Dachówki ceramiczne i cementowe
extraDACH Gdańsk

extraDACH / Gdańsk / Dachówki ceramiczne i cementowe – extraDACH Gdańsk

Sieć hurtowni budowlanych extraDACH to ekspert w dziedzinie pokryć dachowych, wśród których królują dachówki ceramiczne i cementowe. Od samego początku naszej działalności budujemy najbogatszą ofertę dachówek wśród wszystkich hurtowni tego typu, dlatego wybór modeli, wzorów i kolorów, jaki u nas zastaniesz naprawdę nie ma sobie równych. To produkty od największych i najlepiej sprawdzonych producentów w Polsce i zagranicą, których pełen wybór wraz ze wszystkimi kolorami i wzorami staramy się zapewnić w dostępności od ręki w naszym oddziale w Gdańsku. Dopełnieniem naszego asortymentu w zakresie ceramicznych i cementowych pokryć dachowych jest także pełen zakres niezbędnych produktów dodatkowych wraz z narzędziami dekarskimi, tak aby możliwe było zaopatrzenie się u nas we wszelkie niezbędne do budowy dachu akcesoria.

Znajdź dachówkę której szukasz – w Gdańsku mamy setki możliwości!

extraDACH współpracuje z największymi producentami dachówek ceramicznych i cementowych, takimi jak:

Dlatego wszystkie produkty w naszej ofercie są sprawdzone, a ich najwyższą jakość potwierdza zadowolenie tysięcy naszych klientów w całej Polsce. Nasz asortyment to mnóstwo klasycznych i oryginalnych wzorów o różnej konstrukcji, dzięki czemu zawsze znajdziesz u nas dachówki, które będą pasować zarówno do specyfiki Twojego dachu, jak i do Twoich preferencji. Wybierz spośród dziesiątek najróżniejszych modeli, w obrębie których każdy posiada kilka a nawet kilkanaście kolorów oraz różne typy powłok uszlachetniających, jak angoba czy glazura. Wśród kategorii wzorów z pewnością znajdziesz u nas najpopularniejsze karpiówki, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, dachówki zakładkowe, suwakowe, dachówki esówki (inaczej holenderki), dachówki marsylki, dachówki reńskie, romańskie oraz wiele rodzajów nowoczesnej dachówki płaskiej. Ponadto wszystkie modele dachówek w naszej ofercie to całościowe linie pokryć dachowych, na które, poza samą dachówką podstawową składają się także wszelkie dachówki funkcyjne, połówkowe, gąsiory, kominki wentylacyjne itd., które będą miały dzięki temu perfekcyjnie dopasowaną konstrukcję oraz kolor.

Rodzaje dachówek dostępne w Gdańsku

W naszym oddziale znajdziesz nie tylko klasyczne dachówki faliste, ale także dachówki płaskie, karpiówki, reńskie oraz wiele innych wyjątkowych dachówek ceramicznych i betonowych. 

Pokrycia dachowe ceramiczne czy cementowe – co wybrać?

Jeżeli nie masz pewności, który rodzaj pokrycia dachowego wybrać – ceramiczne czy cementowe, poznaj podstawowe zalety oraz ograniczenia każdego z nich.
dachówka ceramiczna gdańsk
znane są od wieków, wypala się je z gliny oraz mogą być pokryte warstwą glazury lub angoby. To zdecydowanie najbardziej uznane i najtrwalsze pokrycie dachowe, które pełni swoją rolę nawet przez całe stulecie. Precyzja, z jaką formuje się i wypieka dachówki ceramiczne, wraz z kompozycją powierzchni ochronnej z angoby lub glazury powoduje, że rozwiązanie to ma adekwatną i dość wysoką cenę, wymaga ponadto wzmocnionej, solidnej konstrukcji dachu, aby poradziła sobie ona z ciężarem ceramiki, który może wynosić od 50 do nawet ponad 70 kg/m2 gotowego dachu. Poza szczególną trwałością, istotne zalety dachówek ceramicznych to także znakomita izolacja termiczna oraz akustyczna, odporność na porastanie mchem oraz osadzanie się zabrudzeń dla dachówek z powierzchnią angobowaną lub glazurowaną, a także szeroki zakres wzorów oraz kolorów.
dachówka cementowa gdańsk
zwane też betonowymi (zależy od danego producenta), wytwarza się z mieszaniny cementu o specjalnie opracowanych proporcjach oraz strukturze, dlatego też podlegają innym procesom produkcyjnym – m.in. nie są one wypiekane, a dojrzewane w suszarniach w temperaturze ok 60 st. Wytwarzane są w kształtach wzorowanych na najbardziej popularnych dachówkach ceramicznych, jednak ich wybór jest o wiele mniejszy, co wynika głównie z krótszej praktyki wyrabiania tego rodzaju dachówek przez producentów. Dachówka cementowa zawsze pokrywana jest powłoką, która nadaje kolor oraz zwiększa gładkość powierzchni, aby nie wchłaniać wilgoci oraz uniemożliwiać porastanie mchem. Trwałość dachówki cementowej szacowana jest na przedział od 20 do 50 lat i posiada ona o wiele mniejszą wagę na 1m2 gotowego dachu – od ok. 35 kg do ok. 55 kg, dlatego często jej kładzenie nie wymaga kosztownego wzmacniania konstrukcji dachu, co przy ogólnie bardziej korzystnej cenie tego rozwiązania stanowi o wiele bardziej ekonomiczny wybór, niż dachówka ceramiczna.

Skorzystaj z wiedzy ekspertów
extraDACH Gdańsk!

Prawidłowy dobór dachówki ceramicznej lub cementowej do typu Twojego dachu, a także uzupełnienie jej o najlepiej dopasowane akcesoria dodatkowe to podstawa trwałego i pięknego dachu przez dziesięciolecia. Dlatego także w tej kwestii zawsze możesz liczyć na wiedzę oraz doświadczenie naszych specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej inwestycji, a także udzielą wszelkich pozostałych informacji na temat dachówek w naszej ofercie.

Cena dachówek ceramicznych i cementowych w extraDACH Gdańsk

Chcesz poznać ceny dachówek w naszym oddziale w Gdańsku? Aktualną ofertę cenową poznasz na miejscu, gdzie często posiadamy także interesujące oferty specjalne oraz promocje. Informacje na temat aktualnych cenników otrzymasz także dzwoniąc na nasz numer telefonu lub wysyłając pytanie na nasz adres e-mail. Gorąco zachęcamy także do skorzystania z naszej całkowicie darmowej wyceny materiałów budowlanych – wyślij do nas projekt swojego dachu, aby poznać przybliżony koszt dachówek wraz z wybranymi akcesoriami.