DACHY

Dowiedz się na co zwrócić uwagę – jakie są rodzaje dachów, pokryć dachowych a nawet czym najtaniej pokryć swój dach!

extraDACH / Dachy

Dachy najczęściej przywołują skojarzenia związane z domem, bezpieczeństwem i schronieniem. I bardzo słusznie! Dlatego aby czuć się najbardziej komfortowo pod własnym dachem, musimy na samym początku dokonać wyboru jego kształtu, konstrukcji i pokrycia. Z pewnością tego typu decyzje niestety nie należą do najprostszych.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem dachu?

Dachy płaskie, czy klasyczne dachy spadowe? A może połączenie kilku rodzajów dachów? Ważnymi aspektami, na które musimy zwrócić uwagę przed wyborem rodzaju dachu, konstrukcji oraz pokrycia, są przede wszystkim kształt budynku oraz jego przeznaczenie. Godną uwagi jest także specyfika regionu (zwłaszcza warunki atmosferyczne, czy też ukształtowanie terenu), w którym wspomniany budynek będzie lub jest umiejscowiony. Budując swój wymarzony dom należy zwrócić uwagę także na jego estetykę i panującą aktualnie modę na dachy. Kolor i kształt dachu wpłynie znacząco na odbiór całego budynku – jeżeli zależy Ci na klasycznym wyglądzie to wybór dachu pokrytego karpiówką lub klasyczną falą w ceglastych/czerwonych kolorach będzie dla Ciebie. Natomiast jeżeli szukasz czegoś nowoczesnego zdecydowanie proste linie dachówek płaskich w grafitowych kolorach sprawdzą się najlepiej.

Czym pokryć dach najtaniej?

czym pokryć dach najtaniej

Wybór taniego pokrycia dachowego nie jest łatwą sprawą. Jeżeli planują Państwo pokryć dach na przykład pomieszczenia gospodarczego, polecamy zakup papy termozgrzewalnej lub gontu bitumicznego. Taki dach będzie spełniał funkcje szczelności  a do tego będzie lekki stosunkowo tani oraz wytrzymały. Jednak jeśli poszukują Państwo solidnego i trwałego pokrycia dachowego, które jednocześnie nie będzie drogie polecamy zakup blachodachówek. W celu dobrania odpowiedniej blachodachówki należy posiadać wszystkie wymiary dachu. W przypadku blachodachówek ciętych na wymiar liczy się każdy fragment połaci dachowej która wprowadzana jest do programu który nakłada na połacie poszczególne fragmenty blachodachówek.  Jako największa w kraju hurtownia materiałów budowlanych specjalizująca się w pokryciach dachowych mamy możliwość zaoferowania Państwu także klasycznych dachówek z największymi rabatami. Dzięki czemu każdy dach kupiony u nas będzie tani! Jeżeli nie wierzysz wypełnij formularz a my przygotujemy dla Ciebie wycenę dachu pokrytego – papą, blachodachówką lub dachówką.

Jakie pokrycie wybrać na Twój dach?

Dach to zwieńczenie każdego domu. Nie bez znaczenia oczywiście jest to, jakie pokrycie dachowe zostanie do niego wybrane. Do dyspozycji mamy zarówno dachówki, jak i blachodachówki, czy też papy i gonty. Dachy są niezwykle wymagające i każdy z jego elementów musi być idealnie dopasowany. Firma extraDACH z pewnością jest w stanie zapewnić każdy rodzaj pokrycia dachowego. Jak to możliwe? Oczywiście pokryć dachowych jest wiele, jednak my zawsze wychodzimy naszym klientom na przeciw. Dachówka? Blachodachówka? A może papa, czy gont? Nie bez znaczenia jest projekt Państwa dachu. Niezwykle ważnym elementem dachu, oprócz jego pokrycia dachowego, jest również jego ocieplenie. W asortymencie posiadamy wszelkiego rodzaju wełny, które zwiększą szczelność dachu i zapewnią cieplejszy dom. Dachy w zależności od ich rodzaju wymagają innego rodzaju ocieplenia. To znaczy dachy dwuspadowe będą posiadały inną wełnę, niż dachy jednospadowe. Ocieplenie zależy też od rodzaju pokrycia dachowego. Do pokryć dachowych możemy zaliczyć dachówki, blachodachówki, papy i gonty. Oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty trudno podjąć decyzję, które z pokryć, czy ociepleń wybrać. Nasi specjaliści z chęcią Państwu doradzą

Chcesz wiedzieć więcej o dachach?

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy dodatkowe poradniki dotyczące dachów. Dowiedzą się z nich Państwo między innymi: jakie wyróżniamy rodzaje dachów, jak wygląda konstrukcja dachu, jakie wyróżniamy rodzaje pokryć dachowych.

Cena dachu

Nie jest tajemnicą to że przy budowie domu bardzo dużą część budżetu pochłania dach. Nic dziwnego – to jego trwałość ma bezpośredni wpływ na każdy inny element budynku. Dobrze wykonany dach odpowiednio zabezpieczy poddasze użytkowe i wszystkie pomieszczenia, zagwarantuje trwałość elewacji a także odprowadzając wodę zabezpieczy nawet fundamenty domu. Jeżeli budujemy dom na lata i zależy nam na jego wytrzymałości to nie należy oszczędzać na jakości materiałów. Co nie oznacza że należy przepłacać – w extraDACH nie tylko doradzamy jakie najlepsze materiały wybrać ale także oferujemy Państwu najlepsze rabaty na pokrycia dachowe, akcesoria, rynny, okna, wełnę do ociepleń i wszystkie materiały niezbędne do budowy dachu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami z których dowiesz się jakie różnice pojawią się w ofercie dla dachu dwuspadowego, kopertowego lub bardziej złożonego.

Galeria realizacji dachów

Zapraszamy do zapoznania się z galerią realizacji wielu rożnych dachów – dwuspadowych, kopertowych, jednospadowych i pozostałych.  Po zainspirowaniu się naszą galerią zapraszamy oczywiście do wyceny darmowej wyceny oraz odwiedzin w jednym z naszych oddziałów.

Więcej informacji na temat dachów dowiesz się w naszych oddziałach, lub wysylając zapytanie w formularzu lub na e-maila