Papa dachowa

Papa dachowa już od dziesięcioleci cieszy się wielką popularnością, jako skuteczny i ekonomiczny materiał do izolacji i krycia dachu. Ze względu na swoją konstrukcję oraz możliwości najczęściej stanowi pokrycie dachów płaskich, zaś w przypadku dachów skośnych może być również tworzywem izolacyjnym lub podkładowym. Jest to przy tym materiał lekki, który nie obciąża konstrukcji dachu, a budowa papy, na którą składa się wiele warstw, zapewnia znakomitą szczelność oraz wyjątkową odporność na działanie czynników atmosferycznych. Wybór odpowiedniej papy na dach będzie zależał od funkcji, jaką ma pełnić oraz od parametrów technicznych, które przekładają się na poszczególne właściwości. 
extraDACH / Papa dachowa

Rodzaje papy na dach

Na rodzimym rynku znaleźć można bardzo wiele rodzajów papy dachowej, a głównego rozróżnienia dokonuje się w oparciu o typ modyfikacji bitumu, osnowy oraz samego, zakładanego zastosowania. Innego rodzaju papa będzie odpowiednia do wykonywania krycia wierzchniego, a i tu wyróżnić można takie, które sprawdzą się wyłącznie w wielowarstwowych układach, oraz samodzielne, jednowarstwowe pokrycia dachowe. Inne parametry będą charakteryzować papy z przeznaczeniem do wykonywania warstwy podkładowej, czy to fundamentów, tarasów, czy też dachów, ale także nie wszystkie papy podkładowe stworzono z myślą o ochronie przeciwkorzennej dachów zielonych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze typy zastosowania papy dachowej:
Nazwa odnosi się przede wszystkim do techniki montażu. Jej odmiany mogą także stanowić papę podkładową a jeszcze inne – papę wierzchniego krycia, inaczej nawierzchniową. Może być także wykorzystywana do tworzenia hydroizolacji fundamentów.
szczególnie popularna papa o wielu właściwościach, dzięki czemu posiada szerokie zastosowanie. Składa się z wielu warstw, przy czym niezależnie od funkcji, każda dodatkowa warstwa zwiększa trwałość oraz szczelność pokrycia.
nazwa sugeruje słusznie, że ten rodzaj papy dachowej stosowany jest do kładzenia w spodnich warstwach kilkuwarstwowych pokryć dachowych, czyli jako podkład pod gont bitumiczny, dachówki lub blachodachówki oraz pod dachy zielone.
stanowią pokrycie dachowe samo w sobie, przy czym najlepiej sprawdzają się w tej roli na dachach płaskich, chociaż można napotkać także na wykorzystanie papy wierzchniego krycia na dachach spadzistych.
papa dachowa
Warto jest także odświeżyć nieco pojęcie papy dachowej, ponieważ ta wytwarzana współcześnie stanowi produkt nieporównywalnie bardziej zaawansowany technologicznie, niż w przypadku pap łączonych lepikiem, z jakimi miało się do czynienia choćby kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Nowoczesne papy termozgrzewalne, jakie znaleźć można w ofercie extraDACH, to najwyższej jakości produkty o wysokiej trwałości i praktycznych właściwościach. Nowoczesne papy mają wytrzymałą i wodoodporną warstwę nośną, np. z tkaniny szklanej lub włókniny polipropylenowej, które są odporne na gnicie czy rozerwanie. Wiele modeli posiada profilowaną powierzchnię, której celem jest zwiększenie przyczepności lub parametrów wentylacyjnych. Wśród współcześnie wytwarzanych pap znajdą się takie, które są odpowiednie do tworzenia pokryć jednowarstwowych, papy samoprzylepne lub aktywowane termicznie, a także wiele modeli o specjalistycznym przeznaczeniu, jak chociażby do hydroizolacji dachów zielonych.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz możliwości, aby ułatwić Państwu wybór, wraz z gronem specjalistów wyselekcjonowaliśmy dla Państwa produkty wyłącznie uznanych i sprawdzonych producentów, tak aby wybór odpowiedniej papy dachowej skupiał się jedynie wokół dopasowania rodzaju, typu i najlepszych parametrów i właściwości. Nasza długoletnia i stabilna współpraca pozwoliła nam na pełnię zaufania do właśnie tych producentów, jak i na pewność najwyższej jakości oferowanych produktów, ich trwałości, zgodności z deklarowanymi parametrami oraz ogólnej wytrzymałości i bezpieczeństwa.

