CENY OKIEN DACHOWYCH

Obecnie na polskim rynku budowlanym znaleźć można niezwykle szeroki wybór okien dachowych, które bardzo się między sobą różnią zarówno w zakresie wyglądu, funkcji, jak i ceny.

Jakie czynniki wpływają na cenę okna dachowego

Aby dokonać właściwego wyboru w zakresie okien do poddasza nie wystarczy jedynie rozpoznanie wymagań wynikających ze strony budynku, ale warto także wiedzieć, jakie możliwości oferują nowoczesne okna dachowe, od czego zależą ich ceny i jakie ich warianty są najbardziej optymalne.

Czynniki wpływające na cenę okien dachowych

Okna do poddaszy można podzielić na wiele sposobów. Pierwszy z nich to sposób otwierania, zgodnie z którym wyróżnić można okna obrotowe, uchylno-obrotowe, okna o podwyższonej osi obrotu, a także klapowe czy nawet bardzo nowoczesne – okna balkonowe (również balkony dachowe). Dobór sposobu otwierania zależny jest od wymagań danego pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji, jednak warto wiedzieć, że im bardziej skomplikowana jest konstrukcja skrzydła okiennego, tym bardziej wzrasta cena całego okna. W związku z tym najbardziej typowe rozwiązanie, czyli okna obrotowe, znajdą się zarówno w najbardziej ekonomicznej grupie cenowej, jak i wśród produktów najwyższej klasy, trudno jednak szukać skomplikowanych okien klapowo-obrotowych w najniższej grupie cenowej.
ceny okien dachowych (1)
Innym kryterium, wpływającym na cenę okien dachowych może być także stopień zapewnianej izolacji termicznej. Nowe przepisy prawa budowlanego, obowiązujące od początku 2021 roku nakazują, aby w nowo powstających budynkach mieszkalnych i użytkowych stosować okna dachowe, których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,1 W/m2K, a parametry takie znaleźć można w oknach minimum trzyszybowych. Na rynku pojawiają jednak okna o znacznie wyższym współczynniku U, posiadające pakiet czteroszybowy lub inne rozwiązania zapewniające ponadprzeciętne parametry termoizolacyjne, aż po okna pasywne (nawet 0,58W/m2K).
Dodatkowe rozwiązania, jakie można znaleźć w najwyższej klasy, energooszczędnych oknach, to na przykład certyfikowane zabezpieczenia antywłamaniowe, które także będą znajdowały odzwierciedlenie w wyższej cenie. Okna antywłamaniowe będą posiadać wzmocniony profil okienny, zabezpieczony przed wyłamaniem, dodatkowe blokady, wzmocnione zawiasy czy też szyby o klasie antywłamaniowej P2, o zwiększonej wytrzymałości na rozbicie.
ceny okien dachowych (2)
Okna z wyższej półki cenowej mogą być wyposażone w dodatkowe rozwiązania, wpływające na komfort użytkowania. Rozmaite warianty sterowania elektrycznego znaleźć można w oknach dachowych o podwyższonych standardach w zakresie izolacji termicznej, jednak większość producentów wyposaża w możliwość zamontowania urządzeń dokupionych osobno. Sterowanie elektryczne może stanowić zarówno proste rozwiązania w postaci okien otwieranych mechanizmem napędzanym prądem sieciowym, sterowanym pilotem lub przyciskiem naściennym a nawet poprzez aplikację w smartfonie. Bardziej złożone rozwiązania obejmują systemy sterowania klimatem we wnętrzu (zasilanie prądem sieciowym lub solarne), które synchronizują pracę okien dachowych, rolet i markiz w zależności od sygnałów z czujników pogody, oraz na podstawie informacji o jakości powietrza w pomieszczeniach.
W cenie pozostają także rozwiązania zwiększające komfort użytkowania dla mieszkańców. Do takich rozwiązań można zaliczyć podwyższone parametry izolacji akustycznej, czyli tzw. okna wyciszające, które często wybierane są do pomieszczeń takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest także specjalistyczna metoda wykończenia zewnętrznej szyby, która potrafi wytłumiać dźwięk kropel deszczu, rozbijanych na szybie (tzw. pakiet wyciszania deszczu).

