extraDACH / Okna Dachowe / Velux / System VELUX Integra

System VELUX INTEGRA®
sterowanie elektryczne

To wachlarz inteligentnych, zintegrowanych wzajemnie produktów, które obsługuje się niezwykle łatwo i intuicyjnie. Służą do obsługi okien do poddaszy, rolet zewnętrznych i innych akcesoriów okiennych a zasilane mogą być zarówno sieciowo, za sprawą sterownika napięciem 24V, jak i bateriami, ładowanymi przez ogniwa fotowoltaiczne (zależnie od modelu).

Główne zalety systemu VELUX INTEGRA®:

 • Możliwość sterowania za pomocą fal radiowych, dzięki platformie io-homecontrol®
 • Możliwość sterowania nawet kilkoma oknami, roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi z dowolnego zakątka domu
 • Opcja automatycznego zamknięcia okien w przypadku wystąpienia opadów deszczu
 • Programowanie indywidualnego trybu otwierania i zamykania okien
 • Perfekcyjna kompatybilność akcesoriów i łatwy montaż
 • Zaprojektowane w taki sposób, by okablowanie i elementy sterowania pozostawały niewidoczne
 • Gotowe do montażu i użycia zestawy
 • Poszerzony zasięg sterowania dzięki falom radiowym – ok. 300 m w przypadku otwartej przestrzeni i ok. 30 m w środku budynku (zależne od specyfiki konstrukcji – dla KSX 100 ok 200 m w przestrzeni otwartej i ok. 20 m we wnętrzu budynku)
 • System w pełni kompatybilny z rozwiązaniami VELUX ACTIVE
 • Silnik ukryty jest pod klapą wentylacyjną okna i pozostaje niewidoczny przy zamkniętym skrzydle
 • io-homecontrol® jest zaawansowaną technologią bezprzewodową, wykorzystującą fale radiowe. Produkty opatrzone logo io-homecontrol odznaczają się łatwością montażu, a dzięki wzajemnej komunikacji zwiększają komfort i bezpieczeństwo, a także zmniejszają zużycie energii.

Możliwości zastosowania:

VELUX INTEGRA® przewidziane zostało do montażu oknach z opcją górnego otwierania, tj. GZL, GLL, GLU, GGL, nie może być natomiast zamontowane w przypadku okien GZL B, GLL B, GLU B, GPL, GPU, GTL, GTU, GXL, GXU.
Ewentualną możliwość zamontowania sterowania elektrycznego w przyszłości warto przemyśleć już na etapie montażu okien i już wtedy doprowadzić niezbędne przewody.

Nasi doradcy chętnie udzielą dodatkowych informacji oraz odpowiedzą na każde pytanie

URZĄDZENIA STERUJĄCE SYSTEMEM VELUX INTEGRA®

KMG 100K (KMG 100) – silnik VELUX INTEGRA®, służący do przystosowania okien dachowych nowej generacji, obsługiwanych manualnie (obrotowych z górnym otwieraniem) do obsługiwania przez system sterowania elektrycznego (w przypadku okien starszej generacji – z wyjątkiem okien GZL – wykorzystuje się silnik KMG 100). Pozwala na uchylenie skrzydła okiennego do max. 20 cm, jeżeli zaś pojawi się potrzeba pełnego obrócenia skrzydła (np. podczas mycia okna) , silnik może być bez trudu zdjęty ręcznie.
Wymagane jest użycie sterownika KUX 110.

Zestaw zawiera:
silnik (wym. 362 x 50 x 110 mm) z kostką podłączeniową,
czujnik deszczu,
klawiaturę KLI – naścienny panel obsługi.

KSX 100K (KSX 100) – zestaw solarny, służący do zaadaptowania manualnie obsługiwanych okien nowej generacji (obrotowych, z górnym otwieraniem) do obsługi przez sterowanie elektryczne (w przypadku okien starszej generacji – z wyjątkiem GZL – stosuje się zestaw KSX 100). Pozwala na uchylenie skrzydła okiennego do max. 20 cm, jeżeli zaś pojawi się potrzeba pełnego obrócenia skrzydła (np. podczas mycia okna) , silnik może być bez trudu zdjęty ręcznie.

Zestaw zawiera:
silnik (wym. 370 x 50 x 110 mm), połączony ze sterownikiem oraz kostką podłączeniową, a także zaopatrzony w akumulator, zdolny zasilić nawet 300 zabiegów otwierania okna na jednym naładowaniu,
naokienny panel fotowoltaniczny, wyposażony w czujnik deszczu (wym. 520 x 20 x 88 mm),
klawiaturę KLI – naścienny panel obsługi.

KUX 110 – Uniwersalnego przeznaczenia sterownik elektryczny VELUX INTEGRA®, służący do zdanego obsługiwania nawet pięcioma elementami systemu VELUX INTEGRA®. Suma długości przewodów połączeniowych nie może przekraczać 20 m (przewód 2 x 0,75 mm²).

Zestaw zawiera:
sterownik (wym. 94 x 94 x 44 mm) wraz z okablowaniem zasilającym 230V, wtyczką i mocowaniem,
2 x bateria alkaiczna AAA (1,5 V)
przewód łączący – 8 m (2 x 0,75 mm²), z kostką podłączeniową.

Akcesoria uzupełniające system VELUX INTEGRA®

KLF 050 – sterownik podtynkowy 230 V, który instaluje się pod przełącznikiem na ścianie. Jest wizualnie zbliżony do większości typowych gniazd ściennych, przez co dobrze się nimi komponuje. Służy do obsługi wszystkich elementów sterowania VELUX INTEGRA®, oraz pozostałymi, opartymi na io-homecontrol. Umożliwia zarówno zamykanie, otwieranie, jak i zatrzymanie urządzenia w danej pozycji. Niezbędne jest zlecenie instalacji elektrykowi posiadającemu odpowiednie uprawnienia.
Sterownik posiada wymiary 43 x 43 x 25 mm.

KRD 100 – adapter VELUX INTEGRA®, umożliwia operowanie urządzeniami elektrycznymi (230 V AC max prąd: 10 A / 2300 W), które nie są oparte na systemie io-homecontrol®.
Adapter z wtyczką posiada wymiary 63 x 39 x 153 mm.

KLB 100 – urządzenie służące do podtrzymywania napięcia w elektrycznych produktach VELUX INTEGRA®, w sytuacjach braków ciągłości głównego zasilania. Montuje się go w oknach lub elementach sterowania.
Zestaw składa się ze sterownika (180 x 85 x 67 mm) i przewodu podłączeniowego 24V (długość 8 m).

KLF 200 – sterownik VELUX INTEGRA®, przydatny w sytuacji, kiedy elementy kompatybilne z io-homecontrol® miałyby być obsługiwane za pomocą innych urządzeń, niekompatybilnych z tym systemem.

KLI 310 – to przycisk naścienny obsługujący VELUX INTEGRA®, wyposażony w podstawowe funkcje sterowania, jak „góra”, „dół” i „zatrzymanie”. Jest odpowiedni zarówno dla produktów elektrycznych, jak i zasilanych energią słoneczną. Przycisk ten nie wymaga przewodu a zasilanie pochodzi z wewnętrznej baterii. Można zintegrować go z jednym lub kilkoma elementami systemu VELUX INTEGRA®.

Okna dachowe sterowane elektrycznie VELUX - cena

Wyślij formularz a my prześlemy Ci wycenę okien i akcesoriów do sterowania elektrycznego

Przeslij projekt dachu a pomożemy dobrać najlepsze okna dachowe sterowane elektrycznie

Zadzwoń jeżeli masz pytania do okien sterowanych elektycznie VELUX

Wyślij formularz a my przeslemy Ci wycenę okien i akcesoriów do sterowania elektrycznego

Przeslij projekt dachu a pomożemy dobrać najlepsze okna dachowe sterowane elektrycznie

Zadzwoń jeżeli masz pytania do okien sterowanych elektycznie VELUX

Więcej o oknach dachowych sterowanych elektrycznie VELUX dowiesz się na miejscu w jednym z naszych oddziałów

Więcej o oknach dachowych sterowanych elektrycznie VELUX dowiesz się na miejscu w jednym z naszych oddziałów