kominy i wentylacja

Myśląc o budowie lub remoncie domu, należy dokładnie rozważyć zakup odpowiedniego systemu odprowadzania spalin oraz wentylacji. Ma to niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo zarówno budynku, w którym system jest zainstalowany, jak i na mieszkańców, czy użytkowników pomieszczeń.
Podstawą jest dobór odpowiedniego systemu kominowego
i wentylacji do warunków jego użytkowania oraz rodzaju spalin. W tym obszarze budowy, bezpieczeństwo oraz jakość powinny być dewizą, niepodlegającą kompromisom.

 

 

W naszym asortymencie znajdują się kominy i wentylacja następujących producentów:

Kominy i wentylacja

Na rynku budowlanym dostępne są różne systemy kominowe, a właściwy ich dobór zależny jest od konstrukcji budynku oraz dachu, ale przede wszystkim od warunków, w jakich komin będzie eksploatowany. Toteż systemy kominowe dzielimy na:
– systemy do kominów i pieców na paliwa stałe (węgiel, brykiet, drewno, trociny, biomasa);
– systemy do kominów i pieców na paliwa stałe oraz płynne;
– powietrzno – spalinowe systemy do odprowadzania spalin z pieców z zamkniętą komorą spalania;
– wielofunkcyjne systemy do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania oraz z kotłów tradycyjnych na paliwa stałe;
– systemy do odprowadzania spalin z urządzeń ogrzewających (sauny, banie itp.).

Dokonując wyboru jednego z oferowanych przez nas systemów kominowych oraz wentylacji, mają Państwo gwarancję nie tylko bezpiecznego funkcjonowania kominów, ale także doradztwo oraz fachowy serwis świadczony bezpośrednio przez profesjonalnie przygotowanych pracowników producentów systemów kominowych i wentylacji.
Każdy oddział hurtowni budowlanej extraDACH w Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Poznaniu, Łodzi oraz we Wrocławiu, posiada w ofercie systemy kominowe i wentylacyjne dostępne praktycznie od ręki.

Jeśli dostarczą Państwo do jednego z naszych oddziałów projekt budynku, nasi doradcy bezpłatnie dokonają wyceny systemu kominowego oraz wentylacji dla całego budynku.
Choć całościowy koszt systemów kominowych i wentylacyjnych budynku jest zależny od wielu czynników (rodzaj pieców, wielkość budynku itp), to zapewniamy, że nasze ceny systemów kominowych i wentylacji będą zawsze konkurencyjne.