VELUX okna dachowe​

Przestrzeń poddasza można zagospodarować w niepowtarzalny sposób, tworząc unikalne wnętrza o wyjątkowym uroku. Sedno tej wyjątkowości tkwi nie tylko w ukośnych ścianach, ale także w oknach dachowych, które zarówno dodają poddaszom przestrzeni, jak i zapewniają w nich jasną, słoneczną aurę. Okna połaciowe Velux to jednak nie tylko to – najwyższa jakość oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają także stały dostęp świeżego powietrza, przyczyniając się do zdrowego mikroklimatu pomieszczeń, dbają o ich właściwą izolację termiczną, a ponadto gwarantują funkcjonalność, wygodę i najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Okna dachowe VELUX

okna dachowe velux
Szeroki asortyment produktów do poddaszy od firmy Velux, stanowi zarówno szeroki wybór najwyższej jakości okien dachowych, a także nowoczesne schody strychowe czy okna wyłazowe. To wszystko, wraz z bogatą gamą funkcjonalności, pozwala spełniać nawet najwyższe oczekiwania naszych klientów.

Zapytaj o darmową wycenę okien dachowych:

Rodzaje okien dachowych VELUX

W klasie STANDARD znajdą się okna w ekonomicznej wersji, czyli dwu- oraz trzyszybowe okna dachowe drewniane i poliuretanowe. Wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, opracowanego w ThermoTechnology, która zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej oraz podwyższoną trwałość na wpływ czynników mechanicznych oraz atmosferycznych. 

Klasa STANDARD PLUS – to wszystkie walory trzyszybowych okien  klasy STANDARD, ale o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych – okna połaciowe trzyszybowe, zarówno w wersji o profilu drewnianym, jak i drewniano-poliuretanowym. Wzbogacone są między innymi o ciepłe ramki dystansowe, pakiety wyciszania deszczu czy specjalną łatwo zmywalną warstwę.

Klasa PREMIUM – to luksusowe produkty, łączące najwyższą jakoś wykonania i dodatkowe rozwiązania o innowacyjnym charakterze, wyjątkowych funkcjach i nowoczesnym designie. Zaliczają się do niej okna klapowo-obrotowe, okna z szybami superenergooszczędnymi, okna wyposażone w elektryczne sterowanie a także balkony dachowe czy okna wyłazowe.

Materiał z jakiego wykonane sa okna dachowe VELUX

Trwałe i solidne profile okienne, z ThermoTechnology™ w standardzie, niwelujące straty energii cieplnej. Wykonywane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo oraz impregnowanego, a następnie pokrywanego warstwą bezbarwnego lakieru. Drewno to jest ponadto łączone z tworzywem EPS o wysokich właściwościach izolacyjnych.
Profile okienne w wersji drewniano-poliuretanowej także wzbogacone w ThermoTechnology™, których drewniany rdzeń pokrywany jest warstwą białego poliuretanu, który zabezpiecza drewno przed wnikaniem wilgoci.

Okna dachowe VELUX - nowoczesne rozwiązania technologiczne!

velux parametry okien dachowych
Pakiet 3-szybowy, stosowany w oknach klasy STANDARD PLUS, zapewnia znaczące zwiększenie walorów termoizolacyjnych, dzięki przestrzeniom, jakie tworzą się pomiędzy szybami, aby powstrzymać przewodzenie ciepła.
velux okna dachowe doświetlenie pomieszczeń
Odpowiednia wielkość powierzchni szyb powoduje dostęp dużej ilości światła słonecznego a także pozyskiwanie ciepła z energii słonecznej do wnętrza pomieszczenia.
okna dachowe parametry

Okna dachowe VELUX wyposażone w pakiet wyciszania deszczu pozwalają Ci na niezakłóconą pracę i odpoczynek w domowym zaciszu. 

