extraDACH / Okna Dachowe / Velux / Specjalistyczne / VELUX – Wyłazowe okna dachowe – najtaniej w extraDACH!

Wyłazowe okna dachowe - GTL GTU GXL GXU

Wyłazowe okna dachowe - GTL GTU GXL GXU

Stanowią idealne połączenie walorów estetycznych, termoizolacyjnych oraz funkcjonalnych w przypadku, w którym konieczne jest uzyskanie dostępu do połaci dachu z poddasza zaadaptowanego do celów mieszkalnych.
Okno, za którego sprawą można swobodnie i bezpiecznie wyjść na dach, jest alternatywą dla wyłazu dachowego, który jako konstrukcja o zbyt niskich parametrach izolacji termicznej przeznaczony jest jedynie do niezamieszkałych strychów. Okna wyłazowe posiadają bardzo wysokie współczynniki powstrzymywania utraty energii cieplnej, jak w przypadku wysokotermoizolacyjnych okien dachowych, ale będą także współgrały estetycznie z wnętrzem mieszkalnego poddasza.
Ponadto, wyposażenie ich w szereg dodatkowych funkcji, udogodnień i zabezpieczeń sprawia, że korzystanie w celu wychodzenia na powierzchnię dachu jest odpowiednio zabezpieczone i nie spowoduje dodatkowych zagrożeń.

Jest to rozwiązanie, które łączy dwie, bardzo istotne funkcjonalności. Z jednej strony stanowi okno klapowo-obrotowe, które dzięki możliwości otwarcia klapowego pod kątem aż 67°, oraz mechanizmowi podnoszenia skrzydła z opcją zatrzymania w wybrany zakresie, umożliwia także bezpieczne wyjście na dach.

 • Konstrukcja wykonana jest z drewna pokrytego poliuretanem,
 • wysokie walory termoizolacyjne, dzięki ThermoTechnology™,
 • maksymalne pchnięcie skrzydła otwiera je i blokuje w pozycji rozwartej na 67°, co umożliwia awaryjne wyjście na powierzchnię dachu,
 • produkt spełnia wymagania niezbędne dla wyjścia ewakuacyjnego,
 • wyposażone we wzmocnioną, antywłamaniową szybę o klasie P2A.
  Parametry techniczne i konstrukcyjne odpowiednie oknom klapowo-obrotowym GPL/GPU należącym do klasy PREMIUM

Ta kategoria produktów oznacza podwójną funkcjonalność. Każde spośród okien GXL i GXU stanowi zarówno okno połaciowe, jak i wyłaz dachowy. Konstrukcja, podobnie jak w przypadku innych grup okien dachowych, może być albo drewniana, albo drewniano-poliuretanowa, a zatem można je dopasować tak do pomieszczeń standardowej używalności, oraz takich, w których panuje podwyższony poziom wilgotności.

W przeciwieństwie do samego tylko wyłazu, produkt ten posiada wysokie właściwości termoizolacyjne, jest zatem odpowiedni do montażu w poddaszach zaadaptowanych do celów mieszkalnych.

 • Uchwyt otwierający znajduje się w połowie wysokości skrzydła, a stronę jego położenia można ustalić jeszcze przed montażem, w związku z czym okno będzie otwierało się w prawą bądź w lewą stronę,
 • zaopatrzone w klapę wentylacyjną,
  w górnej części wbudowany został siłownik gazowy, który wspomaga otwieranie,
 • otwarte skrzydło pozostaje bezpiecznie zablokowane, dzięki czemu wyeliminowane zostało zagrożenie przypadkowego zamknięcia, podczas gdy ktoś przebywa na powierzchni dachu,
 • otwór do wychodzenia ma wymiary 53 x 108 cm (wariant FK06) lub 43 x 108 cm (CK06),

Pozostałe parametry techniczne odpowiadają oknom klasy PREMIUM typu GGL/GGUOkno dachowe z funkcją wyłazu VELUX cena

Wypełnij formularz a wycenę okna dachowego wyłazowego przygotujemy indywidualnie do Twoich potrzeb

Prześlij projekt dachu a pomożemy dobrać odpowiedni rozmiar okna wyłazowego

Masz pytania odnośnie okien wyłazowych? Zadzwoń do nas

Wypełnij formularz a wycenę okna dachowego wyłazowego przygotujemy indywidualnie do Twoich potrzeb

Prześlij projekt dachu a pomożemy dobrać odpowiedni rozmiar okna wyłazowego

Masz pytania odnośnie okien wyłazowych? Zadzwoń do nas

Okna dachowe wyłazowe VELUX - dowiedz się wiecej w oddziale