DACHÓWKA REŃSKA

Wśród ceramicznych pokryć dachowych dachówka reńska należy do wzorów ze szczególnie długą historią, ponieważ najprawdopodobniej pojawiła się ona na dachach europejskich domów już 300 lat temu. Nazwa wywodzi się z terenów niemieckiej Nadrenii, gdzie także obecnie można dość często podziwiać jej urok na okolicznych dachach. Kształt dachówki reńskiej ewoluował z jednej z najstarszych form dachówki ceramicznej, czyli dachówki marsylki, zlewając dwa mniejsze wyżłobienia w jedno, przez co uzyskano kształt częściowo płaski, o subtelnych wypukłościach.
extraDACH / Dachówka / Reńska – Hugenotka

Dachówki Reńskie - Hugenotki

Popularność klasycznego kształtu dachówki reńskiej nie traci jednak na sile wraz z biegiem czasu, ponieważ prawdziwa elegancja nie starzeje się nigdy. W ciągu kilku ostatnich lat wzór dachówki reńskiej zdecydowanie przechodzi wielki powrót, a jej ekskluzywny wymiar i niepowtarzalny, wyjątkowy charakter jest coraz bardziej doceniany nie tylko w klasycznym budownictwie jednorodzinnym, ale także w całkowicie nowoczesnych projektach architektonicznych.Skoro więc dach ceramiczny jest inwestycją nawet na 100 lat, to co innego sprawdzi się lepiej, niż wzór, który od stuleci urzeka szlachetną wyrazistości

Charakterystyka kształtu dachówki reńskiej może kojarzyć się z jednej strony ze ściętą dachówką holenderką, z drugiej – może przywodzić na myśl nieco uwypukloną dachówkę płaską, można więc śmiało stwierdzić, że styl dachówki reńskiej plasuje się gdzieś pośrodku. Być może jej ogromna popularność w ostatnich latach wynika właśnie z tego, że stanowi ona pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wyborem klasycznego, falującego pokrycia dachowego w typie esówki, a całkowicie nowoczesnego, minimalistycznego pokrycia z dachówki płaskiej. 

Z drugiej strony nie można nie zwrócić uwagi na jedyny w swoim rodzaju, geometryczny i regularny lecz nadal subtelny efekt na gotowym dachu, pokrytym dachówką reńską, którego nie da się pomylić z żadnym innym kształtem. Z tego powodu często też wybierana jest ona przez tych, którzy preferują niebanalne i wyraziste rozwiązania.

NOWOŚĆ 2021 CREATON KODA

Przedstawiamy najnowszą propozycję od Creaton, czyli wyjątkową i nowoczesną dachówkę ceramiczną Koda, która otwiera zupełnie nowe standardy w gamie produktów Creaton, ale także w zakresie wzornictwa pokryć dachowych w Polsce. Poznaj rozwiązanie, które płynnie łączy piękno tradycji z powiewem nowoczesności, a to wszystko w oprawie najnowszych osiągnięć technologicznych twórców jakości Creaton. Koda to dachówka, która jest w stanie zachwiać utartymi standardami estetyki pokryć dachowych w rodzimym budownictwie, wyznaczając nowe trendy na najbliższe lata, a nawet dziesięciolecia!

Pozostałe dachówki Reńskie

cantus dachówka ceramiczna reńska creaton (2)
Creaton Cantus
Creaton Optima
koramic cosmo 11 dachówka reńska
Koramic Cosmo 12
braas topas 11v dachówka reńska
Braas Topas