Kategorie jakościowo-cenowe okien dachowych

Większość popularnych producentów okien dachowych stosuje podział na klasy produktów, które ułatwiają poruszanie się wśród różnych parametrów jakościowych, co związane jest także z ceną okien dachowych. Podzielone w ten sposób produkty znaleźć można m.in. w przypadku okien dachowych VELUX, FAKRO czy roofART. Jest to najczęściej podział trzystopniowy, określający grupę produktów najbardziej ekonomicznych o standardowych parametrach, produkty w optymalnej cenie o podwyższonym standardzie oraz, na przykład w zakresie izolacji termicznej lub innych rozwiązań.
kategorie okien dachowych (1)
kategorie okien dachowych (2)
Najwyższa klasa produktów z kategorii okien dachowych to nie tylko te o maksymalnie podniesionych parametrach energooszczędności, ale także różnego rodzaju rozwiązania zwiększające komfort mieszkania na poddaszu. Mogą to być na przykład: podwyższona izolacja akustyczna, okna antywłamaniowe, okna klapowo-obrotowe, panoramiczne, z elektrycznym sterowaniem, a także eleganckie i nietypowe wzornictwo. To również innowacyjne okna tworzące rodzaj balkonu w dachu lub ściance kolankowej i wiele innych, atrakcyjnych rozwiązań systemowych.

Okna dachowe – maksimum komfortu i optymalne ceny

Planując zakup okien dachowych można postawić także na rozwiązania, dzięki którym uzyskuje się najwyższą wygodę mieszkania na poddaszu, przy wyborze rozwiązań optymalnych cenowo. Będą w tym pomocne akcesoria do okien dachowych, za sprawą których można w łatwy sposób osiągnąć najwyższy komfort użytkowy. Rolety i markizy do okien dachowych mogą zapewnić nie tylko kontrolę dopływu światła do wnętrza, ale także ograniczyć nagrzewanie się poddasza latem oraz utratę ciepła zimą, zwiększyć bezpieczeństwo antywłamaniowe a nawet wyciszyć hałasy z zewnątrz. Rolety i markizy to przy tym wyjątkowa ozdoba poddasza, która potrafi efektownie dopełnić wnętrze, wpływając także na poczucie większej prywatności.

Okna dachowe w najlepszych cenach

Zapraszamy do odwiedzenia jednego z kilkunastu oddziałów hurtowni budowlanej extraDACH w całej Polsce – czeka w nich na Ciebie kompleksowy wybór okien dachowych różnych producentów, a także wszelkie akcesoria dodatkowe, montażowe i wszystko, czego możesz potrzebować w związku z budową czy remontem poddasza. Oferujemy nie tylko szeroki zakres cenowy – od okien ekonomicznych po rozwiązania klasy premium, ale także wiele promocji i ofert specjalnych. Przyjedź do nas już dziś!

Dowiedz się więcej o oknach dachowych sprawdzając cenniki i katalogi każdego producenta:

Sprawdź też pozostałe poradniki

Dobierz okna dachowe z pomocą specjalistów extraDACH

Wiesz już, jakie parametry okien dachowych są dla Ciebie najważniejsze? Teraz nasza kolej! Przyjedź do jednego z oddziałów extraDACH w całej Polsce, a my znajdziemy dla Ciebie okna o dokładnie takich właściwościach, jakich szukasz! Porady naszych specjalistów pomogą Ci dopasować okna zarówno do Twoich preferencji, jak i do potrzeb każdego z pomieszczeń na poddaszu, tak aby zapewnić jak najwyższy komfort długoletniego użytkowania. Serdecznie zapraszamy do extraDACH!

Poznaj ceny okien dachowych

Wiesz już jakie okna Cię interesują? Wypełnij formularz a my w odpowiedzi prześlemy pełną ofertę na okna

Prześlij nam projekt dachu a my z chęcią przygotujemy wycenę okien z kołnierzami dopasowaną do Twoich potrzeb

Masz pytania? Zadzwoń do nas, nasi specjaliści z chęcią pomogą przy wyborze okien na poddasze

Wiesz już jakie okna Cię interesują? Wypełnij formularz a my w odpowiedzi prześlemy pełną ofertę na okna

Prześlij nam projekt dachu a my z chęcią przygotujemy wycenę okien z kołnierzami dopasowaną do Twoich potrzeb

Masz pytania? Zadzwoń do nas, nasi specjaliści z chęcią pomogą przy wyborze okien na poddasze

Najlepsze ceny na okna dachowe w naszych oddziałach, przyjedź i sprawdź:

 

 

Najlepsze ceny na okna dachowe w naszych oddziałach, przyjedź i sprawdź: