VELUX okna dachowe​

okna dachowe velux

Przestrzeń poddasza można zagospodarować w niepowtarzalny sposób, tworząc unikalne wnętrza o wyjątkowym uroku. Sedno tej wyjątkowości tkwi nie tylko w ukośnych ścianach, ale także w oknach dachowych, które zarówno dodają poddaszom przestrzeni, jak i zapewniają w nich jasną, słoneczną aurę. Okna połaciowe Velux to jednak nie tylko to – najwyższa jakość oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają także stały dostęp świeżego powietrza, przyczyniając się do zdrowego mikroklimatu pomieszczeń, dbają o ich właściwą izolację termiczną, a ponadto gwarantują funkcjonalność, wygodę i najwyższe standardy bezpieczeństwa. Szeroki asortyment produktów do poddaszy od firmy Velux, stanowi zarówno szeroki wybór najwyższej jakości okien dachowych, a także nowoczesne schody strychowe czy okna wyłazowe. To wszystko, wraz z bogatą gamą funkcjonalności, pozwala spełniać nawet najwyższe oczekiwania naszych klientów.

Rodzaje okien dachowych VELUX

Klasa STANDARD – Czyli okna dachowe dwuszybowe w tym przedziale znajdują się zarówno okna drewniane, jak i drewniano-poliuretanowe, czyli odporne na wilgoć. Wykonane są z wysokojakościowego, klejonego drewna sosnowego, które może być także pokryte warstwą hydroodpornego poliuretanu. Wzbogacone o rozwiązania ThermoTechnology™, które poprawiają ich współczynniki izolacji termicznej. Gwarantują łatwość obsługi i funkcjonalność.

Klasa STANDARD PLUS – to wszystkie walory klasy STANDARD, ale o podwyższonych parametrach termoizolacyjnychokna połaciowe trzyszybowe, zarówno w wersji o profilu drewnianym, jak i drewniano-poliuretanowym. Wzbogacone o rozwiązania ThermoTechnology™, które dodatkowo poprawiają ich współczynniki izolacji termicznej

Klasa PREMIUM – to luksusowe produkty, łączące najwyższą jakoś wykonania i dodatkowe rozwiązania o innowacyjnym charakterze, wyjątkowych funkcjach i nowoczesnym designie. Zaliczają się do niej okna klapowo-obrotowe, okna z szybami superenergooszczędnymi, okna wyposażone w elektryczne sterowanie a także balkony dachowe

Profile okien dachowych firmy VELUX

Velux okna dachowe drewniane

Trwałe i solidne profile okienne, z ThermoTechnology™ w standardzie, niwelujące straty energii cieplnej. Wykonywane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo oraz impregnowanego, a następnie pokrywanego warstwą bezbarwnego lakieru. Drewno to jest ponadto łączone z tworzywem EPS o wysokich właściwościach izolacyjnych.

Velux okna dachowe drewniano-poliuretanowe

Profile okienne w wersji drewniano-poliuretanowej także wzbogacone w ThermoTechnology™, których drewniany rdzeń pokrywany jest warstwą białego poliuretanu, który zabezpiecza drewno przed wnikaniem wilgoci.

Okna dachowe VELUX - nowoczesne rozwiązania technologiczne!

Pakiet 3-szybowy, stosowany w oknach klasy STANDARD PLUS, zapewnia znaczące zwiększenie walorów termoizolacyjnych, dzięki przestrzeniom, jakie tworzą się pomiędzy szybami, aby powstrzymać przewodzenie ciepła.

okna dachowe

Odpowiednia wielkość powierzchni szyb powoduje dostęp dużej ilości światła słonecznego a także pozyskiwanie ciepła z energii słonecznej do wnętrza pomieszczenia.

Zamki oraz zawiasy gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa – cechują się 3, klasą odporności na uderzenia, z kolei zawiasy samosmarowne pozwalają na obrócenie skrzydła okiennego o 180°, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

  • Uchwyt otwierający okno zintegrowany jest z klapą wentylacyjną.
  • Moduł wentylacyjny wyposażony w wymienny filtr powietrza jest niezwykle prosty w obsłudze oraz zapewnia dostęp czystego, filtrowanego powietrza a także uniemożliwia przedostawanie się owadów do wewnątrz pomieszczenia.
  • Dzięki zastosowaniu systemu Pick&Click!™ montaż rolet w oknach dachowych zajmuje jedynie kilka minut.
  • Nowoczesne, szczelne oblachowanie z zewnątrz konstrukcji, które mocuje się za pomocą zatrzasków.
  • Nowatorski system uszczelek zapewnia najwyższą, 4. klasę szczelności we wszystkich typach okien Velux

Akcesoria dodatkowe, rolety, moskitiery

Funkcjonalność okien VELUX można rozszerzyć, za pomocą szeregu akcesoriów dodatkowych, które zaprojektowane zostały specjalnie do nich.

Kołnierze do okien dachowych VELUX

Kołnierz uszczelniający jest elementem usprawniającym montaż okna w połaci dachu, który jest zarazem wymagany, aby uzyskać pożądany stopień izolacji termicznej okna oraz zabezpieczenie przed deszczem i śniegiem.

Velux okna dachowe sterowane elektrycznie

W oknach dachowych VELUX przewidziana została możliwość dodatkowego zamontowania sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA®

 

VELUX ACTIVE – system pozwalający na kontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach poddasza, który można zintegrować z dowolnym typem okna VELUX i akcesoriami do sterowania elektrycznego

Gwarancja na okna dachowe!

Gwarancja oznacza trwałość, pewność i zaufanie. Okna dachowe Velux, a także ich poszczególne elementy i dodatki, objęte są następującymi rodzajami gwarancji:

15 lat gwarancji – obejmuje ona profile drewniano-poliuretanowe oraz stalowe okucia okien.

10 lat gwarancji – na wszystkie okna połaciowe, ale też kołnierze uszczelniające oraz produkty i zestawy izolacyjne, ale dodatkowo:

3 lata gwarancji – elementy sterowania elektrycznego Velux Integra® i silniki.


20 lat gwarancji – w przypadku okien zamontowanych z użyciem zestawów izolacyjnych BDX. Co ważne, jest to gwarancja, o którą można upomnieć się jeszcze przez 2 lata po zakupie okien – sprawdź klikając baner poniżej

Dobór typu okna do wysokości montażu

Okna dachowe VELUX z otwieraniem górnym

Wysokość montażu

Dolna krawędź okna dachowego miedzy 80 a 130cm od podłogi

Ustawienie mebli

Bez problemu można postawić pod takim oknem dachowym meble

Kontakt ze światem zewnętrznym

Szerokie pole widzenia na siedząco i stojąco

Okna dachowe VELUX z otwieraniem dolnym

Wysokość montazu

Dolna krawędź okna miedzy 130 a 150cm od podłogi

Ustawienie mebli

Nie należy ustawiać mebli pod oknem aby zachować dostęp do klamki

Kontakt ze światem zewnętrznym

Widok wprost na niebo

Jak dobrać odpowiednią ilości okien dachowych do pomieszczenia

Optymalna ilość okien dachowych będzie wiązała się z właściwą ilością naturalnego światła i odpowiednim poziomem wentylacji, a co za tym idzie, wpłynie na stopień komfortu użytkowania poddasza. To, ile okien będzie niezbędne do uzyskania takich efektów zależy przede wszystkim od wielkości tych okien – zaleca się, aby powierzchnia szyb odpowiadała przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi w pomieszczeniu. Można to łatwo przeliczyć według wzoru:

Właściwa orientacja okien

Najbardziej pożądaną orientacją okien dachowych jest kierunek południowy. Tak ustawione okno skierowane będzie bezpośrednio w stronę słońca powodując, że do pomieszczenia będzie docierało najwięcej światła, jak to możliwe. Niesie to korzyść w postaci dogrzewania wnętrz dzięki energii słonecznej w czasie zimy, latem z kolei, ewentualny nadmiar światła można bez problemu ograniczyć za sprawą różnego rodzaju rolet czy markiz.

Okna ustawione w kierunku północnym będą dostarczały mniej naturalnego światła bezpośrednio, jednak do wnętrza nadal docierać będą rozproszone promienie słoneczne, co na ogół za dnia jest wystarczające, by uniknąć doświetlania światłem sztucznym.

okna dachowe

Szerokość okien a krokwie dachowe

W przeszłości przyjęło się uważać, że szerokość okna powinna być dopasowana do odległości pomiędzy krokwiami. Nie jest to prawdziwa informacja i czasem nadal zdarza nam się wyprowadzać klientów z błędu. W rzeczywistości szerokość otworu w dachu można łatwo dostosować do pożądanego rozmiaru okien, przy pomocy wymianów, jak przedstawiono na poniższym schemacie:

Darmowa wycena okien dachowych VELUX

Wypełnij formularz – darmową wycenę okien dachowych otrzymasz w ciągu kilku godzin!

Wyślij rzut dachu z oknami a nasi specjaliści przygotują specjalne ceny okien dla Ciebie

Masz dalej pytania odnośnie okien dachowych? Zadzwoń do nas!

Wypełnij formularz – darmową wycenę okien dachowych VELUX otrzymasz w ciągu kilku godzin!

Wyslij rzut dachu z oknami a nasi specjaliści przygotują specjalne ceny okien VELUX dla Ciebie

Masz dalej pytania odnośnie okien dachowych? Zadzwoń do nas!

Okna dachowe VELUX czekają na Ciebie w każdym z naszych oddziałów. Przyjedz i sprawdź sam

Okna dachowe VELUX czekają na Ciebie w każdym z naszych oddziałów. Przyjedz i sprawdź sam