Duży może zdziałać dużo,
extraDACH może najwięcej.

Kilkunastoletni okres na rynku, tysiące wspólnie wykonanych inwestycji na terenie całego kraju oraz poza jego granicami uczyniły nas ogólnopolskim liderem wśród hurtowni materiałów budowlanych, z pokryciami dachowymi na absolutnym czele. Pomimo to, nie przestajemy w poszukiwaniach coraz lepszych rozwiązań, których najlepszym recenzentem dla nas jest NASZ KLIENT.

Od pierwszego dnia istnienia nasz cel to zadowolenie klienta

Wyjątkowa dbałość o wielkość i jakość asortymentu oraz czas i logistykę dostawy są naszą dewizą. I dlatego już od lat skutkuje to bardzo konkurencyjnymi cenami. Jednak naczelną wartością, która tworzy kręgosłup naszej firmy jest wiedza i jakość obsługi oferowana przez naszych specjalistów. Dzięki temu, że od początku chętnie i umiejętnie dzielimy się tą wiedzą, rzesza naszych klientów, zarówno tych indywidualnych, wykonawców jak i developerów nieustannie rośnie. A my wraz z nimi.

W uznaniu za nasze wysiłki zostaliśmy wielokrotnie uhonorowani licznymi nagrodami

Producenci materiałów budowlanych z którymi współpracujemy

Współpraca z COMARCH ERP XL

extradach comarch erp XL zarzadzanie hurtownią materiałów budowlanych
Wraz ze wzrostem firmy zrozumieliśmy, że niezbędna jest zmiana procedur zarządzania firmą i aby dalej się rozwijać konieczne jest wdrożenie nowej platformy informatycznej klasy ERP. Do tego momentu pracowaliśmy na dwóch, zewnętrznych systemach. Nowe oprogramowanie, które zostało wdrożone w 2015 roku to Comarch ERP XL.
Proces wyboru nowego systemu w naszej firmie trwał rok. W tym czasie przeanalizowano oferty zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Niektóre systemy były zbyt proste i słabo modyfikowalne, inne zbyt otwarte i wymagały zbyt dużo pracy przy ich konfiguracji. Z Comarch ERP XL znaleźliśmy natomiast dobrą równowagę pomiędzy złożonością dostępnych funkcji, a intuicyjnością użytkowania.
zarzadzanie magazynem i materiałami budowlanymi
Dwa główne cele jakie postawiono przed systemem Comarch ERP XL zakładały usprawnienie działania polityki magazynowej firmy, wraz z powiązanym z nią procesem sprzedaży i administracji, a także automatyzację wymiany informacji z partnerami biznesowymi.

Dzięki systemowi COMARCH ERP XL udało się osiągnąć m.in.

  • większy wybór produktów
  • niższe bardziej atrakcyjne ceny
  • znaczące zwiększenie wolumenu obsługiwanych zamówień
  • pełną wiedzę na temat statusu zamówień, dostępności towaru ceny, terminów
  • usprawnienie procesów zakupowyc
  • zwiększenie dostępności towarów, które zawsze muszą być na stanie
  • możliwość precyzyjnego wyliczenia wyniku na każdym z oddziałów
  • sprawniejsze windykowanie należności
  • efektywny i bezpieczny obieg dokumentów
  • szybsze dostawy dla klientów bezpośrednich
Po owocnej kilkuletniej współpracy z Comarch z prawdziwą dumą przedstawiamy Wam materiał o naszej firmie przygotowany przez specjalistów z firmy Comarch ERP

Pomaganie jest extra!
Razem możemy więcej

Jesteśmy firmą tworzoną przez ludzi, dlatego nie przechodzimy obojętnie obok trudnych sytuacji, dramatów i potrzeb, w przypadku których realna pomoc z naszej strony jest możliwa. Czasem wystarczy tak niewiele, aby odmienić czyjś niełatwy los lub pomóc rozwiązać problem, z którym nie każdy może poradzić sobie samodzielnie… 

Poznaj wszystkie nasze oddziały i historię powstania największej hurtowni materiałów budowlanych extraDACH!

