BUDOWA DACHU - CENY DEKARZY ZA POKRYCIA DACHOWE 2024

Cenniki usług dekarskich mogą się między sobą różnić, np. w zależności od regionu kraju lub nawet od miasta, a dodatkowo w ostatnim czasie mogły ulec zmianom. Znaczenie dla ostatecznej wyceny danego dachu mogą mieć także takie czynniki, jak konstrukcja dachu, zakres wykonanych prac czy nawet wybór danego rodzaju pokrycia dachowego, które może wymagać mniej lub bardziej skomplikowanych prac. Zadania, jakie wchodzą w zakres prac dachowych mogą obejmować wykonanie dachu od podstaw, czyli od więźby dachowej, aż po pokrycie, dlatego nie jest łatwo w dwóch zdaniach zaprezentować cen usług dekarskich, lecz trzeba przyjrzeć się im nieco bardziej szczegółowo i omówić wiele rozmaitych możliwości. Sprawdź, jak przedstawiają się ceny dekarzy, deklarowane w 2024 roku za wykonanie pokrycia dachowego.

extraDACH / Dachy / Budowa dachu – ceny dekarzy 2024 za pokrycie dachu

Ceny dekarzy 2024: pokrycie dachu - podstawowe informacje

ceny dekarzy budowa dachu 2022 (2)
To, ile w całościowym rozrachunku trzeba zapłacić za położenie pokrycia dachowego na gotowej konstrukcji jest uzależnione od wielu czynników. Trzy najważniejsze to rodzaj wybranego pokrycia dachowego, wielkość dachu oraz rodzaj skomplikowania jego budowy i wreszcie – region kraju, który bierze się pod lupę, bo w dużej mierze można stwierdzić, że różne regiony rządzą się własnymi cennikami. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim przygotowanie dachu krytego dachówką (ceramiczną i cementową), blachodachówką i blachą na rąbek oraz dodatkowe usługi, związane z wykańczaniem dachu, czyli montaż okien dachowych, obróbki blacharskie, montaż płotków przeciwśniegowych i ław kominiarskich itd. Pod względem cenników dekarzy w odniesieniu do rodzaju pokrycia najniżej wypadają ceny krycia dachu blachą i blachodachówką.
ceny dekarzy budowa dachu 2022 (1)
Pokrycie takie składa się z mniejszej ilości większych elementów, np. jeden moduł blachodachówki odpowiada rzędom kilkunastu dachówek, co w sposób zrozumiały ogranicza nakład pracy. Najwięcej zaś zazwyczaj trzeba zapłacić za ceramiczne lub cementowe dachówki o niewielkim formacie.Najłatwiej jest zaś przedstawiać takie zaokrąglone stawki na przykładzie dachów dwuspadowych, z niewielką liczbą utrudnień konstrukcyjnych (np. z jedną lukarną), zwracamy za to uwagę, że każde dodatkowe utrudnienie podbije ostateczną cenę o kilka – kilkanaście procent. Cena zawsze wzrasta, gdy dach jest wielowpadowy (doliczyć należy każdy kosz dachowy, dodatkowe kalenice, grzbiety itd.), utrudnienia montażowe stanowi też wykończenie lukarn czy wolego oka.

Jako największa hurtownia budowlana w kraju od wielu lat oferujemy Państwu nie tylko największy wybór pokryć dachowych, szytych na miarę waszego domu, ale także darmową wycenę pokrycia dachowego. Wystarczy przesłać nam projekt dachu lub uzupełnić formularz a nasi specjaliści przygotują wycenę.

Przegląd cen usług dekarskich w 2024 roku w Polsce

Prezentujemy poniżej uśrednione stawki, zebrane przez nas od zaprzyjaźnionych firm dekarskich z całej Polski, a także na podstawie ofert prezentowanych w Internecie. Ze względu na wyciągnięcie średniej, przedstawione wartości mogą się różnić od cen w różnych regionach kraju, a także w indywidualnych cennikach firm. Warto także dodać, że stawki te odnoszą się do wykonania całego pokrycia dachowego, zaś dla różnego rodzaju napraw czy pojedynczych usług będą one nieco inne.

Położenie pokrycia z dachówki oraz blachodachówki

cena od 60 zł/m2 do 85 zł/m2. Najtaniej wyceniane jest położenie blachodachówki, ponieważ pokrycie składa się z dużych elementów i prace przebiegają szybciej. Z kolei najdroższe będą dachówki o małym formacie, kładzione na dachu o skomplikowanej budowie.

