OKNA DACHOWE FAKRO

Okna dachowe Fakro  zaprojektowane by życie w Waszym wymarzony domu sprawiało przyjemność. Świeże powietrze na poddaszu, naturalne światło oraz bezpieczeństwo okien dachowych wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. Podstawą szerokiego asortymentu produktów firmy Farko są okna połaciowe, okna wyłazowe oraz schody strychowe. Wszystkie produkty firmy Fakro wykonane są ze starannie wyselekcjonowanego, wysokogatunkowego rodzaju drewna, które w procesie produkcji podlega procesom konserwacji oraz wzmocnienia. Zarówno okna dachowe, wyłazy dachowe  jak i schody strychowe Fakro posiadają szereg certyfikatów jakościowych ze szczególnym uwzględnieniem parametrów termoizolacyjnych oraz bezpieczeństwa.

Fakro to jeden z największych producentów okien dachowych, zaopatrujących rodzimy rynek. Firma z ponad 30-letnią tradycją jest obecnie znana i ceniona na całym świecie za najwyższą jakość, wyjątkową trwałość oraz innowacyjność produktów, co zapewnia wygodę użytkowania i funkcjonalność.

Zapytaj o darmową wycenę okien dachowych:

Okna dachowe FAKRO - podział

Okna dachowe można podzielić na kategorie pod względem wielu czynników, jednak tym, który stosowany jest najczęściej jest podział ze względu na pakiet szybowy. To właśnie za jego sprawą najłatwiej jest ocenić, z jak ciepłym i energooszczędnym oknem mamy do czynienia oraz jakie kryteria będzie ono spełniało.
rzyszybowe okna Fakro to jeszcze wyższe parametry izolacji termicznej – od podwyższonych aż po supertermoizolacyjne. W pakiecie U4 pojawiają się takie rozwiązania, jak zewnętrzna szyba hartowana, ciepła ramka dystansowa TGI, powłoka niskoemisyjna od wewnątrz i komory pakietu wypełnione argonem. W pakiecie U5 wszystkie szyby są hartowane i niskoemisyjne, w komorach zastosowano zaś krypton, pakiet U6 posiada dodatkową szybę o klasie antywłamaniowej P2. Pakiet antywłamaniowy P5 to z kolei laminowana szyba antywłamaniowa, dwie szyby hartowane, powłoki łatwozmywalne oraz wypełnienie komór kryptonem.
Dwuszybowe pakiety w oknach Fakro mogą być zarówno standardowe, jak i antywłamaniowe. Pakiet szybowy U2 posiada m.in. komorę międzyszybową wypełnioną argonem, zewnętrzną szybę hartowaną oraz stalową ramkę dystansową. Szyba wewnętrzna pokryta jest powłoką niskoemisyjną. Pakiet dwuszybowy U3 zamiast stalowej, posiada ciepłą ramkę dystansową, a pakiet antywłamaniowy P2 – wewnętrzną szybę laminowaną o klasie P2A.

Nowe okna dachowe FAKRO GREENVIEW

Firma Fakro zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej linii okien dachowych – GreenView. Informacja ta podana została na tegorocznych targach Budma, które są jednym z największych wydarzeń tego typu dla polskiej branży budowlanej.

FAKRO OKNA DACHOWE TRZYSZYBOWE - SUPER TRIO

Absolutna nowość od FAKRO – najwięcej korzyści w pakiecie: okno dachowe 3-szybowe + kołnierz Thermo z dodatkową izolacją + zewnętrzna markiza! FAKRO wkracza w nowy rok z nową superofertą – poznaj szczegóły najnowszej propozycji, czyli

MATERIAŁ - z jakiego wykonane są okna dachowe

W ofercie okien dachowych Fakro znaleźć można okna zbudowane z drewna oraz z PVC, a także różne rodzaje wykończenia profili okiennych. Dzięki temu można zawsze precyzyjnie dobrać właściwości okna do charakteru pomieszczenia, w którym ma być ono zamontowane, czyli na przykład zastosować profile okienne odporne na wilgoć. Właściwy dobór materiału, z którego wykonane są profile to pewność maksymalizacji trwałości okna dachowego i zachowania jego estetyki na długie lata.

Drewniane okna dachowe FAKRO

drewniane okna na dach
Drewno sosnowe jest podstawowym surowcem służącym do produkcji okien. Drewno takie jest impregnowane próżniowo i malowane ekologiczym bezbarwnym lakierem akrylowym

Okna drewniane pokryte poliuretanem

okna dachowe do łazienki
Okna dachowe malowane trzykrotną warstwą lakieru poliuretanowego który tworzy trwałą idealnie gładka powłokę która zabezpiecza okno przed wilgocią

Wykonane z wielokomorowych profili PVC wzmocnionych ocynkowanymi rdzeniami stalowymi, co zapobiega ich odkształceniu. 

