Konstrukcje dachów

Dowiedz się na co zwrócić uwagę – jakie są konstrukcje dachów, pokryć dachowych a nawet czym najtaniej pokryć swój dach!

extraDACH / Dachy / Konstrukcje dachów

Każdy z rodzajów dachów niewątpliwie różni się od siebie wyglądem a przez to i konstrukcją. Bezsprzecznie każda z konstrukcji ma swoje zalety, jak i wady. Niektóre konstrukcje dachów z pewnością mogą być wykorzystywane w różnych rodzajach dachów. Niekiedy występują również połączenia rozwiązań konstrukcji na przykład więźb. Konstrukcję każdego dachu tworzy więźba dachowa. To na niej opierane są izolacje oraz pokrycia dachowe, które w efekcie składają się na solidny i bezpieczny dach. Niekiedy elementem dachu są również okna dachowe.
Każdy z rodzajów dachów niewątpliwie różni się od siebie wyglądem a przez to i konstrukcją. Bezsprzecznie każda z konstrukcji ma swoje zalety, jak i wady. Niektóre konstrukcje dachów z pewnością mogą być wykorzystywane w różnych rodzajach dachów. Niekiedy występują również połączenia rozwiązań konstrukcji na przykład więźb. Bez wątpienia na wybór rodzaju dachu będzie wpływać jego konstrukcja. Dlatego wszystko również zależy od kształtu budynku. Oczywiście tak samo każdy rodzaj dachu a także niewątpliwie łącząca się z nim jego konstrukcja wymagają zastosowania odpowiednich pokryć dachowych, o których mogą Państwo przeczytać w naszych zakładkach rodzaje dachów oraz pokrycia dachowe.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do zapoznania się z konstrukcjami następujących rodzajów dachów!

Konstrukcje dachu - więźba dachowa

Więźby są tworzone z drewna, które jednak by dobrze spełniało swoją funkcję przez lata, niewątpliwie musi być przede wszystkim odpowiednio zaimpregnowane. Kwestie dotyczące zarówno rodzajów drewna do budowy więźb, jak i sposobów impregnacji drewna, z pewnością mogą Państwo poszerzyć czytając poniższe zakładki, które specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy.

Więcej informacji na temat dachów dowiesz się w naszych oddziałach, lub wysylając zapytanie w formularzu lub na e-maila