Układanie dachówki reńskiej

Konstrukcja ceramicznej dachówki reńskiej zapewnia jej stabilność i wytrzymałość. Budowa zakładkowa, jaka jest obecnie najczęstszą formą od strony technicznej, zapewnia wyważone i pewne układanie oraz najwyższą szczelność. Dzisiejsze dachówki reńskie wytwarzane są już nie tylko w podstawowej, glinianej formie, ale pokrywane są szlachetnymi powłokami z angoby lub glazury, dzięki którym dachówka reńska może mieć dziesiątki różnych kolorów, wyjątkową gładkość i mniejszy lub większy stopień połysku oraz, co najważniejsze, znacznie dłuższą trwałość estetyczną oraz odporność na porastanie mchami. Z tego powodu mogą z powodzeniem wpisywać się w najróżniejsze gusta oraz różnego rodzaju styl budynków – od klasycznych po nowoczesne. Dużą dowolność zapewniają także różne wymiary pojedynczej dachówki reńskiej – mały format sprawdzi się świetnie w przypadku skomplikowanej konstrukcji dachów wielospadowych, większy zaś zapewni bardziej ekonomiczne, szybsze układanie.

Zastosowanie

Dachówka reńska w wykonaniu różnych producentów to niemal nieograniczone możliwości zastosowania, przez co rozumieć można dachy już od niewielkiego stopnia nachylenia (często już powyżej 20 st. np. z zastosowaniem odpowiedniej membrany dachowej), aż po bardzo strome dachy – wszystko zależne jest od zastosowanych w danym modelu rozwiązań konstrukcyjnych. Jeżeli więc Twój dach ma którąś ze skrajnych wartości kąta nachylenia, z pewnością doświadczony sprzedawca pomoże Ci znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiednie do tgo rodzaju wymagań. Sam proces układania pokrycia dachowego z dachówki reńskiej nie należy do najbardziej skomplikowanych i nie różni się zbytnio od kładzenia innych dachówek zakładkowych, dlatego nie ma konieczności szukania wykonawcy ze specjalistycznym doświadczeniem w jej kładzeniu (jak chociażby w przypadku dachówki karpiówki).
Wśród modeli większości producentów dachówka reńska wytwarzana jest jako kompleksowe pokrycie dachowe, czyli wraz z wszystkimi dodatkowymi elementami ceramicznymi, które potrzebne będą do zbudowania całego pokrycia dachowego, czyli dachówkami połówkowymi, kształtowymi, czy gąsiorami, co zarówno ułatwia prace dachowe, jak i gwarantuje większą precyzję gotowego dachu.

W asortymencie hurtowni extraDACH znaleźć można wiele modeli dachówki reńskiej od różnych producentów, a naszym priorytetem jest ciągła dbałość o uzupełnianie magazynów, dlatego wybrany model dachówki reńskiej odbierzesz u nas od ręki, nawet tego samego dnia. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej hurtowni i skorzystania z doświadczenia naszych sprzedawców, którzy fachowo podpowiedzą w kwestii doboru dachówki o właściwych parametrach oraz dopasowaniu wszelkich akcesoriów dodatkowych, jakich możesz potrzebować podczas budowy dachu. Nasze hurtownie oferują ponadto możliwość uzyskania darmowej wyceny wybranych materiałów budowlanych – wystarczy, że dostarczysz do nas projekt swojego dachu osobiście lub drogą mailową. Gorąco zapraszamy!

Zapewniamy transport wybranych przez Ciebie dachówek prosto na Twoją budowę. Nasi przewoźnicy są doświadczeni w przewozie kruchych i delikatnych materiałów, dlatego transport przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.

Cena dachówki reńskiej

Każdy dach jest inny – aby poznać cenę dachówki reńskiej na Twój dach wypełnij formularz

Projekt możesz także przesłać na maila – nasi specjaliści przygotują pełną wycenę najszybciej jak to możliwe

Jeżeli nadal masz pytania – zadzwoń do nas z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania związane z dachówkami hugenotkami

Każdy dach jest inny – aby poznać cenę dachówki reńskiej na Twój dach wypełnij formularz

Projekt możesz także przesłać na maila – nasi specjaliści przygotują pełną wycenę najszybciej jak to możliwe

Jeżeli nadal masz pytania – zadzwoń do nas z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania związane z dachówkami hugenotkami

Dachówki reńskie dostępne w naszych oddziałach na miejscu lub na zamówienie. Przyjedz i sprawdź

 

 

Dachówki reńskie dostępne w naszych oddziałach na miejscu lub na zamówienie. Przyjedz i sprawdź