PAPA PODKŁADOWA

Papa bitumiczna w roli papy podkładowej stanowi bardzo skuteczny rodzaj warstwy hydroizolacyjnej, zarówno dla dachów, jak i fundamentów czy balkonów. Z papy podkładowej można wykonać wstępną warstwę pokrycia dachowego tak z innej papy bitumicznej, jak i z gontu bitumicznego, blachy dachowej, czy też dachówek. Nowoczesne papy, służące do wykonywania warstwy podkładowej nieco jednak różnią się od innych pap, ponieważ także pełnione przez nie funkcje oraz warunki, na jakie są wystawione, są nieco inne. W roli papy podkładowej najlepiej sprawdzają się papy polimeryzowane, czyli modyfikowane SBS lub APP. Jeżeli zaś chodzi o możliwości technologiczne, to znajdą się tutaj zarówno papy klejone lepikiem, papy termozgrzewalne, jak i samoprzylepne czy też aktywowane termicznie, a wybór odpowiedniego rodzaju będzie zależał także od wymagań podłoża.
extraDACH / Papa dachowa / Papa podkładowa

papa podkładowa technonicol
Papę podkładową wykorzystuje się też do wykonywania wstępnej obróbki, np. w obrębie kominów czy świetlików dachowych. Jeżeli w grę wchodzi stworzenie podkładu na konstrukcji dachowej to istotny będzie jej stan, sposób, w jaki będzie on użytkowany, a nawet czy będzie to krycie nowego dachu, czy renowacja starego, w stanie lekkiego zawilgocenia. Hydroizolacja ścian pionowych czy fundamentów także wymaga wyboru odpowiedniej metody. Na przykład, papy samoprzylepne nie będą wymagały użycia palników gazowych, a papy aktywowane termicznie będą ich wymagały jedynie w niewielkim stopniu, poza tym oba rodzaje pozwalają na zachowanie większej precyzji. Papy samoprzylepne nadają się również do oklejania płyt styropianowych.

Producenci papy podkładowej

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Papy przeznaczone do wykonywania podkładów powinny podlegać badaniu reakcji na ogień, a jeszcze lepiej, jeżeli będą także przetestowane na oddziaływanie ognia zewnętrznego. Papy o takich parametrach często będą posiadały osnowę na tkaninie szklanej lub ze szklanego welonu, gdyż są one zarówno bardziej wytrzymałe, jak i niepalne oraz nie grozi im gnicie w przypadku dużej wilgotności. Dobrze sprawdza się także osnowa z włókniny poliestrowej, która również ma wysoce zadowalające parametry. Niezalecane jest z kolei stosowanie jako podkładu pap, które zbudowane są na osnowie z tektury – ta nie dość, że nie jest odporna na ogień ani wodę, to nie gwarantuje elastyczności.
W roli papy podkładowej może sprawdzić się także papa z asfaltu oksydowanego, jednak zawsze należy brać pod uwagę ograniczenia, jakie wynikają z jej specyfiki. Przede wszystkim, papa oksydowana ma mniejszą wytrzymałość na wysokie temperatury, dlatego w przypadku dachów o lekkim stopniu nachylenia lub na pochylonych elementach dachu może dojść do spłynięcia papy oksydowanej, gdy ta rozgrzeje się do temperatury wyższej, niż 60°C. Jeżeli natomiast w grę wchodzi zastosowanie papy oksydowanej jako podkładu w miejscu, w którym nie będzie wystawiona na bezpośrednie działanie słońca może okazać się ona dobrym, ekonomicznym wyborem.
papa podkładowa na dach
papa dachowa termozgrzewalna

Papa termozgrzewalna

papa dachowa bitumiczna

Papa dachowa bitumiczna

vedag papa dachowa wierzchniego krycia

papa wierzchniego krycia

papa podkładowa
Niektóre modele papy podkładowej są szczególnie przystosowanie do tego, aby dobrze sprawować się na dachach, które narażone są na odkształcenia lub drgania. W sprzedaży dostępne są także papy podkładowe o szczególnych właściwościach. W trosce o środowisko naturalne warto zwrócić uwagę na papy aktywowane termicznie, które z uwagi na fakt, że wymagają nawet o 80% krótszego zgrzewania lub nawet aktywują się podczas zgrzewania jeszcze wyższej warstwy papy, dzięki czemu do atmosfery emitowane będzie o wiele mniej dwutlenku węgla i produktów spalania. Inne modele potrafią jeszcze więcej – poprzez wyposażenie w specjalne dodatki funkcjonalne o aktywnej budowie chemicznej, potrafią one przyczyniać się do poprawy powietrza w dużych miastach. Ich składniki, jak na przykład dwutlenek tytanu TiO2 i inne, potrafią wiązać tlenek azotu, a tym samym, redukować jego poziom w atmosferze. Jeszcze inne specjalistyczne papy podkładowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najlepiej radzić sobie z lokalizacją, w której narażone są na porastanie mchem, porostami i inną roślinnością, a więc w okolicy licznych drzew, parków, lasów itd. W papach tego typu osnowa jest zwykle zaimpregnowana oraz obustronnie zabezpieczona masą asfaltową SBS, dlatego z powodzeniem mogą służyć również jako izolacja przeciwkorzenna oraz przeciwwilgociowa pod dachami zielonymi.

Papa podkładowa cena

Prześlij w formularzu wszystkie niezbędne informacje a wycenimy pape podkładową dopasowaną do twoich potrzeb

Możesz także przesłać projekt na maila – nasi specjaliści przygotują pełną wycenę papy podkładowej i wszystkich akcesoriów

Zadzwoń do nas – a nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci wybrać to co najlepsze do Twojego projektu

Prześlij w formularzu wszystkie niezbędne informacje a wycenimy pape podkładową dopasowaną do twoich potrzeb

Możesz także przesłać projekt na maila – nasi specjaliści przygotują pełną wycenę papy podkładowej i wszystkich akcesoriów

Zadzwoń do nas – a nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci wybrać to co najlepsze do Twojego projektu

Papa podkładowa w najlepszej cenie dostępna także w naszych stacjonarnych oddziałach w całym kraju

 

 

Papa podkładowa w najlepszej cenie dostępna także w naszych stacjonarnych oddziałach w całym kraju