Dekarz w Twojej okolicy

Przed Tobą budowa dachu lub remont? A może drobne prace dachowe? Niezależnie od zakresu przedsięwzięcia, najważniejsze to znaleźć solidnego i zaufanego dekarza! Dlatego jesteś w odpowiednim miejscu – nasze hurtownie współpracują z najlepszymi dekarzami z regionu, w każdej z naszych lokalizacji, dzięki czemu sprawnie i z łatwością skontaktujemy Cię z dokładnie takim fachowcem, jakiego potrzebujesz i tak szybko, jak to możliwe!

Nie czekaj, buduj bez ryzyka z profesjonalistami

W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój dach trafi w odpowiednie ręce a jakość wykonania będzie najwyższa w swojej klasie. Dekarze, z którymi współpracujemy w extraDACH to specjaliści o udokumentowanych kwalifikacjach, którzy wznieśli już setki dachów i przeprowadzili jeszcze więcej remontów dla naszych klientów. To właśnie dzięki ich zadowoleniu i wyłącznie pozytywnym opiniom wiemy, że polecimy Ci dekarza lub firmę dekarską, której możesz w pełni zaufać. Zyskaj pewność fachowej realizacji prac dachowych oraz idealny dach na dziesiątki lat z extraDACH!

Dekarz – wybierz najlepszego specjalistę w swojej okolicy

O tym, że dobry dekarz to podstawa, nie trzeba mówić nikomu. Żadne, nawet najlepsze materiały budowlane na dachu nie spełnią oczekiwań inwestora, jeżeli położone zostaną nieprawidłowo, przez niedoświadczonego wykonawcę, który dopuści się wielu błędów. Dlatego właśnie znalezienie odpowiedniego fachowca jest właściwie tak samo istotne, jak wybór dobrej jakości i odpowiednio dopasowanych materiałów na dach, a niekiedy wręcz może zająć także tyle samo czasu. I słusznie! W kwestiach tak kluczowych jak dach, istotny jest każdy jeden z wielu elementów i etapów wznoszenia dachu. Dlatego też nie warto szukać w tej materii oszczędności ani w zakresie jakości poszczególnych warstw czy elementów dodatkowych na dach, jak i w kwestii robocizny. Próby wykonania dachu po kosztach, samodzielnie czy z pomocą „szwagra” kończą się często kosztownymi remontami, które zleca się już specjalistom. I nigdy nie wyjdzie to taniej.
dekarz

Dekarz z polecenia – postaw na sprawdzonych fachowców

Ponieważ w hurtowniach extraDACH mamy pełną świadomość, że dobrej jakości materiały budowlane to nie wszystko, od lat zachęcamy naszych klientów do wybierania sprawdzonych specjalistów, posiadających doświadczenie w konkretnych obszarach wykonawczych. Przez kilkanaście lat naszej działalności poznaliśmy też wielu dekarzy – polecanych przez naszych klientów, sprawdzonych i wyspecjalizowanych w konkretnych, często wąskich obszarach usług, dzięki czemu są mistrzami w swojej dziedzinie. Dlatego też zaopatrując się w materiały budowlane w naszych hurtowniach nie musisz wcale martwić się o poszukiwania odpowiednich specjalistów! Działając w kilkunastu lokalizacjach w całej Polsce, jesteśmy w stanie polecić naszym klientom najlepszych dekarzy w okolicy, ponieważ nam również zależy na całkowitej pewności, że materiały budowlane, które przekażemy w Twoje ręce, sprawdzą się jak najlepiej i będą służyły Ci przez lata.

Najlepszy dekarz – czyli jaki?