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Produkty dodatkowe

Czyli co jeszcze może się przydać do papy dachowej. W naszej ofercie znaleźć można także cały wachlarz produktów dodatkowych, dedykowanych do prac dachowych związanych z papą, dodatkową hydroizolacją, gruntowaniem powierzchni, podklejaniem papy czy ogólnych, drobnych prac remontowych na dachu z papy czy w obrębie fundamentów. Sprawdź, co jeszcze może okazać się potrzebne podczas Twojego przedsięwzięcia:
papa dachowa fundament siplast

To kauczukowo-bitumiczna masa powłokowa modyfikowana SBS, która służy m.in. do wykonywania hydroizolacji czy zabezpieczania fundamentów, pionowej hydroizolacji znajdujących się pod ziemią elementów budynków. Tworzy wyjątkowo szczelną warstwę wierzchnią, która precyzyjnie wypełnia wszelkie porowatości czy pęknięcia w powierzchni. Pozostaje przy tym elastyczna i trwała, także w skrajnych temperaturach.

szybka szpachla pod papę dachową

Jest to kauczukowo – bitumiczna, gęsta masa SBS, służąca do wykonywania uszczelnień pokryć dachowych (zarówno nowych, jak i starych), wykonanych z papy, gontu albo blachy. Jest pomocna w wypełnianiu pęknięć oraz fugowaniu, w przypadku napraw także do podklejania papy dachowej, czy uszczelniania połączeń wokół kominów i innych elementów, przerywających ciągłość pokrycia dachowego.

papa dachowa szybki grunt

To asfaltowy roztwór gruntujący, modyfikowany kauczukiem SBS – służy do szybkiego wykonania gruntu na betonie, przygotowującego do kładzenia papy termozgrzewalnej oraz bitumicznych mas powłokowych, a także do izolowania pokryć dachowych i fundamentów. Silplast Primer® będzie przydatny także do konserwacji oraz zabezpieczania stalowych konstrukcji i do impregnacji drewna.

Papa dachowa - szeroki wybór, dostęp od reki i transport bezpośrednio na Twoją budowę

Z nami nie musisz czekać na realizację zamówienia – przyjedź do nas a szeroki wybór papy dachowej zastaniesz na miejscu, od ręki, w dowolnym momencie! Wszelkiego rodzaju papa dachowa, papa termozgrzewalna, podkładowa czy wierzchniego krycia a do tego wszystkie produkty dodatkowe, jakich możesz potrzebować do montażu i konserwacji papy – to wszystko znajdziesz w każdym z naszych oddziałów w całej Polsce! Zakupu możesz dokonać osobiście, telefonicznie, lub też złożyć zamówienie podczas wizyty w naszym oddziale – my zaś zapewniamy darmowy transport na Twoją budowę!

Aby dowiedzieć się więcej możesz także skontaktować się z naszymi ekspertami, którzy przygotują wycenę papy według Twoich indywidualnych potrzeb, a także odpowiedzą na wszelkie dodatkowe pytania:

CENY PAPY DACHOWEJ

Aby poznać przewidywany koszt papy dla Twojego dachu wystarczy wypełnić oraz przesłać poniższy formularz wraz z projektem dachu.

 Napisz do nas, aby jeszcze dziś otrzymać ofertę, obejmującą aktualne ceny papy dachowej, dostępnej w naszym sklepie.

Masz więcej pytań związanych z papą dachową?  Zadzwoń – nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą dokonać właściwego wyboru.

Aby poznać przewidywany koszt papy dla Twojego dachu wystarczy wypełnić oraz przesłać poniższy formularz wraz z projektem dachu. 

Napisz do nas, aby jeszcze dziś otrzymać ofertę, obejmującą aktualne ceny papy dachowej, dostępnej w naszym sklepie.

Masz więcej pytań związanych z papą dachową?  Zadzwoń – nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą dokonać właściwego wyboru

 

Papa dachowa jakiej szukasz dostępna w każdym z naszych oddziałów!
Przyjedz i sprawdź

 

 

Papa dachowa na Twój dach dostępna w każdym z naszych oddziałów -
przyjedź i sprawdź