extraDACH / Okna Dachowe / Fakro / Okna wyłazowe

FAKRO - okna wyłazowe​

Okno wyłazowe – to połączenie wyłazu oraz okna dachowego. Jako wyłaz zapewnia bezpieczne, łatwe i szybkie wyjście na dach – w celu np przeprowadzenia prac kominiarskich instalacyjnych czy konserwacyjnych.

Funkcję okna dachowego spełnia zapewniając wnętrzu dostep do naturalnego światła i umozliwiając przewietrzenie pomieszczenia. Okna wyłazowe dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym przeznaczone są do pomieszczeń ogrzewanych – co odróznia je od standardowych wyłazów dachowych.

Okna wyłazowe wyposażone są w siłowniki gazowe, które dzięki umieszczeniu w górnej części wyłazu ułatwiają swobodne otwieranie oraz zamykanie skrzydła ograniczając przy tym ryzyko zatrzaśnięcia spowodowane np silnymi podmuchami wiatru.

Wygodną obsługę zapewnia klamka umieszczona w połowie wysokości okna – umożliwia ona także mikrouchylenie okna.

 Dla okien wyłazowych dostępna jest specjalna oferta dodatków wewnętrznych  takich samych jak do okien dachowych.

Okno wyłazowe – FWL i FWR

Dwa rodzaje okna wyłazowego FWL otwierane na lewą stronę lub FWR otwierane na prawa stronę (widok od zewnątrz)

Oba modele wyposażone zostały w energooszczędny dwuszybowy pakiet.

Okna dostępne w najpopularniejszych rozmiarach 78×118 oraz 78×140, ale także w tych rzadziej występujących tj 66×78, 66×98, 66×118, 78×98. Okna wyłazowe FWL i FWR o wymiarach 94×98, 94×118 oraz 94×140 spełniają wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra infrastruktury z dnia 12kwietnia 2002 roku  w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki. Jako klapa wyłazowa o wymiarze 0,8×0,8m w świetle.

Dzięki zastosowaniu bezpiecznych termoizolacyjnych szyb zespolonych okno polecane jest do wszystkich pomieszczeń ogrzewanych.

okno wyłazowe fakro

FAKRO okna wyłazowe – FWP i PWP

fakro okna wyłazowe

Okna wyłazowe termoizolacyjne  uniwersalne

FWP i PWP są to okna wyłazowe wyposażone w trzyszybowy pakiet termoizolacyjny. Dzięki czemu zapewniają jeszcze niższy współczynnik przenikania ciepła Uw=1,0, posiadają hartowaną szybę zewnętrzną a przestrzenie pomiędzy szybami wypełnione sa kryptonem.

Rozmiary oikna 94×98 oraz 94×118 spełniają wymagania warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Montowane w dachu o kącie nachylenia od 15 do 55 stopni. Do okna wyłazowego FWP są stosowane te same kołnierze uszczelniające co do standardowych okien co umożliwia ich połączenie ze standardowymi oknami połaciowymi za pomocą zespolenia kombi.

okno FWP wykonane jest z drewna sosnowego malowanego naturalnym lakierem akrylowym,

okno PWP wykonane jest z wielokomorowych profili PVC które wewnątrz wzmocnione sa ocynkowanymi rdzeniami stalowymi co zapobiega ich odkształceniu. Tworzywo to nie pochłania wilgoci dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – takich jak lazienka czy kuchnia.

 

FAKRO okno wyłazowe cena

Okna wyłazowe są droższe niż standardowe okna a już na pewno droższe niż wyłazy – wypełnij formularz a otrzymasz najlepszą cenę w kraju na okna wyłazowe

Prześlij nam projekt budowlany a otrzymasz wycenę okien dachowych w ciągu kilku godzin zupełnie za darmo

Chcesz zapytać o okna dachowe wyłazowe – zadzwoń do nas. Nasi specjaliści od okien chętnie pomogą

Okna wyłazowe są droższe niż standardowe okna a już na pewno droższe niż wyłazy – wypełnij formularz a otrzymasz najlepszą cenę w kraju na okna wyłazowe

Prześlij nam projekt budowlany a otrzymasz wycenę okien dachowych w ciągu kilku godzin zupełnie za darmo

Chcesz zapytać o okna dachowe wyłazowe – zadzwoń do nas. Nasi specjaliści od okien chętnie pomogą

Więcej o oknach włazowych FAKRO dowiesz się także w oddziale