Pokrycie dachu blachą klik

położenie na dachu blachy na rabek
cena od 70 zł/m2 do 110 zł/m2 – chociaż blacha na rąbek klik jest tańszym materiałem pokryciowym, to jednak prace dachowe z jej zastosowaniem nie należą do najprostszych, więc ich cena bywa dość wysoka.

Montaż okna dachowego

cena od 350 zł/szt. do 800 zł/szt. – na te różnice w cenie wpływać może wiele czynników, począwszy od rodzaju czy wielkości okna, wybranych materiałów dodatkowych i izolacyjnych aż po to, czy w dachu przygotowany jest już otwór i/lub gotowe jest już pokrycie dachu.

Montaż wyłazu dachowego w poddaszu nieocieplonym

cena od 200zł/szt. do 400 zł/szt. Cena jest niższa niż za montaż okien, ponieważ w przypadku pomieszczeń nieogrzewanych montaż wyłazu jest znacznie mniej skomplikowany i wymaga o wiele mniej czynności zabezpieczających.

Montaż kominka dachowego

cena od 50 zł do 70 zł/szt. Tę usługę dość ciężko wycenić, ponieważ w bardzo wielu przypadkach firma dekarska wykonująca całe pokrycie dachowe nie dolicza dodatkowych kosztów za wykonanie jednego czy nawet trzech kominków wentylacyjnych a jedynie, gdy jest ich cztery lub więcej, ale nie jest to regułą.

Montaż ławy kominiarskiej

cena od 100 zł/szt. do 120 zł/mb. W przypadku wykonywania całego pokrycia dachowego także często bywa tak, że ława kominiarska montowana jest „przy okazji”, bez doliczania dodatkowych kosztów, lub wyceniane są dopiero ich większe ilości, ale i tutaj bywa różnie.

Montaż płotka przeciwśniegowego

cena ok. 100 zł/mb. Podobnie, jak w powyższych przypadkach, montaż z pokryciem dachowym często nie jest dodatkowo liczony, ale zależy to także od długości płotka lub skomplikowania prac montażowych.

Obróbka komina

cena od 450 zł/szt. do 2000 zł/szt. Cena będzie zależała od wymiaru prac oraz materiału (płytą OSB/membraną i struktonitem/new stonitem i montaż czapki), ponieważ każdy wiąże się z innym stopniem trudności.

Dobudowanie komina z OSB, membrany i blachy

cena od 350 zł/szt. do 1400 zł/szt. Cena bywa różna w zależności od wybranej metody, rozmiarów czy nawet lokalizacji i innych dodatkowych utrudnień.

Wstawienie deski czołowej i pasa podrynnowego

cena od 40 zł/mb. do 100 zł/mb. Cena tej czynności może być dodatkowo liczona w przypadku zaistnienia większych utrudnień.

Dowiedz się więcej o dachach lub zapytaj o darmową wycenę dachu!

dachówki ceramiczne

TOP 8 dachówek ceramicznych

darmowa wycena dachu

dachówka ceramiczna układanie

CEna dachówki ceramicznej

Budowa dachu i ceny dekarzy za pokrycie dachowe 2024

Mimo przedstawionych powyżej stawek zachęcamy, aby w celu wyliczania orientacyjnych kosztów budowy dachu skontaktować się z przynajmniej trzema polecanymi wykonawcami w regionie i dopytać o dokładniejsze stawki. Z całą pewnością, przed rozpoczęciem prac dachowych dobrze jest mieć jak najbardziej zbliżone wyobrażenie kosztów, a najlepszym sposobem jest informacja „u źródła”. Z kolei w ofercie extraDACH skorzystać można z darmowej wyceny wybranych u nas materiałów budowlanych na podstawie projektu, co także ułatwi w znacznym stopniu planowanie wydatków związanych z budową dachu.

Dowiedz się więcej o kosztach budowy dachu

Wypełnij formularz a nasi specjaliści wycenią dowolne pokrycie dachowe dopasowane do Twojego dachu
Prześlij nam projekt dachu – na jego podstawie przygotujemy pełną wycenę dachu
Możesz także do nas zadzwonić, z chęcią pomożemy w wyborze i wycenie dachu

Wypełnij formularz a nasi specjaliści wycenią dowolne pokrycie dachowe dopasowane do Twojego dachu

Prześlij nam projekt dachu – na jego podstawie przygotujemy pełną wycenę dachu

Możesz także do nas zadzwonić, z chęcią pomożemy w wyborze i wycenie dachu

Odwiedź nas - we wszystkich oddziałach czekają nasi specjaliści aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie na Twój dach

 

 

Odwiedź nas - we wszystkich oddziałach czekają nasi specjaliści aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie na Twój dach