najlepszy dekarz
Dekarstwo jest wyjątkowo wymagającym i odpowiedzialnym zawodem. Rzemieślnicy wyspecjalizowani w wykonywaniu różnorodnych pokryć dachowych oraz rozległych napraw dachu muszą znać się na swoim fachu i mieć pewną rękę. Zawsze mile widziane jest też doświadczenie, szczególnie w konkretnym przypadku pokrycia dachowego czy danej konstrukcji dachowej. W przypadku dachu nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek nieszczelności czy niedociągnięcia wykonawcze, ponieważ jest on stale wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, które szczególnie w naszej szerokości geograficznej bywają skrajne. Nawet najmniejsze uchybienia prędzej czy później dadzą o sobie znać, w najgorszych przypadkach skutkując nawet koniecznością przeprowadzenia poważniejszego remontu w obrębie nie tylko samego dachu, ale i poddasza.
najlepszy dekarz
Dekarz jest więc specjalistą od wykonywania oraz konserwacji pokrycia dachowego, może specjalizować się w wielu rodzajach materiału, jak np. dachówki ceramiczne i betonowe, materiały bitumiczne (papa, gont), blachy dachowe i blachodachówki, struktonit a nawet różnego rodzaju mniej specyficzne rozwiązania, jak łupek, strzecha. Wielu dekarzy będzie jednak specjalizować się z znacznie węższych dziedzinach, dzięki czemu osiągają mistrzostwo w tym co robią, co będzie szczególnie ważne w przypadku pokryć wymagających dużego doświadczenia (szczególnie łupek, dachówka karpiówka a nawet dachówki płaskie). Dekarze mogą także specjalizować się dodatkowo w wykonywaniu niższych warstw dachu – kładzeniem ocieplenia i membran dachowych, konserwacją i renowacją dachów.
Dekarz jest z pewnością właśnie tym specjalistą, do którego można zgłosić się w kwestii doradztwa w zakresie doboru pokrycia dachowego i dodatkowych materiałów do wykonania dachu, ponieważ w tym zakresie zawsze trzeba brać pod uwagę specyfikę konstrukcji dachowej, wytrzymałość więźby, pamiętając przy tym o charakterystyce terenu i warunkach pogodowych oraz wreszcie – o preferencjach klienta. Będąc fachowcem znakomicie obeznanym w temacie, dekarz będzie w stanie określić, które materiały pokryciowe i akcesoria sprawdzą się najlepiej na danym budynku, będąc przy tym najlepszą opcją pod względem ekonomicznym.

Dekarz – zakres prac i w jakich przypadkach jest potrzebny

Tak jak w przypadku wielu innych zawodów w obecnym czasie, także i dekarz powinien być właśnie takim specjalistą, który poza zdobywaniem doświadczenia i umiejętności, regularnie śledzi rynek i zmiany w zakresie materiałów i nowych technologii. Dlatego właśnie powiedzieć, że dekarz zajmuje się układaniem pokrycia dachowego i jego konserwacją, to jak nie powiedzieć nic. Dekarza zatrudnimy także do wykonywania ocieplenia dachu, w tym kładzenia membran i folii dachowych, wykonywania wentylacji dachu czy też różnych detali wykończeniowych. Początkowo jednak to właśnie dekarz będzie analizować rysunki projektowe i planować wszystkie prace na dachu, oceniać zapotrzebowanie na materiały, akcesoria, dodatki i potrzebne narzędzia oraz maszyny. Do zadań dekarza należeć może także montaż orynnowania, wykonywanie i montaż obróbek blacharskich łącznie z lutowaniem łączeń, nitowaniem, wyklepywaniem poszczególnych elementów. 

Do tego, dekarz zajmie się wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych, elementów wentylacyjnych a przy tym fachowo obsługuje wszelkie narzędzia, urządzenia i maszyny dekarskie, ślusarskie oraz murarskie. Warto wiedzieć także, że to właśnie dekarz zajmie się również rozbiórką istniejących pokryć dachowych przed remontem. Trzeba przy tym wszystkim pamiętać, że rynek materiałów budowlanych stale ewoluuje, toteż dobry dekarz zawsze będzie na bieżąco, tak w zakresie najnowszych technologii czy rozwiązań, mających usprawnić funkcjonowanie dachu, jak i zależności pomiędzy różnymi materiałami i czynnikami wokół nich a także w zakresie poprawnego ich zastosowania, montażu i eksploatacji. Dzięki temu, wprawiony i będący na bieżąco specjalista zawsze będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązania, połączyć ze sobą różne, warte uwagi możliwości, dobrać odpowiednie parametry a także fachowo to wszystko położyć na dachu.

