extraDACH » Dachówka » Roben

ROBEN – DACHÓWKI I AKCESORIA CERAMICZNE

O firmie Röben śmiało powiedzieć można, że w produkcji ceramicznych materiałów budowlanych specjalizuje się od wieków. Wśród kluczowych produktów firmy Röben wymienić należy przede wszystkim ceramikę dachową, czyli dachówki ceramiczne, zarówno angobowane, glazurowane, jak i klasyczne – naturalne, w formie tak dachówek płaskich, jak i falistych, ale także inną ceramikę budowlaną, jak chociażby cegły klinkierowe i licowe, płytki klinkierowe, czy okołobudowlaną, jak cegła brukowa klinkierowa, ceramika posadzkowa czy gotowe elementy ogrodzenia.

Współpraca naszej firmy koncernem Röben obejmuje wieloletnie pośrednictwo w sprzedaży wytwarzanej przez Röben ceramiki dachowej, co do której posiadamy absolutną pewność, że reprezentuje najwyższe z dostępnych standardów jakości oraz spełni wszystkie oczekiwania naszych, nawet najbardziej wymagających klientów.

PRODUKTY NA DACH

Posiadamy w sprzedaży flagowe modele dachówek produkowanych przez firmę Röben, a wśród każdego z tych modeli – różne typy powłok, czyli wiele wariantów rozwiązań praktycznych kolorystycznych. Wszystkie spośród nich stanowią kompletne linie produktów, posiadające pełen, perfekcyjnie dopasowany pakiet dodatkowych akcesoriów i dachówek specjalistycznych.

To dachówka płaska, przesuwna, zakładkowa. Nowoczesna, prosta i elegancka dachówka, która świetnie podkreśli budynki w stylu minimalistycznym. Design BERGAMO dostępny jest w wersji dachówki angobowanej i naturalnej, wśród których znajdują się trzy warianty kolorystyczne

To dachówka falista, w dużym formacie. Duży rozmiar jednej dachówki zapewnia wysoką wydajność oraz komfort szybkiego układania. Atutem jest także przesuwność na zamkach i zwiększona wytrzymałość. To lekkie i trwałe pokrycie dachowe, dostępne w wariancie dachówki angobowanej i glazurowanej, w siedmiu odmianach kolorystycznych.

Jest najwyższej klasy dachówką przesuwną, zakładkową, w nowoczesnym, lekkim kształcie. Układanie dachu PIEMONT jest znacznie ułatwione, dzięki przesuwności na zamkach, o dużym zakresie manewru. Jest świetnym rozwiązaniem przy dachach o bardziej skomplikowanej konstrukcji. Dachówka PIEMONT występuje w postaci naturalnej, angobowanej oraz glazurowanej, w aż dziesięciu wariantach kolorystycznych.

Jest to ulepszony model dachówek typu S (esówki), w dużym formacie, który zapewnia bardziej ekonomiczne i szybsze układanie. Innowacyjna, łukowata forma odpowiada za nowoczesny i regularny wygląd dachówki Bornholm, a dopracowana konstrukcja zamków zapewnia perfekcyjną szczelność pokrycia. Dostępna jest zarówno w wersji naturalnej, jak i angobowanej i glazurowanej, w czterech różnych wariantach kolorystycznych.

Dlaczego właśnie ceramika dachowa Röben

Wykończenie dachu przy użyciu pokryć ceramicznych jest najbardziej pewnym i trwałym rozwiązaniem, które raz położone, może służyć nawet 80 – 100 lat. Jeżeli dodatkowo będzie to ceramika najwyższej jakości, nie będzie wymagała w tym czasie zbyt dużej ilości prac renowacyjnych, a taką właśnie, najwyższą jakość oferują produkty firmy Röben.

Klasyczny podział, wedle którego skategoryzować można typy dachówek ceramicznych Röben, dokonywany jest na podstawie rodzaju powłoki, która je dopełnia (bądź jej braku). Podział ten jest również pomocny przy określeniu, jaki typ dachówek będzie odpowiedni do potrzeb architektonicznych i oczekiwań, jakie spełniać ma planowany dach.

DACHÓWKI NATURALNE

Podstawowym i najbardziej klasycznym wariantem dachówki ceramicznej Röben jest dachówka naturalna, dostępna w kliku wariantach konstrukcyjnych. Producent wytwarza ją z najlepszego surowca, wydobywanego na terenie Polski, czyli gliny, w której w naturalny sposób często występuje różny poziom zawartości tlenków żelaza, odpowiedzialnego za jej klasyczny, czerwony kolor. W związku z tym, dachówka naturalna zwykle nie jest jednolita kolorystycznie, nawet w przypadku dachówek pochodzących z jednej partii produkcyjnej. Cecha ta często uważana jest za największą zaletę wizualną pokryć z dachówki naturalnej, nadając im niepowtarzalny, wyjątkowy i klasyczny urok oraz charakter, określany często, jako perfekcyjna niedoskonałość.

DACHÓWKI ANGOBOWANE

Kolejny typ dachówki ceramicznej to dachówka angobowana, czyli wykończona powłoką ciekłej masy glinianej z domieszką specjalnie dobranych minerałów, dzięki którym można uzyskać takie odcienie dachówek ceramicznych, jak na przykład czerń, brąz czy szarość. Angobowanie zabezpiecza dodatkowo powierzchnię dachówki, tworząc na jej powierzchni śliski film, zapobiegający porastaniu mchem czy wnikaniu zabrudzeń w strukturę powierzchniową. Tak zabezpieczona dachówka nie wymaga odświeżania, zostanie bowiem umyta w naturalny sposób, za każdym razem, gdy spadnie nieco silniejszy deszcz. Warto również dodać, że powierzchnia angobowana dachówki pozwala jej na zachowanie bardzo wysokich właściwości dyfuzyjnych.

DACHÓWKI GLAZUROWANE

Ostatnim w tym zestawieniu, i jednocześnie chyba najbardziej cenionym typem dachówek, są dachówki glazurowane. Glazura to warstwa szkliwa, wzbogaconego różnego rodzaju dodatkami, w celu wzmocnienia powłoki i nadania jej odpowiedniego koloru. Dachówki glazurowane mają najbardziej gładką powierzchnię, są zupełnie odporne na obrastanie mchem oraz, można śmiało powiedzieć, że posiadają właściwość „samooczyszczenia”, gdyż absolutnie gładka powierzchnia pozwala na spłukiwanie zanieczyszczeń przez deszcz.

dachówka ceramiczna roben extradach wrocław

Darmowa wycena dachówek

Zadzwoń do nas lub wyślij prośbę na maila wraz z projektem dachu a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie a następnie dowieziemy wszystko na Twoją budowę. Jako ogólnopolski lider wśród hurtowni budowlanych, oprócz najlepszych cen proponujemy Państwu bezpłatne wyceny dachów, na podstawie indywidualnych projektów budowlanych.

CERAMIKA RÖBEN BĘDZIE DOSTARCZONA PROSTO NA TWOJĄ BUDOWĘ!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY