Wymiana okien dachowych

Z każdym rokiem można zauważyć rosnące zainteresowanie oknami dachowych, zarówno przy nowych inwestycjach, jak i przy wymianie starych okien. Zalety zastosowania okien dachowych, dostrzegają kolejni użytkownicy, którzy cieszą się z korzyści zamontowania okien w swoich poddaszach. Niestety, z biegiem lat źle użytkowane okna tracą swoje właściwości. Nieodpowiednia eksploatacja czy decyzja właścicieli o remoncie pomieszczeń to tylko niektóre z przyczyn, wpływających na decyzję inwestorów o wymianie swoich okien dachowych. Istnieje wiele pozytywów wynikających z podjęcia takich kroków. Nowoczesne okno stanowić może uzupełnienie designu naszego odnowionego pomieszczenia, ale pozwoli także w przyszłości zaoszczędzić na wydatkach domowego budżetu. Warto zatem przyjrzeć się bliżej metodą oraz korzyścią wynikającym z wymiany okien dachowych w swoich budynkach mieszkalnych.
extraDACH / Okna Dachowe / Wymiana okien dachowych – sprawdź na co zwrócić uwagę

Sposoby oraz rodzaje wymiany okien dachowych

wymiana okna dachowego
Na wybór okna dachowego podczas wymiany składa się m.in. rozmiar i wielkość starego okna, oraz fakt czy decydujemy się na remont całego poddasza, czy tylko montaż nowych okien. Profesjonaliści podejmujący się demontażu Twoich starych okien i zamontowaniu nowych, muszą zdecydować się na wybór jednego z trzech sposobów wymiany. Jednym z nich jest wymiana okien dachowych z zachowaniem wielkości wnęki okiennej. W takim przypadku wybieramy okno idealnie dopasowane rozmiarowi do istniejącego już otworu okiennego. Sposób ten jest zdecydowanie najprostszym i najszybszym z rozwiązań. Kolejną z możliwości jest wymiana okien dachowych z częściowym naruszeniem szpalet.
wymiana okna dachowego
Wówczas musimy zdemontować górną część starej wnęki. Daje to opcję zamontowania nowego okna głębiej w dachu, co znacznie poprawi parametry termoizolacyjne. Ostatnią z metod wykorzystuje się w najbardziej radykalnych krokach. Mowa tu o powiększeniu otworu okiennego lub zastosowanie zupełnie innego rozwiązania. Najczęściej wymiana okien idzie wtedy w parze z remontem całego poddasza. Właściciel modernizowanego poddasza może pozwolić sobie wówczas na zakup nowoczesnych okien spełniających najwyższe standardy.

Dlaczego warto zdecydować się na wymianę okien dachowych?

Wysłużone okna dachowe, które montowaliśmy jakiś czas temu, wraz z upływem lat znacząco przestają spełniać swoje funkcję. Na niszczenie naszych okien wpływają czynniki zarówno zależne od nas, jak i te na które wpływu nie mamy. Kiedy zauważymy znaczące zmiany w wyglądzie, czy ubytki lakieru w ramie okiennej często zmuszeni jesteśmy do podjęcia stanowczych działań. Niezależnie od przyczyn, które zmusiły nas do wymiany okien na nowe, dobrze poznać wszystkie zalety pojawiające się po zamontowaniu nowego produktu. Do najistotniejszych profitów zaliczamy:

Sprawdź okna dachowe najbardziej uznanych producentów:

obniżenie wydatków z domowego budżetu

wymiana okna dachowego (2)
Nie trudno nie zauważyć, że okna dachowe nadszarpnięte zębem czasu, nie tylko obniżają izolację cieplną budynku, ale także nie spełniają wielu wymogów termoizolacyjnych zawartych w przepisach budowlanych. Decydując się na wymianę okien dachowych pamiętajmy, że energooszczędne okna, wpisujące się w wymogi stawiane przez prawo budowlane, pozwolą znacznie obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie. Ciepłe poddasze uzyskane dzięki oknom dachowym o najwyższych parametrach termoizolacyjności to gwarancja satysfakcji ze zmniejszenia domowych wydatków.

nowoczesny design i bezpieczeństwo

wymiana okna dachowego (1)
Podejmując kroki w kierunku wymiany okien dachowych w naszych domach (lub innych budynkach użytku), musimy wiedzieć, że współczesne okna zapewnią nam wiele rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Nie mniej istotny staje się fakt, że okna dachowe projektowanej w obecnej dobie postępu designu architektonicznego, stają się także znaczącym elementem wykończeniowym. Obecnie wielu producentów wypuszcza ze swoich fabryk, okna dachowe zachwycające wytrzymałością czy możliwością wyboru koloru oklein.

Fachowe doradztwo w extraDACH!

Podejmując decyzję o wymianie okien dachowych, równie ważne co sam montaż staje się odpowiedni dobór produktu. Warto w tej kwestii zaufać specjalistą z extraDACH, którzy bez względu na sposób, którym będziesz montował nowe okna, podpowiedzą, który z produktów będzie najodpowiedniejszy w Twoim przypadku. Dlaczego opłaca się skorzystać z usług extraDACH? Współpraca z największymi producentami okien w Polsce jak RoofArt, Fakro czy Velux, dają naszym doradcą możliwość przygotowania dla naszych klientów najkorzystniejszych oferty cenowych, z uwzględnieniem najwyższych standardów proponowanych produktów. Zapraszamy do kontaktu!

Wymiana okien dachowych z extraDACH

Planujesz wymianę swoich okien dachowych – wypełnij formularz i napisz czego potrzebujesz.
Wymiana okien dachowych to często trudna decyzja, dlatego zaufaj specjalistą w swojej dziedzinie i skontaktuj się z naszymi doradcami!
Masz wątpliwości, jaką metodą wymienić swoje zużyte okna dachowe? Zadzwoń do nas a my udzielimy Ci wszystkich informacji.
Planujesz wymianę swoich okien dachowych – wypełnij formularz i napisz czego potrzebujesz.
Wymiana okien dachowych to często trudna decyzja, dlatego zaufaj specjalistą w swojej dziedzinie i skontaktuj się z naszymi doradcami!
Masz wątpliwości, jaką metodą wymienić swoje zużyte okna dachowe? Zadzwoń do nas a my udzielimy Ci wszystkich informacji.

Nowoczesne okna dachowe na wymianę dostępne w każdym z oddziałów w całej Polsce – czekamy na Ciebie!

 

 

Nowoczesne okna dachowe na wymianę dostępne w każdym z oddziałów w całej Polsce – czekamy na Ciebie!