Okna drewniane malowane na biało

białe okna na dach
Okna malowane na biało lakierem akrylowym dzięki czemu okna zachowują delikatny zarys naturalnych słoi

Konstrukcje okien dachowych fakro

Dzięki różnym rodzajom konstrukcji okien dachowych Fakro można w łatwy sposób zapewnić sobie wygodę obsługi, nawet w nietypowych układach w pomieszczeniach poddasza, przy różnych wysokościach montażu oraz gdy zależy nam na dodatkowych możliwościach użytkowych. To także wiele innowacyjnych rozwiązań także dla różnych typów dachu.

Obrotowe okna FAKRO

Okna o środkowej osi obrotu to najbardziej uniwersalna konstrukcja, która sprawdzi się w standardowych układach pomieszczeń zapewniających łatwy dostęp do klamki, a zatem w przypadku większości poddaszy.

Uchylno-obrotowe

Okna uchylno-obrotowe preSelect to dwie, niezależne od siebie funkcje otwierania skrzydła. Okno można otworzyć zarówno w standardowy, obrotowy sposób, jak i klapowo, unosząc całe skrzydło ku górze.

O Podwyższonej osi obrotu

Okna posiadające oś obrotu powyżej połowy wysokości skrzydła umożliwiają wygodne użytkowanie w przypadku niskiego montażu, pozwalają swobodnie podejść do otwartego okna i cieszyć się niezakłóconym widokiem.

Okna wyłazowe FAKRO

Okna wyłazowe Fakro to rozwiązanie do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych – zapewniają jednocześnie wygodny i bezpieczny sposób wyjścia na dach, posiadając przy tym estetykę i parametry termoizolacyjne odpowiednie dla poddaszy użytkowych.

Balkonowe okna dachowe

Dzięki oknom balkonowym Fakro zyskujesz jednocześnie duże okno i intensywne doświetlenie pomieszczenia, a gdy pojawi się taka potrzeba, możesz w kilka sekund uczynić z niego funkcjonalny i efektowny balkon, bez konieczności przebudowy dachu.

Okna do dachu płaskiego

Dzięki szerokiej gamie okien Fakro przeznaczonych do dachów płaskich można w łatwy sposób doświetlić zarówno te pomieszczenia, w których jest niedostatecznie dużo światła docierającego z okien pionowych, jak i oświetlić pokoje w głębi domu.

ENERGOOSZCZĘDNE OKNA DACHOWE

okna dachowe energooszczędne

Energooszczędna konstrukcja

Jednym z najważniejszych priorytetów podczas konstruowania okien dachowych FAKRO jest energooszczędność. W standardowej ofercie znajdują się energooszczędne okna trzyszybowe spełniające wymogi WT na rok 2021r.

fakro energooszczędne okna dachowe

Naturalne światło

Konstrukcja okien dachowych FAKRO zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrza na poddaszu. Odpowiednio ukształtowane profile ram ościeżnicy i skrzydła oraz umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy umożliwiają napływ dużej ilości naturalnego światła.

okna dachowe trzyszybowe

Zrównoważony bilans energetyczny

Okna dachowe to nie tylko światło, ale także pasywne pozyskiwanie ciepła w chłodne dni. Duża powierzchnia przeszklenia okien FAKRO umożliwia dotarcie większej ilości naturalnego ciepła z promieni słonecznych, które zimą nagrzewają pomieszczenia.

okna na dach antywłamaniowe

Konstrukcja TOP SAFE

Okna dachowe muszą zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do wnętrza pomieszczenia z zewnątrz. Opatentowany system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, znacznie podnosi odporność okien dachowych na włamanie oraz chroni je przed otwarciem podczas przypadkowego nadepnięcia na skrzydło.

bezpieczne okna na dach

III Klasa bezpieczeństwa

Szyba hartowana oraz system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe sprawiają, że okna dachowe FAKRO posiadają co najmniej III klasę bezpieczeństwa dla całego okna łącznie z szybą, wg EN 13049. Firma FAKRO jako pierwsza wprowadziła na rynek pełną ofertę okien z min. III klasą bezpieczeństwa, wyznaczając nowy standard w branży okien dachowych.

okna dachowe antywłamaniowe

Ochrona antywłamaniowa

Antywłamaniowość to ważna kwestia w produktach FAKRO. Montaż okien z szybą antywłamaniową znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe budynku.

BUDOWA OKNA DACHOWEGO FAKRO

Produkty FAKRO są zaprojektowane z uwzględnieniem wpływu procesów produkcyjnych na naturę. Dzięki temu firma przyczynia się do ochrony zasobów ziemi, które są nieodnawialne oraz równoważenia bilansu energetycznego. Okna dachowe FAKRO powstają z produktów nie zawierających szkodliwych substancji, drewno pozyskiwane jest z lasów o planowanej gospodarce leśnej. Produkty Fakro są wytwarzane z najlepszej jakości materiałów w oparciu o najnowsze technologie co gwarantuje ich trwałość, bezpieczeństwo oraz najlepsze parametry termoizolacyjne. Specjalnie dobrane, najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo impregnowane próżniowo i kilkukrotnie malowane akrylowym lakierem decyduje o trwałości okien dachowych FAKRO. Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnie czy łazienki przeznaczone są okna drewniane pokryte trzykrotnie białym lakierem poliuretanowym który tworzy na powierzchni okien trwałą idealnie gładką powłokę zabezpieczającą okno przed wchłonięciem wilgoci.