  • Uchwyt otwierający okno zintegrowany jest z klapą wentylacyjną.
  • Moduł wentylacyjny wyposażony w wymienny filtr powietrza jest niezwykle prosty w obsłudze oraz zapewnia dostęp czystego, filtrowanego powietrza a także uniemożliwia przedostawanie się owadów do wewnątrz pomieszczenia.
  • Dzięki zastosowaniu systemu Pick&Click!™ montaż rolet w oknach dachowych zajmuje jedynie kilka minut.
  • Nowoczesne, szczelne oblachowanie z zewnątrz konstrukcji, które mocuje się za pomocą zatrzasków.
  • Nowatorski system uszczelek zapewnia najwyższą, 4. klasę szczelności we wszystkich typach okien Velux

Akcesoria dodatkowe, rolety, moskitiery

Funkcjonalność okien VELUX można rozszerzyć, za pomocą szeregu akcesoriów dodatkowych, które zaprojektowane zostały specjalnie do nich.

Kołnierze do okien dachowych VELUX

Kołnierz uszczelniający jest elementem usprawniającym montaż okna w połaci dachu, który jest zarazem wymagany, aby uzyskać pożądany stopień izolacji termicznej okna oraz zabezpieczenie przed deszczem i śniegiem.

Velux okna dachowe sterowane elektrycznie

velux integra sterowanie elektryczne oknami dachowymi

W oknach dachowych VELUX przewidziana została możliwość dodatkowego zamontowania sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA

VELUX ACTIVE – system pozwalający na kontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach poddasza, który można zintegrować z dowolnym typem okna VELUX i akcesoriami do sterowania elektrycznego

Gwarancja na okna dachowe VELUX

Gwarancja oznacza trwałość, pewność i zaufanie. Okna dachowe Velux, a także ich poszczególne elementy i dodatki, objęte są następującymi rodzajami gwarancji: 15 lat gwarancji – obejmuje ona profile drewniano-poliuretanowe oraz stalowe okucia okien.10 lat gwarancji – na wszystkie okna połaciowe, ale też kołnierze uszczelniające oraz produkty i zestawy izolacyjne, ale dodatkowo:3 lata gwarancji – elementy sterowania elektrycznego Velux Integra® i silniki.20 lat gwarancji – w przypadku okien zamontowanych z użyciem zestawów izolacyjnych BDX. Co ważne, jest to gwarancja, o którą można upomnieć się jeszcze przez 2 lata po zakupie okien – sprawdź klikając baner poniżej

Dobór typu okna do wysokości montażu

Okna dachowe VELUX z otwieraniem górnym

Okna z klamką na górze okna najlepiej stosować gdy:

  • dolna krawędź okna dachowego jest między 80 a 130cm od podłogi
  • dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu można ustawić meble bezpośrednio pod oknem dachowym – np. biurko
  • montaż na tej wysokości umożliwia szerokie pole widzenia zarówno na siedząco jak i na stojąco. 

Okna dachowe VELUX z otwieraniem dolnym

Okna z klamką na dole okna najlepiej stosować gdy:

  • dolna krawędź okna jest wyższa niż 150cm
  • okna z klamką na dole okna warto zamontować w miejscu w którym nie będą postawione meble które mogłyby uniemożliwiać wygodne korzystanie

Jak dobrać odpowiednią ilości okien dachowych do pomieszczenia

Optymalna ilość okien dachowych będzie wiązała się z właściwą ilością naturalnego światła i odpowiednim poziomem wentylacji, a co za tym idzie, wpłynie na stopień komfortu użytkowania poddasza. To, ile okien będzie niezbędne do uzyskania takich efektów zależy przede wszystkim od wielkości tych okien – zaleca się, aby powierzchnia szyb odpowiadała przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi w pomieszczeniu. Można to łatwo przeliczyć według wzoru:

Remontujesz poddasze i szukasz nowego okna dachowego?

wymiana okna na poddaszu

extraDACH należy do specjalnego programu “RANOVATOR VELUX” – tylko u nas otrzymasz kompleksową obsługę swojego zamówienia. Wymień swoje okna dachowe bez stresu.  Za darmo wycenimy okna na twoje poddasze, dowieziemy we wskazane miejsce a nawet pomożemy znaleźć wykonawcę który je wymieni. 

miło nam poinformować, iż nasz partner firma VELUX wprowadziła nowy program motywacyjny dla wykonawców. Każdy wykonawca (dekarz, instalator okien) za montaż okien GZL, GLU oraz GLL zbiera punkty które następnie może wymieniać na nagrody. Wszystkie wymienione modele wyprodukowane po od 07.2021 mają unikalne kody Qr które można zeskanować dedykowaną aplikacją.

wymiana okien dachowych velux

Wymiana okien dachowych VELUX

Masz w planach wymianę okien dachowych na swoim poddaszu? Specjaliści w każdym z naszych punktów w całym kraju doradzą jakie okna dachowe VELUX najlepiej spełnią Wasze potrzeby. Sprawdź także wszystkie nasze poradniki na stronie internetowej

jak wybrac okna dachowe velux

Zastanawiasz się jak dobrać okna dachowe?

Na naszej stronie znajdziesz informacje o całej ofercie okien VELUX. Przyjedz do naszego oddziału lub zadzwoń aby otrzymać pełną wycenę okien dachowych oraz elementów które przydadzą się przy montazu. 

nowe trzyszybowe okna dachowe velux

Wymień okna na nowe trzyszybowe VELUXY

Poszukujesz okien które nie będą wymagały konserwacji? Zależy Ci na wysokich parametrach termoizolacyjnych? A może ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo? Ciesz się trwałością 3-szybowych okien dachowych VELUX – najwyższy komfort cieplny to mniejsze rachunki za ogrzewanie.

dofinansowanie na wymiane okien dachowych

Dofinansowanie do okien dachowych!

Obniż koszty remontu swojego wymarzonego domu. Dzięki programowi Czyste Powietrze oraz uldze termoizolacyjnej z oknami dachowymi VELUX możesz otrzymać dofinansowanie na wymiane swoich starych okien dachowych

Właściwa orientacja okien

Najbardziej pożądaną orientacją okien dachowych jest kierunek południowy. Tak ustawione okno skierowane będzie bezpośrednio w stronę słońca powodując, że do pomieszczenia będzie docierało najwięcej światła, jak to możliwe. Niesie to korzyść w postaci dogrzewania wnętrz dzięki energii słonecznej w czasie zimy, latem z kolei, ewentualny nadmiar światła można bez problemu ograniczyć za sprawą różnego rodzaju rolet czy markiz.

Okna ustawione w kierunku północnym będą dostarczały mniej naturalnego światła bezpośrednio, jednak do wnętrza nadal docierać będą rozproszone promienie słoneczne, co na ogół za dnia jest wystarczające, by uniknąć doświetlania światłem sztucznym.

okna dachowe

Darmowa wycena okien dachowych VELUX

Wypełnij formularz – darmową wycenę okien dachowych otrzymasz w ciągu kilku godzin!

Wyślij rzut dachu z oknami a nasi specjaliści przygotują specjalne ceny okien dla Ciebie

Masz dalej pytania odnośnie okien dachowych? Zadzwoń do nas!

Wypełnij formularz – darmową wycenę okien dachowych VELUX otrzymasz w ciągu kilku godzin!

Wyslij rzut dachu z oknami a nasi specjaliści przygotują specjalne ceny okien VELUX dla Ciebie

Masz dalej pytania odnośnie okien dachowych? Zadzwoń do nas!

Okna dachowe VELUX czekają na Ciebie w każdym z naszych oddziałów. Przyjedz i sprawdź sam

 

 

Okna dachowe VELUX czekają na Ciebie w każdym z naszych oddziałów. Przyjedz i sprawdź sam