2006

Pod koniec kwietnia 2006 roku, przy kawie spotkali się Piotr Borysowski i Michał Kujawski – od lat działający niezależnie od siebie w branży pokryć dachowych. Efektem wymiany myśli, wspólnej wizji oraz chęci stawiania czoła wyzwaniom było powołanie do życia firmy extraDACH. Siedziba główna i jednocześnie największy oddział firmy powstaje w Szczecinie przy ul. Krakowskiej 61A. Do dzisiaj miejsce to stanowi największą hurtownie materiałów budowlanych w regionie

W pierwszych dniach firma zatrudniała 6 osób, zaczynając bez dobrych warunków zakupowych oraz zapasów magazynowych ale za to z dużym zapałem oraz rozumieniem doskonalej jakości obsługi. Nasze początki, jako hurtowni budowlanej, to przede wszystkim asortyment do wykonywania pokryć dachowych.

2008

Drugi oddział extraDACH powstaje w 2008roku – po sukcesie oddziału w Szczecinie oczywistym było że kolejny oddział powtórzy jego sukces. Oddział w Koszalinie to już nie tylko pokrycia dachowe – także okna dachowe, rynny i akcesoria. Oferta extraDACH jest kompletna a my pomagamy budować całe dachy.

extraDACH swój wyjątkowy rozwój, pomimo dużej konkurencji na rynku zawdzięcza przede wszystkim świetnym pracownikom. To dzięki ich pasji i zaangażowaniu poprzez stałe uczestnictwo w wielu specjalistycznych szkoleniach, poszerzamy nasze możliwości.

2010

Gorzowski oddział extraDACH powstał w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek budowlany w tym regionie i od razu silnie zaznaczył się na mapie wiodących hurtowni materiałów budowlanych. Głównym atutem naszego oddziału jest posiadanie największego asortymentu dachówek w regionie, co zauważalne jest choćby na zewnętrznej ekspozycji dachówek najbardziej uznanych producentów.

Wkładając wiele pracy w utrzymanie rosnącej ilości naszych Klientów naturalnym krokiem w rozwoju stało się dla nas rozszerzenie działalności na inne miasta w Polsce z zachowaniem głównej siedziby w Szczecinie

2011

extraDACH Oddział Łódź powstał w 2011 roku To drugi z największych oddziałów naszej firmy. Nasze magazyny oraz biuro rozlokowane są na ponad sześciu tysiącach metrów kwadratowych. Oddział tworzą handlowcy mobilni, stacjonarni, magazynierzy, administracja, logistyk, których pracę precyzyjnie nadzoruje dyrektor oddziału.

Oddział wrocławskiej hurtowni budowlanej extraDACH rozpoczął swoją działalność w 2011 r. od jednego pracownika z samochodem i telefonem oraz całym bagażnikiem katalogów do dyspozycji. Po kilku miesiącach nastąpił oczekiwany rozwój i powstało pierwsze biuro handlowe z magazynem o powierzchni 800 m2, zagospodarowanym setkami palet z dachówką i innymi materiałami budowlanymi.

Obecnie jako firma z ponad 200 osobami na pokładzie, oferujemy wszystkie materiały niezbędne nie tylko do budowy domów, ale również obiektów przemysłowych.

2014

Oddział największej Hurtowni Materiałów budowlanych extraDACHPoznań powstał 1 marca 2014 roku, tworzyły go 2 osoby na 20 m2. Ale entuzjazm i zaangażowanie pracowników połączone z możliwościami handlowymi extraDACH szybko zaowocowało rozwojem. Toteż już w lipcu 2014 wystartowaliśmy w większym gronie osób w docelowej siedzibie, z dużym placem magazynowym, na ul. Ostrowskiej 334A w Poznaniu. Aktualnie nasz personel liczy 15 osób.
Dysponując dużą ilością magazynów mamy ogromne możliwości zakupu towarów bezpośrednio od producentów utrzymując wysokie stany. A ponieważ dużo kupujemy, kupujemy tanio! To właśnie decyduje o ostatecznej niskiej cenie dla Naszych Klientów.

2016

Pierwszy oddział extraDACH na Pomorzu został otworzony w 2016roku. Od tego momentu zakup pokryć dachowych dla mieszkańców Trójmiasta i okolic stał się dużo łatwiejszy – większa dostępność dachówek ceramicznych i betonowych, blachodachówek i akcesoriów potrzebnych do budowy dachu.
Z upływem czasu, grono naszych Klientów, znacznie powiększyło się również o wykonawców. Dbając o to, aby wraz z nami swoją wiedzę poszerzali także oni, zapraszamy ich do uczestniczenia w szkoleniach w zakresie budownictwa oraz prowadzimy dla nich program lojalnościowy extraDEKARZ

2017

Oddział Hurtowni extraDACH w Tychach zaczął powstawać z początkiem 2017 roku, stanowiąc dla nas niezwykle ważny punkt rozwoju i dotarcia to tych rejonów Śląska. Dlatego też włożyliśmy dużo pracy, by już od początków działalności zapewniał jak największą dostępność produktów i obsługę wyspecjalizowanych pracowników. Dziś, po kilku latach wytężonej pracy i zaopatrzeniu setek domów w materiały budowlane, współpracuje z nami wiele lokalnych firm budowlanych a nasze możliwości w zakresie produktów dostępnych na miejscu stal się zwiększają.

Progres naszej firmy został również doceniony przez deweloperów, których zaopatrujemy w wielu punktach dystrybucji, w tym także zagranicą. Aby utrzymać sprawną komunikację międzyoddziałową zdecydowaliśmy się na własny transport i spedycję, co znacznie obniża koszty, ale też skraca czas oczekiwania na zamówione materiały. Toteż posiadamy szeroki asortyment małych pojazdów dostawczych jak i dużych samochodów ciężarowych HDS, które rozwożą towar nie tylko po całej Polsce ale również zagranicą. Jednak przemyślana logistyka oraz dobra organizacja pracy nie wystarczą aby być konkurencyjnym.

2018

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa i okolic, w styczniu 2018 roku otworzyliśmy w tym mieście skład budowlany extraDACH. Po kilku miesiącach intensywnej pracy, przy ulicy Tynieckiej powstało biuro handlowe z magazynem. Można tutaj liczyć na fachowe doradztwo oraz gwarancje dostępności od ręki szerokiej gamy pokryć dachowych.

Wyróżniającą nas spośród konkurencji cechą jest to, że kupujemy najwięcej, ale kupujemy również mądrze. Oznacza to zakup dobrej jakości produktów bezpośrednio od producentów. Przykładem tego są blachy sprowadzane prosto z Hut w Peru czy Roof Cement z USA.

2019

Otwarcie oddziału w Legionowie w 2019 roku było z naszej strony odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na materiały budowlane w tej części Mazowsza. Szybko udało nam się zebrać w tej lokalizacji zespół najlepszych specjalistów oraz jeszcze większe grono zadowolonych klientów, które dzięki sieciom szczerych poleceń stale rośnie. Najwyższej jakości, sprawdzony asortyment oraz niezmienne najatrakcyjniejsze ceny na rynku materiałów budowlanych sprawiły, że szybko, bo już w 2020 roku konieczne było otwarcie jeszcze jednego oddziału w tej lokalizacji, aby móc sprostać potrzebom docierających do nas klientów, dlatego kolejna siedziba extraDACH dotarła też do Grodziska.
Dzisiaj, dzięki naszym wyspecjalizowanym działom: zakupów, transportu, obliczania projektów, księgowości, przy wsparciu systemem Comarch ERP XL zbieramy recenzje jako prężna firma z nowoczesną formą handlu elektronicznego. Prowadząc racjonalnie politykę magazynową, utrzymujemy odpowiedni stan większości materiałów budowlanych. Co za tym idzie – są one dostępnych od ręki !

2020

Oddział extraDACH Warszawa Grodzisk to największy dowód na to, że nasze hurtownie zostały dobrze przyjęte w tym regionie, a Warszawa potrzebuje od nas jeszcze więcej! Otwarty w 2020 roku oddział w Grodzisku Mazowieckim wraz z oddziałem legionowskim wspierają się wzajemnie w wychodzeniu naprzeciw potrzebom naszych klientów, przez co jeszcze skuteczniej zapewniają stałą i bieżąco uzupełnianą dostępność produktów, więc z extraDACH oszczędza się nie tylko pieniądze, ale także czas!
2020 rok to na osi czasu Hurtowni Budowlanych extraDACH bardzo znaczący czas, w którym powstało wiele oddziałów, w tym extraDACH Bielsko-Biała. A był to dla nas szczególnie istotny punkt w budowie ogólnopolskiej sieci, przechodzącej przez południowe rejony. Intensywna i stale rozwijana sprzedaż na terenie Śląska to najlepszy dowód zarówno najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów, jak i ich atrakcyjnej ceny, a profesjonalne doradztwo i dostępność specjalistów sprawiają, że doceniają nas nawet najbardziej wymagający!
Województwo zachodniopomorskie od początków działalności Hurtowni Budowlanych extraDACH jest sercem sieci hurtowni i właśnie tutaj mieści się pierwszy, a zarazem główny oddział, zlokalizowany w Szczecinie. Dlatego też otwarcie nowej lokalizacji w Goleniowie umożliwiło nam jeszcze lepsze dotarcie do klientów w województwie oraz znaczące przyspieszenie działań i obsługi w tym rejonie. W Goleniowie czekają na Państwa potężne magazyny, dzięki którym wszystko, co tylko może być potrzebne dostępne jest na miejscu, od ręki i w najlepszych cenach!
Oddział extraDACH Gdynia już od pierwszego dnia działalności tworzony jest przez doświadczonych i wyspecjalizowanych ludzi, który dobrze wiedzą co jest najważniejsze dla naszych klientów. Dlatego też oddział w Gdyni to przede wszystkim kompleksowy asortyment materiałów budowlanych, zawsze wiele atrakcyjnych ofert i stale niskich cen, jak i fachowe doradztwo, dzięki któremu każdy z naszych klientów wychodzi od nas spokojny o jakość i trwałość swoich inwestycji.
Oddział Hurtowni Budowlanych extraDACH w Stargardzie powstał w 2020 roku jako już trzecia siedziba w zachodniopomorskim, obok Szczecina oraz Goleniowa. Ponadto otwarcie to nastąpiło w kluczowym dla firmy okresie, w którym sieć extraDACH rozszerzyła się o aż pięć nowych lokalizacji. Wszystko to za sprawą ogromnego zaufania, jakim nasi klienci obdarzyli nas we wszystkich latach działalności, na terenie całego kraju. Ze stargardzkim oddziałem extraDACH jest blisko wszystkich mieszkańców województwa i zapewnia jeszcze bardziej sprawny dostęp do produktów od ręki, bez oczekiwania na zamówienie.
Lata doświadczeń dały nam wiedzę o rynkowych zapotrzebowaniach stosownie do różnych pór roku, toteż jesteśmy w stanie niemalże natychmiast spełnić oczekiwania Klientów. Nasza orientacja na rynku budowlanym przy odpowiedniej polityce magazynowej nie tylko skraca czas oczekiwania na towar, ale również znacznie zmniejsza nakłady finansowe.

2021

Nowosądecki oddział Hurtowni Budowlanych extraDACH to nasza najdalej wysunięta na południe Polski lokalizacja, dzięki której docieramy już niemal we wszystkie regiony kraju. Otwarty w 2021 roku extraDACH Nowy Sącz to prężnie rozwijająca się jednostka, w której do Państwa dyspozycji pozostają najlepsi specjaliści, gotowi profesjonalnie doradzić w doborze szeroko dostępnych na miejscu materiałów budowlanych. Serdecznie zapraszamy!
Mamy świadomość, że bycie liderem na rynku nie oznacza stanu, jest to proces, dlatego też dokładamy wszelkich starań, ażeby zachować dotychczasową pozycję. Sukcesy jakie osiągamy każdego roku dowodzą, że jesteśmy w stanie temu sprostać. Planujemy stały progres w dystrybucji, zarówno w kraju i zagranicą, tak aby materiały budowlane za sprawą marki extraDACH trafiały jeszcze szybciej do Klientów, zachowując swe konkurencyjne ceny. Zaufanie jakim cieszymy się wśród naszych Klientów, z dużym entuzjazmem pozwala nam patrzeć w przyszłość.

2023

Pomimo tak wielu oddziałów, nie zwalniamy tempa! Już niedługo nowy oddział w Twojej okolicy!

Polityka Podatkowa

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2021

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2022