 Alternatywą okien drewnianych pokrytych poliuretanem są okna wykonane w całości z wielokomorowych profili PVC które wzmocnione są rdzeniami stalowymi. Tworzywo to nie pochłania wilgoci, jest odporne na korozję i trwałe. Ważnym elementem konstrukcji okien są nawiewniki. Nawiewnik w oknach dachowych zapewnia stały, regulowany dostęp świeżego powietrza przy zamkniętym oknie dzięki czemu możliwe jest sprawne działanie wentylacji grawitacyjnej na Twoim poddaszu. Nawiewniki dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu kanału przepływu powietrza zapewnia znakomite właściwości termiczne i akustyczne, posiada również odpowiednie właściwości filtracyjne, dzięki czemu pył i kurz nie przedostają się do pomieszczenia. Dzięki zamontowaniu w ościeżnicy okna nie zmniejsza efektywnej powierzchni przeszklenia.

Transport na budowę

Współpracujemy z przewoźnikami z całego kraju, wszystko po  to, by jak najsprawniej i jak najmniejszym kosztem dostarczyć dla Państwa zamówione materiały. Nasi specjaliści dbają o to, by zorganizować transport jak najszybciej i jak najtaniej, za pośrednictwem systemu organizacji pracy, który od wielu lat cieszy się niezawodnością. Nie ważne, ile produktów Państwo zamówili, my postaramy się o ich jak najszybszy transport.

Okna Dachowe FAKRO – PROMOCJA 3×3 mnożmy korzyści

Firma FAKRO od wielu lat tworzy okna na dach wyposażone w trzyszybowe  a nawet czteroszybowe pakiety. Wieloletnie doświadczenie w produkcji okien dachowych pozwoliło na wprowadzenie przełomowej oferty 3×3 mnożymy korzyści.

3-szybowe okna dachowe, w 3 kolorach oblachowania oraz w 3 róznych technologiach wykończenia drewna – tak abyś mógł stworzyć swój dom marzeń!

Okna wyposażone w 3 i 4-szybowe pakiety dostępne w trzech kolorach oblachowania zewnętrznego bez dodatkowych opłat. Fakro stworzyło unikatową możliwość dopasowania koloru oblachowania okien do najbardziej popularnych i modnych kolorów pokryć dachowych. Dzięki czemu dom tworzy kolorystyczną harmonie.

fakro trzyszybowe

W zestawie wybranych kolorów znalazły sie:

  • RAL 7022 popielato-brązowy
  • RAL 7016 antracyt
  • RAL 9005 czarny

Do okien trzyszybowych również kołnierze w wersji Thermo zostały objęte promocją 3×3 dostępne w tych samych kolorach co okna dachowe bez dodatkowych dopłat.

fakro okna 7016
fakro okna białe

Nie tylko kolor okna z zewnątrz możemy wybrać. Również wykończenie okien drewnianych od wewnątrz jest do wyboru.

3 technologie wykończenia drewna sosnowego do wyboru:

  • w kolorze naturalnym, malowane bezbarwnym lakierem akrylowym. Są to okna z naturalnymi słojami drewna dające poczucie kontaktu z naturą, które jest bliskie każdemu człowiekowi,
  • w kolorze białym, malowane lakierem akrylowym. Okna dachowe białe z minimalnie zarysowanymi słojami drewna które zdobywają uznanie śród osób ceniących sobie minimalizm oraz nowoczesne trendy,
  • w kolorze białym, pokryte lakierem poliuretanowym. Jednolicie białe,, posiadające podwyższoną odpornośc na wilgoć idealnie nadające się do łazienki lub kuchni.

Sprawdź aktualności FAKRO

Okna dachowe FAKRO cena

Szukasz okien dachowych FAKRO? Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz poniżej

Lub wyślij nam projekt na maila przygotujemy ceny okien dachowych FAKRO i prześlemy je Tobie na maila

A jeżeli nadal masz pytania o okna połaciowe FAKRO zadzwoń do nas nasi pracownicy z chęcią pomogą

Szukasz okien dachowych FAKRO? Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz poniżej

Lub wyślij nam projekt na maila przygotujemy ceny okien dachowych FAKRO i prześlemy je Tobie na maila

A jeżeli nadal masz pytania o okna połaciowe FAKRO zadzwoń do nas nasi pracownicy z chęcią pomogą

Okna dachowe FAKRO dostępne w każdym z naszych oddziałów - przyjedź i sprawdź najlepsze okna dachowe FAKRO

 

 

Okna dachowe FAKRO dostępne w każdym z naszych oddziałów - przyjedź i sprawdź najlepsze okna dachowe FAKRO