extraDACH / Okna Dachowe / Velux / System VELUX ACTIVE

SYSTEM VELUX ACTIVE with NETATMO
sterowanie klimatem na poddaszu

System ten, opierając się na danych pochodzących z czujników, monitorujących jakość powietrza we wnętrzach, a także danych pogodowych otoczenia zewnętrznego, samodzielnie steruje skomunikowanymi systemami VELUX. Reakcje systemu zależne są od trzech parametrów, czyli temperatury, poziomu wilgotności i dwutlenku węgla. Następnie, w zależności od zapotrzebowania, system inicjuje otwarcie lub zamknięcie okien dachowych, i/lub rolet (tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych), regulując zdrowy mikroklimat we wnętrzach.

System VELUX ACTIVE jest kompatybilny z wszystkimi elementami VELUX INTEGRA®, które pobierają energię elektryczną z sieci lub baterii słonecznych, kontrolowanych protokołem io-homecontrol®. W przypadku okien VELUX obsługiwanych manualnie przewidziana została możliwość dokupienia zestawu adaptacyjnego INTEGRA®, który za sprawą silnika zapewni zasilanie sieciowe lub z baterii słonecznych.

Użytkowanie systemu ACTIVE wymaga stałego połączenia z WiFi.

Na pakiet startowy składają się:

  • Wewnętrzny czujnik, który stale monitoruje klimat pomieszczenia, obejmujący: temperaturę, poziom wilgotności powietrza oraz CO₂,

  • Przełącznik „wyjście”, który aktywowany podczas opuszczania domu spowoduje automatyczne zamknięcie wszystkich okien zaopatrzonych w VELUX INTEGRA®, pozostawiając aktywną jedynie wentylację zapewnianą przez klapy wentylacyjne,

  • Centralę, która komunikując się z Internetem za pomocą sieci WiFi pobiera dane na temat pogody i zestawiając je z danymi pochodzącymi z czujników stanu powietrza inicjuje reakcje produktów VELUX INTEGRA®. Centrala jest również skomunikowana z przyciskiem „wyjścia”. Jej funkcjami można również sterować za sprawą urządzeń mobilnych,

  • Zestaw baterii, okablowanie i dwie wtyczki.

Elementy służące do rozbudowy zestawu:

  • KLA 300 – dodatkowy, wewnętrzny czujnik stanu powietrza, niezbędny w przypadku, gdy produkty VELUX INTEGRA® zainstalowane są w większej ilości pomieszczeń – aby system VELUX ACTIVE funkcjonował najbardziej optymalnie, wskazane jest zainstalowanie po jednym czujniku na każde pomieszczenie poddasza.

  • KLN 300 – jest to dodatkowy przycisk „wyjścia”, który z uwagi na swoje przeznaczenie przyda się w domach posiadających drugie drzwi wyjściowe.

System VELUX ACTIVE jest zdolny zarządzać nawet 200 powiązanymi elementami. Pojedyncza bramka może obsługiwać do 10 przycisków i tyle samo czujników. System oferuje możliwość indywidualnego ustawienia zakresów dogodnych dla użytkownika parametrów, takich jak temperatura, wilgotność czy natężenie dwutlenku węgla. Dostęp do obsługi systemu może być nadany także innym mieszkańcom domu, za sprawą aplikacji mobilnej (maksymalnie 15 urządzeń mobilnych na jedną bramkę).

Dowiedz się więcej o oknach sterowanych elektrycznie VELUX

Wypełnij formularz wycenę okien ze sterowaniem elektrycznym zrobimy w ciągu kilku godzin

Możesz też przesłać projekt dachu na maila – napisz jakiego rozwiązania poszukujesz a my przygotujemy resztę

Masz pytania o okna dachowe VELUX sterowane pilotem/telefonem? Zadzwoń a my postaramy się na wszystko odpowiedzieć

Wypełnij formularz wycenę okien ze sterowaniem elektrycznym zrobimy w ciągu kilku godzin

Możesz też przesłać projekt dachu na maila – napisz jakiego rozwiązania poszukujesz a my przygotujemy resztę

Masz pytania o okna dachowe VELUX sterowane pilotem/telefonem? Zadzwoń a my postaramy się na wszystko odpowiedzieć

Więcej o oknach sterowanych elektrycznie dowiesz się w naszych oddziałach