extraDACH / Gorzów Wielkopolski / Gorzów pokrycia dachowe

Gorzów pokrycia dachowe

extraDACH GORZÓW

ul. Podmiejska 15
66-400 Gorzów Wielkopolski

Zdecydowanie pokrycie dachowe, przyczynia się do zwiększenia solidności dachu.  Oczywiście pokrycia dachowe występują w różnych wersjach, na przykład ze specjalnymi powłokami, takimi, jak chociażby glazurowana.  W firmie extraDACH oferujemy Państwu pokrycia dachowe w super cenach. Zapraszamy.

Pokrycie dachowe dachówki, czy blachodachówki?

Zdecydowanie pytanie postawione przed tym tekstem, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno blachodachówki, jak i dachówki mają swoje wady i zalety. Oczywiście o solidności dachu, nie stanowi jedynie pokrycie dachowe, ale również, czy może przede wszystkim jakość zbudowania dachu przez dekarza. Ponadto, zarówno dachówki, jak i blachodachówki występują w różnych wariantach. Jakich? Na przykład dachówki, mogą być ceramiczne, czy też cementowe. Oczywiście, tak samo, jak blachodachówki, mogą występować w wariantach ze specjalnymi powłokami, na przykład glazurowaną.

Trwałość pokryć dachowych Gorzów

Za najtrwalsze pokrycia dachowe, uważa się dachówki, zarówno dachówki ceramiczne, jak i dachówki cementowe. Z tych dwóch rodzajów dachówek minimalnie większą przewagę mogą osiągać dachówki ceramiczne (oczywiście w porównaniu wersji podstawowych dachówek). Na dachówki ceramiczne producenci pokryć dachowych udzielają z reguły do 50 lat gwarancji, natomiast na dachówki cementowe, do 30 lat gwarancji. Zdecydowanie oba typy dachówek,  mogą wytrzymać nawet do 100 lat. Ponadto charakteryzują się wysoką odpornością na skrajne temperatury, czy też uszkodzenia mechaniczne. W końcu przychodzi czas na omówienie blachodachówek, oczywiście również w wersjach podstawowych. Z założenia blachodachówki, są mniej trwałe od dachówek, zarówno ceramicznych, jak i cementowych. Wytrzymałość blachodachówek, to około 50 lat, przy czym producenci pokryć dachowych udzielają na nie do 15 lat gwarancji. Solidność blachodachówki, to przede wszystkim grubość stali, wysokie przetłoczenia, czy też powłoka zewnętrzna.

Pokrycia dachowe Gorzów
Blachodachówki dachówki pokrycia dachowe Gorzów
Pokrycia dachowe bezpłatna wycena pokryć dachowych Gorzów
Transport pokryć dachowych Gorzów

Ciężar pokrycia dachowego oraz kąt nachylenia połaci dachowej Gorzów

Zdecydowanie, zarówno ciężar pokrycia dachowego, jak i kąt nachylenia połaci dachowej, mają znaczenie przy zakupie pokrycia dachowego. Zatem, jakie pokrycia dachowe, są najlżejsze, a jakie najcięższe? Najcięższymi pokryciami dachowymi, są dachówki ceramiczne, których 1 metr kwadratowy, może ważyć, aż 75 kg. Trochę lżejsze, są dachówki cementowe, których 1 metr kwadratowy, może ważyć do 50 kg. Zdecydowanie najlżejsze, są blachodachówki, których 1 metr kwadratowy, może ważyć do 6 kg. Oczywiście waga pokrycia dachowego, wpływa na obciążenie więźby dachowej, z drugiej zaś strony, blachodachówki, jako najlżejsze z pokryć dachowych, najgorzej tłumią hałas. Jednak, co z kątem nachylenia połaci dachowej? Zdecydowanie dachówki, zarówno ceramiczne, jak i cementowe, stosuje się na połaciach dachowych, których kąt nachylenia, wynosi do 45 stopni. Zestawiając tę informację z blachodachówkami, można powiedzieć, że blachodachówki, można zastosować, gdy kąt nachylenia połaci dachowej, wynosi powyżej 12 stopni oraz, co ważne, blachodachówki, można układać na dachach stromych.

Wypełniając
formularz

Na telefon
697 700 642