – Product Design w kategorii Urban Design. To jednak nie wszystko – dachówka V11 doceniona została także nagrodą German Design Award 2020 jako „Doskonały design produktu – budynek i elementy” a także Iconic Award w dziedzinie „Innovative Architecture”.

Nowatorski styl dla wymagających

dachówka koramic V11 porsche
Nowoczesne budownictwo to dziś nie tylko design, nie zamyka się ono jedynie w bryle i odcieniu, ale niewątpliwie odzwierciedlany jest także w jakości, nieodzownym wskaźniku dobrego smaku, oraz w aspektach związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów naturalnych, czyli krótko mówiąc, w ekologii. Stąd też wynika tak ogromna popularność ceramicznych pokryć dachowych właśnie w tym obszarze budownictwa. Dachówki ceramiczne to najbardziej szlachetne pokrycie dachowe – zachowuje najwyższą estetykę i trwałość przez dziesięciolecia (nawet sto lat) nie napędzając sztucznie przemysłu koniecznością wymiany na nowe co kilka lat, i które wytwarzane jest przy tym z naturalnych i bezpiecznych dla żywych organizmów surowców.
Nowoczesną architekturę pod względem wizualnym charakteryzuje przede wszystkim minimalizm, nieustannie dąży ona do upraszczania i wygładzania formy przy jednoczesnym podnoszeniu walorów funkcjonalnych i jakościowych. Nowoczesny styl to także w dużej mierze indywidualizm, chęć wyróżnienia się na tle jednolitych krajobrazów miejskich w sposób nienachalny, ale i odważny. Dachówka ceramiczna V11 od Koramic stanowi długo wyczekiwaną odpowiedź na zapotrzebowanie wynikające z rosnącej popularności budownictwa o zdecydowanym, nowoczesnym charakterze, które dotąd musiało obchodzić się z dość okrojonym wyborem różnorodnych, lecz jednostajnych dachówek płaskich. Dlatego też użytkownicy szukający nowoczesnego designu oraz najwyższej jakości pokryć dachowych, jakimi niewątpliwie jest ceramika dachowa, skazani byli na poruszanie się wśród tego właśnie, ograniczonego stylistycznie asortymentu.

TOp 6 dachówek płaskich

koramic dachówka ceramiczna orea 9 (1)

Poznaj dachówki ceramiczne

braas classic dachówka (1)

Pokrycia dachowe

Najważniejsze parametry techniczne:

  • Długość całkowita – ok. 48,0 cm
  • Długość krycia – ok. 36,5 cm – 39,5 cm
  • Szerokość całkowita – ok. 27,2 cm
  • Szerokość krycia średnio – ok. 23,3 cm
  • Przybliżona waga – ok. 4,3 kg/szt
  • Wydajność krycia – ok. 10,9 szt/1m2
  • Metoda układania – bez przesunięcia
  • Zalecane minimalne nachylenie dachu – 17°

Cena dachówki Koramic V11

Wypełnij formularz – a my w ciągu kilku godzin przygotujemy pełną wycenę Twojego dachu z wykorzystaniem dachówki Koramic V11

Możesz także przesłać nam swój projekt przez e-mail. Nasi specjaliści dobiorą wszystkie niezbędne akcesoria na dach

Jeżeli masz pytania dotyczące dachówek ceramicznych Koramic – Zadzwoń do nas z chęcią pomożemy. 

Wypełnij formularz – a my w ciągu kilku godzin przygotujemy pełną wycenę Twojego dachu z wykorzystaniem dachówki Koramic V11

Możesz także przesłać nam swój projekt przez e-mail. Nasi specjaliści dobiorą wszystkie niezbędne akcesoria na dach

Jeżeli masz pytania dotyczące dachówek ceramicznych Koramic – Zadzwoń do nas z chęcią pomożemy. 

Dachówka V11 dostępna w naszych oddziałach od ręki i na zamówienie

 

 

Dachówka V11 dostępna w naszych oddziałach od ręki i na zamówienie