Wszystko co warto wiedzieć o fachu dekarza

Wszystko co warto wiedzieć o fachu dekarza
Przede wszystkim, fach jakim jest dekarstwo dzieli się na takie poziomy, jak dekarz, pomocnik dekarza oraz brygadzista. O samym dekarzu co nieco zostało już powiedziane, z kolei pomocnik dekarza będzie zajmował się przede wszystkim dostarczaniem na dach wszystkich potrzebnych materiałów i narzędzi, przyda się także w obszarze niewymagających doświadczenia prac przygotowawczych oraz porządkowych. Brygadzista będzie natomiast, podobnie jak dekarz, układał i montował pokrycia dachowe, a także wykonywał wiele innych prac stricto dekarskich, dodatkowo jednak odpowiada za planowanie i organizację prac na dachu oraz nadzór nad ich przebiegiem. Jego zadaniem jest także komunikacja z innymi specjalistami, którzy pracują w obrębie budynku, ponieważ istnieje wiele kwestii, które pośrednio lub bezpośrednio są ze sobą powiązane. Niezwykle ważne są takie umiejętności, jak czytanie rysunków technicznych i ustalanie na ich podstawie zakresu przeprowadzania wszystkich prac, zapotrzebowania na wszystkie materiały, akcesoria czy narzędzia. Rzecz jasna, dekarz musi także bardzo dobrze znać specyfikę poszczególnych materiałów i wiedzieć, jak rozróżnić te dobrej jakości od kiepskich czy też wykonywać wszystkie konieczne pomiary na tyle precyzyjnie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i do ostatniego elementu.

Jak znaleźć dobrego dekarza

Jak znaleźć dobrego dekarza
Z pewnością dekarza należy wybierać świadomie, nie szukając oszczędności, nie spiesząc się. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie oraz kwalifikacje, które najłatwiej będzie ocenić poprzez dotychczasowe projekty i ich realizację. Dobre firmy dekarskie chętnie udostępniają takie treści, czy to poprzez swoje strony internetowe, czy to na prośbę przyszłego klienta. Dobrą monetą będzie zawsze też przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy lub podobnych. Zupełnie normalną będzie także prośba o okazanie certyfikacji lub innych dokumentów poświadczających specjalizację w konkretnych dziedzinach dekarskiego fachu. Gwarancję rzetelności wykonanej pracy wraz z naprawami gwarancyjnymi na wypadek wystąpienia w późniejszym czasie problemów z dachem zapewnia tylko sporządzenie odpowiedniej umowy, odpada więc jakakolwiek współpraca „na czarno”. Ponieważ więc znalezienie sprawdzonego, pewnego dekarza wymaga czasu i zaangażowania, nasze hurtownie zapewniają swoją pomoc w tym zakresie.

Zbuduj swój dach z extraDACH – znajdź u nas wszystko, czego możesz potrzebować

Hurtownie materiałów budowlanych extraDACH to już kilkanaście oddziałów w obrębie całej Polski. To właśnie dzięki temu znajdziesz nas w swojej bliskiej okolicy, niezależnie od tego, z której części kraju pochodzisz. Jeżeli więc szukasz wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów budowlanych na dach i nie tylko a nie chcesz przepłacać, odwiedź najbliższy oddział i poznaj wszystkie możliwości, jakie mamy do zaoferowania. Nasze hurtownie to poza tym nie tylko możliwość zaopatrzenia się w różnorodne materiały, ale znacznie więcej! Odwiedzając dowolny oddział zawsze możesz liczyć na doradztwo naszych sprzedawców, którzy nie tylko podpowiedzą w zakresie wyboru najlepszych dla Ciebie materiałów i akcesoriów, ale także pomogą połączyć ze sobą produkty z różnych kategorii w taki sposób, aby jak najlepiej ze sobą współpracowały.
Potrzebujesz znaleźć także sprawdzonego, wykwalifikowanego dekarza? Nie zapomnij wspomnieć o tym podczas wizyty w naszym oddziale – zawsze chętnie doradzimy Ci wyspecjalizowanego fachowca, któremu można zaufać. Masz więcej pytań o naszą ofertę oraz zakres usług? Odwiedź nas lub skontaktuj się z nami a udzielimy wszelkich, szczegółowych odpowiedzi.

Darmowa wycena twojego dachu i doradztwo w sprawie dekarza

W naszych hurtowniach zawsze możesz liczyć na darmową wycenę materiałów budowlanych – dostarcz nam projekt Twojego dachu a poznasz fachowe wyliczenia, przygotowane indywidualnie dla Ciebie:
Masz więcej pytań o naszą ofertę pokryć dachowych i innych materiałów budowlanych? Napisz do nas i poznaj szczegóły:
Dowiedz się wszystkiego o naszej ofercie pokryć dachowych, materiałów budowlanych i innych naszych usługach – zadzwoń i porozmawiaj z naszym specjalistą:

Z chęcią pomożemy w każdym z naszych oddziałów: