Okna dachoWE

extraDACH / Okna Dachowe

Nowoczesne okna połaciowe wykorzystują technologie, które stanowią gwarancję komfortu codziennego użytkowania, takie jak wysoka oszczędność energii cieplnej, wytłumianie hałasów z zewnątrz budynku a także wysokie standardy bezpieczeństwa. To wszystko, w połączeniu z najwyższą jakością surowców oraz wykonania, składa się na najlepsze na polskim rynku produkty, które znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy okna takich producentów jak:

Okna dachowe to bardzo szeroka kategoria, a w jej obrębie wyłania się przede wszystkim podział ze względu na takie czynniki, jak chociażby rodzaj pomieszczenia, w jakim mają być zamontowane. Innego okna będą wymagały pomieszczenia standardowego użytku, np. sypialnie, a inne sprawdzą się w łazience czy kuchni:

 • Do pokoju dziennego
 • do sypialni
 • Do łazienki

Okno dachowe do pokoju dziennego/dziecięcego – w pomieszczeniach mieszkalnych montuje się najczęściej okna drewniane, które mogą być również wykończone na dowolny kolor, czy to od wewnątrz, czy z zewnątrz. Warto zastanowić się, jaki współczynnik przepuszczalności cieplnej będzie najbardziej odpowiedni pod kątem docelowego przeznaczenia pokoju, gdyż poszczególne modele i zastosowane w nich rozwiązania technologiczne będą wiązać się z różnym stopniem termoizolacyjności – od standardowej po znacznie zwiększoną (np. okna super-termoizolacyjne).

Okno dachowe do sypialni – w ofercie naszego sklepu znaleźć można także okna pokojowe o zwiększonych właściwościach dźwiękochłonnych, czy nawet wyposażone w technologię rozpraszania dźwięku rozbijania kropel deszczu o szybę – dzięki nim można wyciszyć hałasy dochodzące do sypialni nawet o połowę, w porównaniu do okien klasycznych.

Okna dachowe dobiera się do poziomu wilgotności w pomieszczeniu w którym będzie znajdować się okno. Okna plastikowe stosuje się do pomieszczeń o okresowo podwyższonej wilgotności – przyjęło się potocznie mówić że są to okna łazienkowe. I faktycznie w większości przypadków będą to łazienki – jednak nie tylko. Okna takie można stosować również w pralniach, suszarniach oraz kuchniach.

Doświetlenie poddasza światłem naturalnym

Możliwość zagospodarowania przestrzeni strychowej do celów mieszkalnych

Dodatkowe pomieszczenie o niepowtarzalnym klimacie i uroku wnętrz ze skosami

Praktyczne i estetyczne dopełnienie połaci dachu

Możliwość wietrzenia strychu, która zapewnia zdrowy mikroklimat

Komfortowe użytkowanie pomieszczeń strychowych (również tych z przeznaczeniem na składzik)

Wybór właściwego okna połaciowego jest zależny nie tylko od tego, w jakim typie pomieszczenia zostanie ono zamontowane – równie istotne jest także dobranie odpowiednich do naszych potrzeb parametrów produktu, bo właśnie one będą decydowały o zadowoleniu z użytkowania. Nie bez znaczenia pozostaje też jakość wykonania i trwałość materiałów. Wśród najważniejszych parametrów, które charakteryzują poszczególne typy okien, warto wymienić przede wszystkim:

 • Materiał
 • Pakiety szybowe
 • Ramki dystansowe
 • bezpieczeństwo

Drewniane, wykonywane są w drewnie sosnowym, które jest klejone warstwowo, impregnowane i zabezpieczane bezbarwnym lakierem lub malowane. Okna o profilu drewnianym będą odpowiednie do ogrzewanych, mieszkalnych pomieszczeń codziennego użytku. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenia, w których okresowo może pojawiać się wilgoć (np. kuchnia), wtedy najlepszym profilem okaże się profil drewniany z powłoką poliuretanową, która nakładana jest kilkukrotnie, przez co niezwykle szczelnie pokrywa powierzchnię drewna, zabezpieczając je tym samym przed wnikaniem wilgoci. Powłoka poliuretanowa wykańczana jest na tyle gładko, aby zabezpieczyć profil także przed wnikaniem zabrudzeń i ułatwić utrzymanie powierzchni w czystości. Z kolei profile aluminiowo-tworzywowe są wyjątkowo odporne nawet na bardzo wysoki poziom wilgotności powietrza czy skraplanie pary w pomieszczeniach, takich jak łazienki i pralnie. Tego typu profile wykonane są z wielokomorowego PVC, którego konstrukcja wsparta jest na stalowych rdzeniach.

Różnią się pomiędzy sobą ilością szyb tworzących skrzydło, a największe znaczenie mają przestrzenie, które się pomiędzy nimi wytwarzają. Przestrzenie te wypełnione są gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem), co wpływa hamująco na przenikanie ciepła przez konstrukcję szybową. Współczynnik przenikania ciepła określa się jako Uw, i im jest on niższy, tym bardziej energooszczędne jest dane okno. Jest to w związku z tym jeden z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu okna, gdy zależy nam na jak najniższych kosztach ogrzewania domu. Okna domów mieszkalnych powinny mieć współczynnik Uw na poziomie nie wyższym, niż 1,1 W/m²K, jednak obecnie znaleźć można już bardzo wiele produktów, których współczynnik Uw wynosi nawet mniej, niż 0,9 W/m²K.

Czyli tzw. ciepłe ramki lub ramki dystansowe ulepszone termicznie – TGI®, w które wyposażone są nowoczesne, energooszczędne okna, to układy, które wykazują niezwykle niski współczynnik przewodzenia termicznego, co jest niezwykle istotne z perspektywy redukcji strat energii cieplnej na obrzeżach szyby zespolonej a także zwiększa szczelność.

Dla wielu naszych klientów jednym z najbardziej istotnych cech okna jest jego odporność na włamanie. W oknach połaciowych antywłamaniowych pojawiają się takie rozwiązania, jak np. zabezpieczenie przed podważeniem klamki, klapy odporne na otwarcie uderzeniem z góry, czy specjalistyczne, odporne na stłuczenie i wymontowanie szyby.

Dobór właściwego rozmiaru okna to nie tylko kwestia estetyki, ale także takie czynniki, jak chociażby poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Większe okna dachowe zapewnią odpowiednią ilość światła dziennego w pomieszczeniu nawet w bardziej pochmurne dni, co ma wpływ zarówno na samopoczucie domowników, jak i na zoptymalizowanie wydatków na sztuczne doświetlanie. Zarówno ilość, jak i rozmiar okien na danym odcinku dachu, powinny być dobrane pod względem orientacji źródła światła. Istotne będzie także właściwe rozmieszczenie okien – kierunek południowy zapewni silniejszy dopływ światła naturalnego przez możliwie najdłuższy czas w ciągu każdego dnia.

Sposób otwierania okien dachowych

 • obrotowe
 • o podwyższonej osi obrotu
 • uchylno-obrotowe
 • balkonowe

Obrotowe okna dachowe – są najbardziej popularnym rodzajem okien, gdyż w przypadku skośnego zadaszenia jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, które dodatkowo sprawdza się w większości standardowych pomieszczeń. Okna obrotowe, w zależności od miejsca, w którym będą zamontowane, mogą posiadać klamkę zlokalizowaną na dole, bądź na górze konstrukcji.

Okna o podwyższonej osi obrotu – jest to rozwiązanie, które wiąże się z umiejscowieniem osi obrotu powyżej połowy skrzydła i ościeżnicy, przez co przestrzeń otwarcia okna się zwiększa a otwarte skrzydło znajduje się znacznie wyżej, niż ma to miejsce w przypadku okien standardowych. Można dzięki temu swobodnie podejść do krawędzi okna.

Okna dachowe uchylno-obrotowe – posiadają dwa, niezależne mechanizmy otwierania skrzydła – uchylający skrzydło do boku oraz drugi, obracający je wokół osi. Mechanizmy te skonstruowane są w taki sposób, aby użycie jednego z nich w danej chwili blokowało w tym czasie drugi. Jest to szczególnie istotne ze względu na aspekty bezpieczeństwa. Uchylenie skrzydła możliwe jest do kąta 45°, a więc umożliwia swobodne podejście do krawędzi otwartego okna.

Okna balkonowe – to nowatorskie i ciekawe rozwiązanie, które w pomysłowy sposób łączy estetykę i funkcjonalność. Ich konstrukcja zaplanowana została tak, aby można było w przeciągu kliku sekund zmienić zamknięte okno w rodzaj balkonu, którego dolna krawędź zabezpieczona jest dolnym elementem skrzydła okiennego. Efekt wizualny, jaki uzyskuje się za ich sprawą, prezentuje się niepowtarzalnie, zarówno z zewnątrz, jak i tworzy nietuzinkowy klimat wewnątrz pomieszczenia. Okna tego typu cechują się dodatkowo dużą powierzchnią, a więc nawet gdy są zamknięte, zapewniają bardzo wysoki poziom nasłonecznienia poddasza.

Magazyny naszego oddziału, są pełne okien dachowych oraz asortymentu akcesoriów okiennych. U nas nie muszą Państwo czekać! Potrzeby naszych klientów są najważniejsze a my, żeby im sprostać ciągle się rozwijamy. Mogą być Państwo pewni, ze okna dachowe, które posiadamy w naszych magazynach pochodzą od świetnych i sprawdzonych producentów. W związku z tym mogą być Państwo pewni, że okna dachowe, które Państwo u nas zakupią są najwyższej jakości!

 

okna dachowe
okna dachowe
okna dachowe
magazyn

Współpracujemy z przewoźnikami z całego kraju, wszystko po  to, by jak najsprawniej i jak najmniejszym kosztem dostarczyć dla Państwa zamówione materiały. Nasi specjaliści dbają o to, by zorganizować transport jak najszybciej i jak najtaniej, za pośrednictwem systemu organizacji pracy, który od wielu lat cieszy się niezawodnością. Nie ważne, ile produktów Państwo zamówili, my postaramy się o ich jak najszybszy transport.

bus22
hds
tir

Bezsprzecznie nasi specjaliści są najlepsi! Z pewnością doradzą Państwu w każdej kwestii związanej z Państwa zamówieniem. Nasi specjaliści, chociaż mają wieloletnie doświadczenie, bez przerwy szkolą się w zakresie okien dachowych, pokryć dachowych i innych materiałów. Ponadto są również zaznajomieni z technikami montażu poszczególnych materiałów. Tysiące naszych zadowolonych klientów, setki poleceń i ponad 15 lat na rynku mogą dać Państwu pewność, że zarówno nasza firma, jak i specjaliści, których zatrudniamy to dobry wybór!

okna dachowe
okna dachowe
okna dachowe

Współpracujemy z wieloma świetnymi producentami okien dachowych, takimi jak: Fakro, Velux, Roofart, Roto, Dakea, czy Okpol. To wiąże się z tym, że oprócz gwarantowanej świetnej jakości i ceny, gwarantujemy też największy wybór okien dachowych we wszystkich naszych oddziałach w całym kraju. W ofercie posiadamy zarówno okna dachowe trzyszybowe, jak i dwuszybowe w dwóch wariantach ram okiennych plastikowej i drewnianej. Warianty ram okiennych posiadają oczywiście również różne warianty kolorystyczne, co sprawia, że Państwa okna dachowe, będą idealnie dopasowane do pokrycia oraz wnętrza budynku.

Cena okien dachowych

Poszukujesz okien dachowych na swoje poddasze? Wypełnij formularz i prześlij nam projektS

Wyślij projekt mailowo razem z informacjami jakich okien szukasz a przygotujemy wycenę dla Ciebie

A jeżeli nadal masz pytania odnośnie okien dachowych zadzwoń do nas – z chęcią na wszystko odpowiemy

Poszukujesz okien dachowych na swoje poddasze? Wypełnij formularz i prześlij nam projekt

Wyślij projekt mailowo razem z informacjami jakich okien szukasz a przygotujemy wycenę dla Ciebie

A jeżeli nadal masz pytania odnośnie okien dachowych zadzwoń do nas – z chęcią na wszystko odpowiemy

Możesz nas także odwiedzić - w oddziałach posiadamy okna dachowe które możesz przetestować i zobaczyć różnice między różnymi modelami

Możesz nas także odwiedzić - w oddziałach posiadamy okna dachowe które możesz przetestować i zobaczyć różnice między różnymi modelami